Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel kursuna basladım. neler öğrenmeliyim

toy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hadirligucu.com
arkadaşlar corel kursuna basladım. neler öğrenmeliyim. corel biliyorum demek için. Bir matbaa yada ajans ilanına ben corel kullanmayı biliyorum diyebilmek için neler bilmem gerekiyor?

kartvizit
el ilanı
insert
etiket

bu liste nasıl uzar?

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel biliyorum demek için kartvizit vs. bilmene gerek yok bahsettiğin program sadece bir ürün programı değil, bas tuşa kartvizit olsun mu sanıyorsun COREL DRAW'ı ???

• Temel tasarım bilgisi
• Vektörel Çizim Yeteneği
• Hayal Gücü / Tasarım Yeteneği
• Baskı Teknikleri bilgisi
• Renk bilgisi
• Tram tekniği

işte asıl bu liste uzar gider.... Eline Mouse alan programı kurdumu kartvizit yapıp grafiker olucam diyor... :S

toy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hadirligucu.com
kurstan neler kapayım o halde. hocadan ne tür konularda yardım alayım. ben grafiker olmak değil. asgari ücrete masa başı iş için yazıldım ve bunu bana sağlayacağını söylediler. ama asgari olarak neler bilmem gerekiyor biraz bilgi verebilir misiniz.

Grafix_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kardeşim sen bu yola baş koymuşsun anlaşılan. Gittiğin kursta ücretsiz olduğunu zannetmiyorum. O hoca zaten programın girişini sana verecek o saydığın listeyi iyi kötü bişeyler karalayabiliyor halde bırakacak seni. Asıl işin o saatten sonra başlıyor. Allah kolaylık versin...

Mukadderat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kurstan neler kapayım o halde. hocadan ne tür konularda yardım alayım. ben grafiker olmak değil. asgari ücrete masa başı iş için yazıldım ve bunu bana sağlayacağını söylediler. ama asgari olarak neler bilmem gerekiyor biraz bilgi verebilir misiniz.

Açık sözlü oluşunuz çok güzel.

Ancak:

Program amaç değil araçtır.
Bu işe başlamadan önce en önce sevgi, istek, heves, bol bol sabır ve sabır gerekir.

Kalitenin düşmemesi için ise: Açık-koyu-ışık-gölge, Renk bilgisi, resim bilgisi, estetik anlayış, tipografi, fotoğraf çekimi, düzenlemesi, vs. vs. gerekir.

Bütün bunların yanında bolca araştırma, örnek inceleme, yerli yabancı tasarımları enine boyuna gözlemleme gerekir.

Hayatta başarılar dileğiyle...

Son düzenleme:

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
Açık sözlü oluşunuz çok güzel.

Ancak:

Program amaç değil araçtır.
Bu işe başlamadan önce en önce sevgi, istek, heves, bol bol sabır ve sabır gerekir.

Kalitenin düşmemesi için ise: Açık-koyu-ışık-gölge, Renk bilgisi, resim bilgisi, estetik anlayış, vs. vs. gerekir.

Bütün bunların yanında bolca araştırma, örnek inceleme, yerli yabancı tasarımları enine boyuna gözlemleme gerekir.

Hayatta başarılar dileğiyle...

hepsine kaylıyorum. Sadece eksik kalan bir bölüm var onu tamamlamak iyi olur.. Corel draw kendi başına profesyonel iş çıkarmakta yeterli olmayabilir. Yanında da mutlaka iyi bir şekilde photoshop kullanamak gerekecektir. yetermi yetmez tabi.. İŞ sadece bir şeyler çiziktirmek değil. onların baskı formuna uygun olarak hazırlanmasıda önemli. İşin teknik kısmı yani. Mutlaka baskı makinalarını baskı sonrası makinaları temel işleyişlerini bil. yetermi yetmez. en azında iyi bir font gösterim programına ihtiyacın olacak. font expert i öneririm. bazı fontlarda ingilizce olanlarda ŞĞİ gibi harfleri eklemen gerekecek. bunu içinde fontları düzeltebileceğin bir program iyi olur. birde netten alacağı hazır çizimleri kullanmak için azda olsa illustratoru bilsen iyi olur. Sonrası ise iyi bir gözlem. Nette grafik ile ilgili olarak bir sürü site var. onlar işine yarar. Birde netten indireceğin çalışamalrı mutlaka düzenli bir şekilde arşivle. Aradığını kolya bulabilmen lazım.

toy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hadirligucu.com
Değerli önerileriniz için çok teşekkür ederim. Kpss de aradığımı bulamadım ve yapmak istediğim mesleği seçtim. Azda olsa paintshoppro ve photoshop bilgim var. Amatör olarak web sitesi de tasarlayabiliyorum.

Tasarım yapmayı çok seviyorum. Aklımda cok fazla fikir var ama pc ortamına dökmekte zorlanıyorumdum. Araç olan programları öğrenmeye başlkadıkça isteğim ve arzum arttı. O konuda da eksiğim yok. Şimdi sıra geldi pratik yapmaya.

Ama illaki bir geçim derdi vardır. İş ilanlarından olumsuz sonuç almak yada görüşme anında "aşşalanmamak" yani (sende birşey bilmiyormuşsun ne diye işe başvuruyorsun) gibi bir duruma düşmek ve moralimi bozmamak için sodum. Asgari olarak neleri bilmem gerektiğini öğrenmek istedim.

Elbetteki bir kartvizit yada el ilanı yapmakla programı biliyorum demek yanlış olur. Kalibrasyon ve baskı teknik ve ölçülerini öğrenmem gerektiğini anladım.

Yetiştirilmek üzere aranan iş ilanlarına başvurabilirim ama değil mi? Bu durumda harcırah olarak ne gibi ücretler veriliyor bilgi verebilir misiniz? Bu tür bir başlangıç bana olumlu bir başlangıç olur mu yoksa sadece üzerimden kazanılacak rant gibi mi görmek gerekir.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bölyle bir yola başvurma bence. bir kaç ay evde çalış. Amam ciddi olarak. Kendine iş ver. Mesela kartvizit el ilanı fatura irsaliye tasarımı gibi. Sonra eline geçen örnekleri yapmaya çalış. Amblem olsun resim olsun vb. bu arada işin teknik olarak olması gerekenleride öğren. sonra piyasaya çıkarsın.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kardeş benim sana tavsiyem;
Kursa git altyapı oluştur.
Ardından gir bi bu iş üzerine çalışan biryere (kazanç amacı gütmeden)
Birkaç ay makul bir ücret ile çalış işi kap, sonra çık grafikerim die iş ara.
Çoğu grafiker böyle yapıyor zaten.
Yalnız şunu bil; insan sevdiği işi iyi yapabilir.
Gördüğüm kadarıyla sen iş bulmak için yapacaksın. Bu da seni sıradanlığa sürükleyecektir. Başarılı bir insan olmak istiyorsan önce oturup düşün ve hayallerinin peşinden git derim.
Saygılar sunar, herhangi bir yanlış laf etmişsem affına sığınırım, başarılar.