Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw çalışması ve artcut kesim proğramı ile ilgili sorun ???

delipoyraz55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mahirvehbi.tr.gg
corel de yazıyı yazıp hazırlıyorum hazırladıktan sonra kesim proğramına gönderiyorum orada çizgi halinde acayip bir şekil çıkıyor bunun sebebi ne olabilir benmi yanlış bişey gönderiyorum ???:crying:

coreldrawx4resm.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

artcut2005tr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Benzer konular

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
öncelikle yazıyı convertle. içini boşalt ve hairline yada 0,001mm çizgi kalınlığı ile EPS formatında gönder.
EPS olarak export ettiğinde açılan EPS ayarlarında Advanced menusunden Bleed Limit değerini 0,1 mm olarak ver.

bide bu şekilde dene bakalım

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende de bu sorun uzun zamandır var ve denemediğim seçenek kalmadı sanırım. Bu yüzden sorunun ayarlarla ilgili olduğunu düğşünmüyorum ki önceden aynı ayarlarla sorunsuz export edebiliyordum. Bende de seninkiler gibi anlamsız çizgiler oluyordu ama şimdi sadece export ettiğim şeklin hariçinde bir çarpı işareti çıkıyor, gruptan ayırarak veya node edit tool ile o çarpıyı silince kalan taraf sorunsuz oluyor. Benim gibi fazlalıkları silere çalışabilirsin veya ArtCut'ta silemem normal export etmek istiyorum diyorsan ArtCut'un da desteklediği .plt-HPGL Plotter File formatında gönderebilirsin bu seçenekle sorunsuz export yapabiliyorum...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Mesaj yazmadan önce denemiştim normaldi ama sonraki çalışmalarımda .plt-HPGL Plotter File formatında exportladığım dosyalarda 1-1,5 cm kadar ölçüler (küçük) hatalı çıkıyor. Eğer .plt formatını kullanırsan sorun yaşamamak için export ettiğin dosya boyutları kontrol ederek kesime başla...

erser

🌱Yeni Üye🌱
slm dostum sign tool proğramıyla corel den direk kesim yapabiliyorsun araştırıp bul yükledikten sonra corelin içine kesim proğramı geliyo ben bu proğram sayesinde corelden direk kesim yapabiliyorum

cebecii_mc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben iki formatıda deniyorum ama arcut açmıyor nasıl yapabilirim acil yardım

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
ArtCut'ta açılmaması normal değil. Elinde kurulum dosyası varsa kaldırıp yeniden kurmayı denemek en mantıklı seçim şimdilik...

aqurisi

🌱Yeni Üye🌱
slm bendede artcut pogramı var ve başka şekillerde kullanmak istiyorum ama bullamıyorum nasıl bula billirim gırafik pogramı varmı veya logoları artcut göre dosya turunu çevire billirmiyim yardımcı olurasnız sevinirim