Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel draw kaydetme sorunu

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel draw da 96 sayfalık bir dergi hazırlıyorum safya sayısı artı ve program kayıt yapmıyor hata veriyor çalışma boyutu 455 MB oldu bu normalmi vede kayıt neden yamıyor acaba teşekkürler

Benzer konular

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kaydet diyorum eror temp filan bişeyler yazıyor

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
harddiskindeki geçici bellek dolmuş olabilir gibisiden bişi diyor c sürücünün boyutları nedir kaçta kaçı dolu ve hatayı tam olarak yazabilirmisiniz

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
harici harddiskiniz veya flashdisk iniz yokmu birde ona kaydetmyi deneyin

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
Save Sorununu Gideren Yama

Bu güncelleme, CoreldRAW dosyanızı kaydederken "File Copy error. Temp or output drive may be full." mesajının ekrana gelmesi ve dosyanın kaydedilememesi sorununu çözer.
İşletim Sistemi: Win
Dosya Boyutu: 1.170 KB

Yükleme Talimatı:

NOT: Bu güncellemenin yüklenebilmesi için CorelDRAW Graphics Suite 11 Servis Dosyası 2'nin yüklenmiş olması gerekmektedir.
1. Güncelleme dosyasını indirerek sabit diskinize kaydedin.
2. Güncellemeyi başlatmak için dosya üzerinde çift tıklayın.
3. Ekrana gelen talimatları takip ederek adım adım yüklemeye devam edin.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
buda coreldraw 12 için

CorelDRAW 12, Corel PHOTO-PAINT 12 or
CorelDRAW 12 Graphics Suite
Must be full or upgrade version (but not trial version)

Requirements
CorelDRAW 12, Corel PHOTO-PAINT 12 or
CorelDRAW 12 Graphics Suite
Windows 98/Me/2000/XP

File Size
12MB

File Name
CGS12SP1EN.msp

Author/Supplier
Corel

here to download.

Description
This update for CorelDRAW 12 includes the following fixes:
  • Cropped bitmaps maintain their cropped state after an effect is applied.
  • Resolution settings are maintained when you edit a bitmap from CorelDRAW in Corel PHOTO-PAINT using OLE.
  • When snapping an object to the grid, the bounding box of an object is recognized.
  • The shortcut key conflict between the Bezier tool and the Smart Drawing tool has been resolved.
  • The Text on a Path property bar is correctly updated when the Pick tool is active.
  • Toolbars docked on same line as menu bar are aligned correctly.
  • The menu bar's height is maintained when the application is restored by double-clicking the title bar.
  • The correct keyboard is selected after installing the application when you use a French-Belgian keyboard.
  • Dragging a file from the Open, Import or Export dialog boxes onto the workspace opens the file.
  • Zooming using the mouse wheel button behaves like zooming with F keys.
  • Objects in the background do not shift when zooming with the F2 key.
  • Bitmap-editing functionality is active in all locations when Corel PHOTO-PAINT is not installed.
  • The Web Image Optimizer recognizes individual objects for export.
  • Connector lines remain connected at midpoints when objects are moved.
  • The Hue/Saturation/Lightness effect can be applied to vector objects.
  • Embedded chart grid lines display and print correctly.
  • Holding the Ctrl when dragging an object constrains the object horizontally and vertically.
  • Selecting a guideline over a filled object has been improved.
  • The default guideline color is maintained regardless of open dockers.
  • The error message File Copy error. Temp or output drive may be full, has been fixed.
  • The Portuguese-Brazilian spelling dictionary has been updated.
  • Language ID is maintained during copying and pasting text from Microsoft Internet Explorer.
  • Objects under text don't shift when you edit the text.
  • Superscript and subscript characters do not shift when the text is rotated.
  • Text objects with a manual offset open correctly.
  • Text appears correctly when saving to the Version 9 file format or earlier.
  • When editing text, the correct style is applied to new text.
  • Chinese text will now be marked in the correct language when opened from CorelDRAW 8/9.
  • When editing Japanese and Latin text, the proper fonts are applied to the correct script.
  • Text symbols work correctly for Asian languages.
  • Stability issues with Middle Eastern text have been resolved.
  • Clicking on text while using the cross-haired pointer does not cause C.A.R.M. to open.

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
92771661.jpg

COREL sürekli bu uyarıyı veriyor neden acaba bilen varmı

elit50

🌱Yeni Üye🌱
ya aynı sorunu bende yaşıyorum corel 12 için vermiş olduğunuz link i kaydettim ama yüklemeye çalışırken (no applicable product found. please check that this product update can be applied to the product you have installed.) diye bi hata veriyo yardımcı olabilirimisiniz çok acil :(

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sanal bellek değeri düşük windows'ta ondan bu hatayı veriyor.
Bir de aldığınız diğer hata 1)temp klasörünün bulunduğu hardiskin dolu olmasından.
2) yaptığınız çalışmayı kaydedecek kadar RAM olmamasından dolayı olabilir.

Bunu gidermenin pratik ir yolu çalışmanın içindeki tüm fotoğrafları sırayla convert to bitmap deyip 300 dpi CMYK bitmape dönüştür. corelin içine çektiğin fotoğrafları enXboy olarak küçültsen de o fotoğrafın hardiskte ve RAM de kapladığı boyut değişmiyor. dolayısıyla kaydetmeye kalktığın zaman bilgisayarın ona RAM ve sanal bellek yetiştiremiyor. Fotoğrafları convertle ondan sonra dene. Bence işe yarayacaktır...

Kolay gelsin...

TereddüT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
92771661.jpg

COREL sürekli bu uyarıyı veriyor neden acaba bilen varmı

Hatada yazan şu:
Sanal bellek çok düşük!
Kullanılabilir ram oranınızı 2764 mb olarak tespit ettik.

Lütfen sorunun çözümü için şunları yapınız:
Tüm çalışmaları ve diğer uygulamaları kapatın.
Sabit disk sürücünüzün kullanılabilir disk alanını geçici belleğini boşaltın.
veya
Windows'unuzun sistem araçları (Denetim masası)na giderek kullanılabilir sanal bellek miktarını artırın.

Performansı artırmanın bir yolu da Corel ayarlarında yer alan Of Screen İmage seçeneğini kapatmaktır.
Bunun için CTRL+J ile corel ayarlarına girip
Workspace kökündeki Display sekmesinde yer alan "Use Ofscreen İmage" seçeneğini Disable yapmaktır.

Genel olarak Corel'de performansı artırmak için aşağıdaki diğer yöntemleri de kullanabiliriz:

Tools> Options> Workspace> Display penceresinde “Use Offscreen Image” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Workspace> Memory penceresinde “Memory Usage” alanındaki değeri %80 yapın.
Tools> Options> Workspace> Memory penceresinde “Enable Compression” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Workspace> Text penceresinde “Auto-Keyboard Switching” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Workspace> Text> Spelling penceresinde “Perform Automatic Spell Checking” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Workspace> Text> QuickCorrect penceresindeki seçeneklerin tümünü iptal edin.
Tools> Options> Document> Save penceresindeki “Use Bitmap Compression” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Document> Save penceresindeki “Use Graphic Object Compression” seçeneğini iptal edin.
Tools> Options> Global penceresindeki “Enable CARM” seçeneğini iptal edin.

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tereddüt çok teşekkürler ama o iptal ettiğimiz şeyler ne işe yarıyor onlarıda yazabilirmisin.

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
ben bunun sıkıntısını çektim. bırakın 400 mb lık bir dosyayı 100 mb lık bir dosyayı bile kaydetip kapattım. açmak istediğimde dosyanın büyüklüğünden dolayı hata verdi. tavsiyem bunu bir kaça bölerek çalışmana devam etmen

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne corel'miş, annesinden emdiği sütü burnundan getiriyo valla insanların :)) teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için...