Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel x3 ve Windows 7'de explorer sorunu !

matador32

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaslar...

Evdeki PC de xp yüklü... Corel arsivinde kayitli dosyalarinin bulundugu bir klasörü acinca, corel dosyalarinin minik bir önizlemesini görebiliyorum...

Ancak bürodaki PC de Windows 7 yüklü. Ayni versiyon Corel, burada farkli bir islem yapiyor. Herhangi bir klasör altinda kayitli cdr dosyalarinin tümü beyaz dikdörtgenler seklinde görünüyor. Üzerine tiklayinca Corel aciliyor. Ama önizleme görüntüsü burada yok...

Büyük bir arsiv icerinden bir sey secerken, böyle oldugunda yol cok uzuyor. Önizlemem olsa, hangi dosyayi acmam gerektigini daha kolay görüp karar verecegim... Ama yok.

Bana yardim lütfen...

Selamlar.

Benzer konular

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
eps ve benzeri dosyaların açmadan da görünmesi / Thumbnail Display

Merhaba arkadaslar...

Evdeki PC de xp yüklü... Corel arsivinde kayitli dosyalarinin bulundugu bir klasörü acinca, corel dosyalarinin minik bir önizlemesini görebiliyorum...

Ancak bürodaki PC de Windows 7 yüklü. Ayni versiyon Corel, burada farkli bir islem yapiyor. Herhangi bir klasör altinda kayitli cdr dosyalarinin tümü beyaz dikdörtgenler seklinde görünüyor. Üzerine tiklayinca Corel aciliyor. Ama önizleme görüntüsü burada yok...

Büyük bir arsiv icerinden bir sey secerken, böyle oldugunda yol cok uzuyor. Önizlemem olsa, hangi dosyayi acmam gerektigini daha kolay görüp karar verecegim... Ama yok.

Bana yardim lütfen...

Selamlar.

CorelDRAW sisteme yüklenirken install seçeneklerinde Utilities>Thumbnail Display seçilidir. Bu özellik sayesinde CDR, CMK, CPT, CLK vb. dosyalarının simgelerini dosyaların küçük resimleri şeklinde görülür. Bazen bu özellik devre dışı olur ve simgeler windows varsayılan belge simgesi şeklinde görülür. Bu sorun büyük ihtimalle sistemde yüklü olan ikinci corel sürümünden birinin kaldırılması sonucunda oluşur. Yani sistemde örneğin; 12 ve X3 sürümü mevcut ve 12 sürümü kaldırılırsa (uninstall) bu sorunla karşılaşılır. Çözüm ise Denetim masası>Program Ekle Kaldır’dan Corel DRAW Graphic Suite 'in değiştir/kaldır butonuna tıklayarak Corel Install'ı çalıştırmaktır. Çıkan pencerede “Repair installations errors in the program” seçeneğini tıklayarak Corel DRAW Graphic Suite 'in kendini tamir etmesi ve thumbnail display özelliğinin yeniden aktif edilmesi sağlanır. Sanırım sizdeki de böyle bir sorundan dolayı kaynaklı, çözüm yolunu takip ederseniz artık eps lerinizi açmadan da içeriğini görebilirsiniz...

matador32

🌱Yeni Üye🌱
Valla olmadi üstadim... Hatta Corel'i komple özel bir uninstaller programi ile kaldirip, yeniden yükledim. Dosyalarin önizlemesi yok malesef...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
o zaman sana en kesin çözüm olan bir önerim var......
https://www.softfields.com
bu sitede verilen corel altında çalışan corel draw 'ın desteklediği bir çok formatın yüksek kalitede öngörüntülerini sorunsuz vede pırıl pırıl gösteren bir eklenti. ST Thumbnails Explorer Corel Engine kullanarak corel motoruyla dll. filtre görüntüsünden 600 x 600 piksel önizleme sağlıyor...
siz sanırım X3 kullanıyorsunuz Win 7 altında o zaman ; cdr. cmx. cdt. pat. ccx. clk. ai. ait. fh7. ft8. cpt. des. csl. dsf. drw. ds4. wpg. cpx. cdx. cgm. nap. ppf. fpx. dwg. plt. hgl. fmv. ............ liste bu şekilde uzuyor,

adı geçen siteden bu basit eklentiyi sisteminize kurarak daha keyifli bir önizleme gerçekleştirebilirsiniz....

şimdiden kolay gelsin....... faydalı olabilmek adına :)

matador32

🌱Yeni Üye🌱
Vaay hizmete bak... V.I.P gibi hissettim kendimi. Çok çok teşekkür ederim üstadım... Ellerin dert görmesin...

matador32

🌱Yeni Üye🌱
Alternatif

o zaman sana en kesin çözüm olan bir önerim var......
https://www.softfields.com
bu sitede verilen corel altında çalışan corel draw 'ın desteklediği bir çok formatın yüksek kalitede öngörüntülerini sorunsuz vede pırıl pırıl gösteren bir eklenti. ST Thumbnails Explorer Corel Engine kullanarak corel motoruyla dll. filtre görüntüsünden 600 x 600 piksel önizleme sağlıyor...
siz sanırım X3 kullanıyorsunuz Win 7 altında o zaman ; cdr. cmx. cdt. pat. ccx. clk. ai. ait. fh7. ft8. cpt. des. csl. dsf. drw. ds4. wpg. cpx. cdx. cgm. nap. ppf. fpx. dwg. plt. hgl. fmv. ............ liste bu şekilde uzuyor,

adı geçen siteden bu basit eklentiyi sisteminize kurarak daha keyifli bir önizleme gerçekleştirebilirsiniz....

şimdiden kolay gelsin....... faydalı olabilmek adına :)

Üstadim... Bu verdigin program da güzel... Buna bir cözüm oldugunu ögrenmis oldum. Ama ücretli bir program... Buna alternatif bir program var... Kullandim...Ayni isi yapiyor...

Belki ayni sorunu yasayan baska arkadaslar da olursa, elinizde bulunsun... Bedava ve acik kaynak... XNVIEW 1.9

Anasayfasi: https://www.xnview.com/

Download: https://www.downloadmix.de/download/detail/pierre-e.-gougelet/xnview-1.98-final/3550/

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
faydalı olmasına sevindim senin adına.....