Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Şimdi Ben Corelde Çalışmalarımı Yapıyorum Matbaa'ya veya başka biyere gönderdiğimde dosya boyutu küçük bile olsa açılırken epeyce bekletiyormuş. Son zamanlarda kendi bilgisayarımdada eski işleri açarken bende aynı problemi yaşıyordum Hatta boş sayfa açarken bile bekliyodu 3-4 dk kadar. Şimdi format attım yeniden kurdum açılırken beklemiyor. Fakat hala matbaaya gönderdiğim işler açılırken zor oluyormuş. Bunun nedeni ne olabilir bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevineceğim. Bu problemi çözmem gerekiyor:sadsmile:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
CLOL Patch bunu çözümü olur. Forumda konu daha önce tartışılmış, çözüm üretilmişti. Forumda küçük bir arama yapmanız yeterli.

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıları okudum o programıda indirdim ama o ayarları nasıl yapıcağım hakkında bir bilgi bulamadım orada da soranlar olmuş ama cevaplanmamış
yardımcı olabilirmisiniz

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
wx_PatchDraw Bu Programı İndirdim Ama

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Şu an CorelDRAW yüklü bir bilgisayardan yazmadığım için hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalışayım. İndirdiğiniz dosya EXE ise kurulumunu yapın, Eğer dosya GMS dosyası ise Program Files'daki Corel sürümünün kurulduğu klasör altında DRAW adındaki klasöre girin. Burada GMS adında bir klasör bulacaksınız. GMS dosyasını Bu klasöre kopyalayın. CorelDRAW'ı yeniden başlattıktan sonra Tools altından VBA makrolarla ilgili bölümden Play'a tıklayın. Açılan pencerede bu makroyu bulun ve çalıştırın. Clol Patch lerin ikisini de işaretleyin ve OK'e tıklayın.

mükü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
K. Çakır Çok Teşekkür Ederim. İşe Yardı Beni Çok Büyük Bi Problemden Kurtardın :)

erincunal

🌱Yeni Üye🌱
corel ağ kablosu takılıyken geç açılıyor

Rica ederim, bu anlatımımla anlamış olmanız çok iyi :)

merhaba - benim sorunum sanırım bu anlattıklarınızdan farklı - bunları denedim ama sorun çözülmedi - sanırım bendeki problem daha enteresan - şirkette ağ kablosu takılıyken corel yeni sayfayı yada bir dosyayı uzun süre bekleterek açıyor - yada program yanıt vermiyor hatası veriyor - ama ağ kablosu çıkarttığım zaman bekletemeden açıyor - yardımcı olursanız çok sevinirim - bunun yüzünden formattım pcye ama yine aynı sorun devam etti - daha önce böyle bir problem olmuyordu - sorun nedir acaba?

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
merhaba - benim sorunum sanırım bu anlattıklarınızdan farklı - bunları denedim ama sorun çözülmedi - sanırım bendeki problem daha enteresan - şirkette ağ kablosu takılıyken corel yeni sayfayı yada bir dosyayı uzun süre bekleterek açıyor - yada program yanıt vermiyor hatası veriyor - ama ağ kablosu çıkarttığım zaman bekletemeden açıyor - yardımcı olursanız çok sevinirim - bunun yüzünden formattım pcye ama yine aynı sorun devam etti - daha önce böyle bir problem olmuyordu - sorun nedir acaba?

yalnış kurulum yapmış olmalısın veya corel in yasal sürümünü kullanmıyor olabilirsin... ondan dolayı bunu yapabilir bu arada makro işimi gördü teşekkürler :)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑

Ağınızda virüs yada spam tarzı bir şey var muhtemelen.. veya corel uptade ler açık ve kurulum esnasında yapılan bir seçenekle her seferinde uptade sitesinbe bağlanıyor..