Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Drawda intersect sorunu

soneylül

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar. corel drawda intersect işlemi yaptığımda aşağıdaki gibi bir objeye, yaptığım dolguyu yeniliyor. ama ben yenilemsini istemiyorum. aynen trimlediğim yer gibi kalmasını istiyorum. yani aşağıdaki şekilde kare içindeki alana intersect uyguladığımda yeni oluşan obje sağdaki obje gibi oluyor ama ben aynen kare içindeki şekil gibi kalmasını istiyorum.

ilk mesajım soru oldu :( ama ne yapayım :(:(

sorui.jpg

Benzer konular

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
merhaba arkadaşlar. corel drawda intersect işlemi yaptığımda aşağıdaki gibi bir objeye, yaptığım dolguyu yeniliyor. ama ben yenilemsini istemiyorum. aynen trimlediğim yer gibi kalmasını istiyorum. yani aşağıdaki şekilde kare içindeki alana intersect uyguladığımda yeni oluşan obje sağdaki obje gibi oluyor ama ben aynen kare içindeki şekil gibi kalmasını istiyorum.

ilk mesajım soru oldu :( ama ne yapayım :(:(

sorui.jpg

İntersect yapmadan önce şekli bitmap'a çevirirseniz o sorunu yaşamazsınız.

İyi çalışmalar...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
yeniden trimlemen gerekiyor onun dışında vektörel olarak bir seçeneğin yoksanırım en azından ben bilmiyorum :)

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
corelin fountain fillerde verdiği dandikliklerden biri.. şöyle bişey yapabilirsin eğer olursa biraz uğraştırır ama fountainli küreyi trimledikten sonra G tuşuna basıp gradient aracıyla biraz oynama yaparsan tutturabilirsin..

CorelBook

🌱Yeni Üye🌱
Fountain fill yerine aynı dolguyu "Blend" ile verebilirsen (renk ve stepsini ayarlayarak) daha sonraki aşamada blend grubu cozup, istedigin gibi kesebilirsin.

Diğer yöntem ise, kesmek yerine geride kalacak bölümü power clip ile bir alan icine alman...

Üçüncü yöntem çalışmanı Hi-res bir resime çevirip o şekilde trimlemen.

Daha acemice metodlar da var ama buradan yazarsam, dandiklik bekleyenlere gün doğar...

soneylül

🌱Yeni Üye🌱
cevaplayan herkese teşekkürler..
power clip aklıma neden gelmediyse :D
bitmap yapınca da oluyor onu zaten denemiştim ama uğraşmamak gerektiğini düşündüm. teşekkür ederim....