Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: Objenin renklerini kopyalama

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışma içersinde kullandığınız bir rengi bir başka objenin renklendirilmesinde kullanmak isterseniz.Araç kutusundan damlalık aracını alıp beğendiğiniz renk üzerinde bir kez tıklayınız.Sonra rengini değiştirmek istediğiniz objeje Shift tuşu basılı olarak yaklaşın imlesiniz kova şeklini alacaktır.Kovayı objenin dış hattına yaklaştırdığınızda renkli bir çerçeve oluşacaktır.Bu esnada tıklarsanız stroke rengini kovayı objenin içine yaklaştırdığınızda ise dolgulu bir çerçeve oluşacaktır bu esnada tıklarsanız dolgu rengini belirlemiş olursunuz.

Ayrıca alternatif olarak bu tarz bir işlemi edit copy property fromdanda yapılabiliriz...

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
tşkl.....çok iyi

muhacir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende damlalıkı kullanamıyodum bitürlü şimdi oldu ama teşekkür ederim

byoska

🌱Yeni Üye🌱
sizin anlatımlarınız çok net teşekkürler emeğinize sağlık

ebraremel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben de eyedropper ile rengi kopyalayıp, paintbucket ile yapıştırıyordum:) sayenizde zaman kazandım, teşekkürler.

jeliboncuk

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar, ben rengi seçiyorum ama kopyaladığım renk ile döktüğüm renk aynı olmuyor. Resimi importla aldığım için olabilir mi? ne yapmalıyım sizce

genc_kaptan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende renk kodlarından bu ısı halledıyordum yanı işi cok uzatıyordum bu cok ıyı oldu tesekkur ederım

Quinn Glom

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar, ben rengi seçiyorum ama kopyaladığım renk ile döktüğüm renk aynı olmuyor. Resimi importla aldığım için olabilir mi? ne yapmalıyım sizce

Import ettiğin resim rgb formatındadır muhtemelen.onu önce cmyk yaparsan
sanırım kopyaladıgın renkte değişme olmayacaktır ;)