Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çok Sayıda Alternatif Tasarım Talebi

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir vakıf üniversitesinde Grafik Tasarım biriminde görevliyim.
Önümüzdeki bir hafta içinde bir dergiye reklam vereceğiz imaj çalışması şeklinde.
Ancak amirimizden gelen mail şu şekilde:
"bir kaç gün içinde 15-20 alternatif çalışma hazırlansın.İçinde 6 tanesi seçip bakacağız."

Bu duruma yorumlarınızı ve vermem gereken en uygun cevabın ne olduğu konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Bunun sizce profesyonellikle bir alakası var mı?

tükenmezkalem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Önümüzdeki bir hafta içinde bir dergiye reklam vereceğiz imaj çalışması şeklinde.
"bir kaç gün içinde 15-20 alternatif çalışma hazırlansın.İçinde 6 tanesi seçip bakacağız."

Bu duruma yorumlarınızı ve vermem gereken en uygun cevabın ne olduğu konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Profesyonellikle ilgisinin olmadığı ortada sayın hocam , malesef bu işi biz her ne kadar baska türlü görsek ve kabullensek de amiyane tabirle işi boyacı küpü ,grafikeri de makine sanan zihniyet hiçbir zaman bitmeyecek.Benzer olayları hergün yasıyoruz biz de şahsen ben gerekli izahı yapıyorum yetismez diye anlamasalar da anlatmaya çalışıyorum diyebilirim :) ve 15 - 20 çalışmanın yapılması açıkçası mantıklı da değil maksimum 10 tane yapılıp sunum yapılabilir diye düsünüyorum.İyi çalışmalar,

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Profesyonellikle ilgisinin olmadığı ortada sayın hocam , malesef bu işi biz her ne kadar baska türlü görsek ve kabullensek de amiyane tabirle işi boyacı küpü ,grafikeri de makine sanan zihniyet hiçbir zaman bitmeyecek.Benzer olayları hergün yasıyoruz biz de şahsen ben gerekli izahı yapıyorum yetismez diye anlamasalar da anlatmaya çalışıyorum diyebilirim :) ve 15 - 20 çalışmanın yapılması açıkçası mantıklı da değil maksimum 10 tane yapılıp sunum yapılabilir diye düsünüyorum.İyi çalışmalar,

Hocam bence 10 bile fazla. Ulusal dergileri taradım büyük firmalar genelde aynı tasarımları kullanıyorlar sezon boyunca.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:) Bu işi seçerken size 15-20 tane maaş ve çalışma teklifi yaptı mı?. İçinden 6 adet seçip eve gidip elemesini yaptın ve 1 yıl boyunca bu maaşa tamam dedin mi?

2 adet çalışma yapın. Bunları uygun görüyorum demeniz yeterli.

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
:) Bu işi seçerken size 15-20 tane maaş ve çalışma teklifi yaptı mı?. İçinden 6 adet seçip eve gidip elemesini yaptın ve 1 yıl boyunca bu maaşa tamam dedin mi?

2 adet çalışma yapın. Bunları uygun görüyorum demeniz yeterli.

Yaralarıma tuz serptin üstad :D

2 adet konusunda ise haklısın. Sonuçta bizim işimiz bu neden başkasından akıl alalım ki.

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟

bende bi firmada çalışıyorum tek başıma tasarım işlerine bakıyorum kurumsal bi firmada. Geçen müdür dediki tasarım çıkart ortaya kartvizit tasarımları 4 tane çıkarttım biraz daha dedi 5 6 oldu biraz daha dedi inat ettim 12 tane çıkarttım buyrun dedim. Şimdi 3 tanesi konusunda kararsız kaldı. Karar verilmesini bekliyoruz :) Yani sana tek tavsiyem bırak sağlam 1-2 tanesine uğraş diğerlerinide yapıyormuş gibi yap gitsin madem o kadar tasarım istio senden sende dersin bende insanım bu tasarımlar gökten inmiyo kafa patlatıyoruz ancak bu kadar dediğin zaman sana laf diyemicektir. Bu arada birkaç gün içinde 15-20 tane tasarım çıkartıcak kadar yetenekliysende söyle maaşına zam yapsın önce :)