Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x4 sorunu

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba.

Corel de çizdiğimiz herhangi bi objenin içine renk vermeden aynı objenin içindeki farklı bi obje yada yazıyı seçme noktasında problem yaşıyorum. x3 de status bar da küçük bi butonla bunu ayarlaya biliyordum. yani objeyi seçerken kenar çizgisine değilde iç bölümlerine de dokunsam objeyi seçiyo ama ben sadece kenar çizgisine basınca seçmek istiyorum ki iç içe geçmiş objelerde rahat çalışayım. diğer türlü en üstte hangisi varsa onu seçiyo. x3 de bunu çok basit bişekilde ayarlaya biliyordum fakat x4 te bi türlü bulamadım..

Benzer konular

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
x4 kullanmiyorum ama buyuk olasilikla sorununuz assagidaki resimde gosterdigim gibi "treat all object as filled" kutucugunu isaretlerseniz cozulecektir, kolay gelsin

graphic1pt2.jpg

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
x4 kullanmiyorum ama buyuk olasilikla sorununuz assagidaki resimde gosterdigim gibi "treat all object as filled" kutucugunu isaretlerseniz cozulecektir, kolay gelsin

graphic1pt2.jpg
/

Tekrar merhaba Pc ye format attyım ve tekran aynı lay başıma geldi ama "treat all object as filled" kutucuğunu bi türlü bulamadım. resimde yok mesajınızda açık tam yerini yazarmısınız lütfen

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
treat all...

tools / options / workspace / toolbox / picktool' u işaretlediğinizde sağ tarata açılan pencerede treat all objects as filled yazısının yanındaki ok işaretini kaldırın. Daha sonra document / save options... 'u işaretleyip ok. tuşuna basınız. Söylediğiniz konu halledilmiş olacaktır.

karakura12

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkürler benimde derdime derman oldu:D