Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel ile yaptığım dergi kapağı(sadece arkaplan ve başlık)

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅

BAŞLIKTAKİ GİBİ SADECE ARKAPLAN VE BAŞLIK VAR :) Zaman biraz ilerlesin derginin içeriğini öğrendiğim zaman kapakta içerikteki bazı şeyler her normal dergide olduğu gibi bu dergi kapağındada olucak ltfen '' Ben dergı kapağına benzetemedim'' demeyin çünkü bu sadece dergi kapağının arkaplanı :)

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
"Bu sadece derginin arkaplanı" derken neyi kastettiniz bilmiyorum; ancak dergi kapağı açısından baktığımda, dergilerle ve kapaklarıyla aşırı haşır neşir olan birisi olarak "dergi kapağı olamayacak derecede zayıf" hazırlanmış bir çalışma diyebilirim (tabi müşteri "illa ki böyle olacak" demedikten sonra). Zira bu çalışma, derginin "sadece arkaplanı olması" itibarıyle de pek hoş görünmüyor. :) Internet'ten veyahut sitemizden daha önce hazırlanmış dergi kapağı çalışmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Emek vermişsiniz, emeğinize sağlık. Bunu bir eleştiri olarak değil, öneri olarak algılamanız dileğiyle. Nice paylaşımlara. Saygılarımla...

NOT: Dergilerde "fiyat, yıl ve sayı" bölümünde, YIL olarak girilen rakamlar, içinde bulunduğumuz yılı değil; hazırlanan nüshanın yayın süresince geride bıraktığı "yıl" değerinden kıdemini belirtmektedir. (sizinkinde 2010 yazıyor)

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"Bu sadece derginin arkaplanı" derken neyi kastettiniz bilmiyorum; ancak dergi kapağı açısından baktığımda, dergilerle ve kapaklarıyla aşırı haşır neşir olan birisi olarak "dergi kapağı olamayacak derecede zayıf" hazırlanmış bir çalışma diyebilirim (tabi müşteri "illa ki böyle olacak" demedikten sonra). Zira bu çalışma, derginin "sadece arkaplanı olması" itibarıyle de pek hoş görünmüyor. :) Internet'ten veyahut sitemizden daha önce hazırlanmış dergi kapağı çalışmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Emek vermişsiniz, emeğinize sağlık. Bunu bir eleştiri olarak değil, öneri olarak algılamanız dileğiyle. Nice paylaşımlara. Saygılarımla...

NOT: Dergilerde "fiyat, yıl ve sayı" bölümünde, YIL olarak girilen rakamlar, içinde bulunduğumuz yılı değil; hazırlanan nüshanın yayın süresince geride bıraktığı "yıl" değerinden kıdemini belirtmektedir. (sizinkinde 2010 yazıyor)

Peki nesini değiştirirsem güzel olur? veya ne eklersem ? biraz örnekler verirseniz mutlu olurum :)

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu arada Bu dergi ilk defa yayına giricek yapımlarınada yeni başlandı.. 2010 yerine başka bi yıl yazmak gelmedi aklıma ..

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bakınız buda bir dergi kapağı ve uzun zamandır yayında olan bir dergi bnmkinden nesi fazla veya nesi eksik ?

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Bahsettiğiniz dergi, bir karikatür dergisidir ve dolayısıyla kapak görseli "dergi içeriğini" yansıtacak şekilde seçilmiştir. Logosu da içeriğe uygun olarak sayfada hayat bulmuştur.

Öncelikle, "arkaplan" olarak seçilen görsel (dediğim gibi müşteri bu konuda ısrar ettiyse bir şey diyemem) derginin içeriğine ya da "kapak konusu" olan haber diye tabir edilen habere uygun bir görsel olmalı. "İçeriğini henüz bilmediğinizi" söylüyorsunuz. :) O halde, içeriği öğrendikten sonra bir tasarım yapıp o şekilde paylaşım yapsanız hem yapılacak yorum açısından daha sağlıklı olur hem de sizin kafanızda bir şeyler oluşur. ;) Daha önce yapılmış bir derginin kapağı aşağıdaki gibidir:

Logo, derginin içeriğini yansıtmalıdır (estetiklik, isim, görüntü... açısından)
Derginin ne ile ilgili olduğu belirtilmelidir (tekstil, mobilya, okul, spor, alışveriş, kadın, çocuk, vs...)
Arkaplan seçimi ise çok karmaşık olmamalıdır (derginin içeriğine uygun görseller seçilmelidir)

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet güzel açıklamalar yapıyorsunuz. Bizim dergimiz baslıktada yazdıgı gıbı bir OKUL dergisi :) okul dergisi sonucta ne kadar öğrencinin, ilçenin ilgisini çekerse okadar iyi olur öyle değilmi .Derginin adı '' SERÜVEN ''. Yani adı serüven olupta içeriği romantik olucak bir dergi değil anladıgınız gibi.. Başlıpa uygun bir resim secmek istedim.. kapağın arka planının üstüne içerindeki konular yani içinde şu gibi konualr var söylediklerine göre;
okuldan bir kaç arkadaş kız kulesıne gıtmıs ve onunla ılgılı bır arastırma yapmıs, ilçeyle kaymakamlıklarla ve bir kaç ünlüyle röportajımız var, içinde bulmacalar espiriler resimler olucak bir dergi yani dergi eğlenceli daha cok cocuklara ve gençlere yönelik bir dergi .. Anlatabilmişimdir umarım.. :S
ve eklemek isterim :
Sonuçta benimde dergiyi hazırlayanlarında ilk çalışması bu. Burda bir CHİP dergisi veya BAZAAR dergisi veya Daha ünlü herkesin daha önceden tanıdığı bir dergi hazırlamıyoruz..

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Pekala. :) Az önce dediniz ki "penguen" dergisinin "benim hazırladığım derginin kapağından eksiği ya da fazlası ne?"
Peki şu açıdan bakınız. Sizin, o kapağı hazırlayanlardan eksiğiniz ne? ;)
Eğer ki "dergi çalışması" anlamında bu sizin ilk çalışmanız ise; kendinizi geliştirmek adına böyle bir fırsat yakalamışsınız. Bunu değerlendirmek sizin elinizde. :) Sonuç olarak dergi, bir karikatür dergisi değilse ve "hedef kitlesi çocuklar" ise; o çocukların yapmış olduğu röportajla ilgili büyük bir görsel ve altına dergi içeriğindeki birkaç haber başlığı küçük fotoğraflarla yerleştirilebilir. Bunun dışında, bir "Kız Kulesi" görseli; okul, sıra, kağıt-kalem, öğrenci-öğretmen, yazı tahtası (yazı tahtasının içine dergi içeriği başlıkları), vs... daha çoğaltılabilir... Sizin hayal gücünüze, tasarım gücünüze bakar. Ama dediğim gibi dergi içeriği önemlidir; bunu tamamıyla öğrendikten sonra bir çalışma yapmanız konusunda ısrarcıyım. :) Saygılarımla, kolay gelsin, iyi çalışmalar...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Rica ederim. :) Sakın yorumlarımı eleştiri olarak algılamayın, öneridir. Takıldığınız yerler olduğu vakit; elimden geldiğince ve zaman buldukça yardım edebilirim. :) Kolay gelsin.

Kerem Özcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bakınız child play söyledikleriniz üzerinde biraz düşündüm ve yeni bir çalışma yaptım bu daha çalışmanın yarısı arkaplana okulun içinden bir kare (koridorun başından uzunlamasına çekilmiş bir fotoğraf) koymayı düşünüyorum.. Belki bu biraz daha iyi olmuştur öncekilerden. Tabi bu sizin fikrinize göre :) fikirlerinize güveniyorum.