Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x5 te renkler soluk cıkıyo

gurayreklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var corel x5 kullanıyorum sublimasyon cıktı alırken yada aydıngere cıktı alırken corel x3 te renkler cok güzel cıkıyordu x5 te ise 100% verdiğim siyah nerdeyse gri gibi cıkıyo birde sanki noktacıklı şekilde çıkıyo bilen varsa yardım :(

gurayreklam

🌱Yeni Üye🌱
hayır beta değil final sürümü olan 15.0.0.486 serigrafi yapan arkadaslar varsa ne demek istediğimi anlarlar aydınger e cıktı aldığım azaman sanki noktacıklı gibi cıkıyo ama aynı dosyayı x5 te hazırlayıp x3 te cıktı aldığım zaman koyu çıkıyo

gurayreklam

🌱Yeni Üye🌱
şu ana kadar gordüğüm kadarıyla x5 tam bi fiyasko font ön izlemesi bile cok yavaş 3000 font var logodaki bi yazıyı bulmak x3 te daha hızlıyken x5 te ön izleme yok

Aras

🌱Yeni Üye🌱
cmyk

100 100 100 100 yaparak dene. büyük ihtimal 0 0 0 100 ya da 50 50 50 100 derece de siyah rengin.

gurayreklam

🌱Yeni Üye🌱
yo hayır renkleri 100 100 100 100 dahi yapsam sanki noktacıklı gibi cıkıyo sanki süblimasyonda da soluk cıkıyo renkler aynı cıktıyı corel x3 te aldığım zaman renkler daha canlı cıkıyo cıldırmak üzereyim :(

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıcı ile proğram uyumsuz çalışıyor o zaman..

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
yo hayır renkleri 100 100 100 100 dahi yapsam sanki noktacıklı gibi cıkıyo sanki süblimasyonda da soluk cıkıyo renkler aynı cıktıyı corel x3 te aldığım zaman renkler daha canlı cıkıyo cıldırmak üzereyim :(

Sende x3 kullanmaya devam et ne olacak sanki x5 kullanınca çıldırmaya gerek yok x5 te yaptığını x3 tede yapabilirsinki çok fazla değişiklk yok zaten.

kalpze

🌱Yeni Üye🌱
yorum yapan arkadaşların ne kadar süredir corel kullandıklarını bilmiyorum ama corel i sürüm 6'sından bu yana kullanırım. özellikle X5 baskıya en yakın renk görüntüsü, döküman paleti, pdf-psd-ai ve freeHand dosya geçişlerindeki minimum sorunu, prof görüntü butonu, spot renk basımındaki palet genişliği gibi onlarca sorunu çömlümemişler... özellikle renklerdeki tutarsızlık yüzünden istemeziye ai çalışmak zorundaydım ama artık değil... ewt fontları geç açması gibi bazı sorunlar yaşanmakta. ama bunları servis packt 2 de çözeceklerine eminim... X5 hakkında olumsuz yorum yapan arkadaşlar bir x4 le tri birde x5 tri iş alsınlar bakalım hangisi yaptıkları işe yakındır. sorunu olan arkadaşıma tavsiyem x5 prof görüntü yada "color proof settings" butonundan çözüme kavuşabilir. saygılarımla...

onur_basaran

🏅Acemi Tasarımcı🏅
X5 te ön izleme var. options tex seçeneğinden edit tex on screen seçeneğini işaretlerseniz. diğer sürümlerdeki gibi ön izlemeyi göreceksiniz.

andr0id

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var corel x5 kullanıyorum sublimasyon cıktı alırken yada aydıngere cıktı alırken corel x3 te renkler cok güzel cıkıyordu x5 te ise 100% verdiğim siyah nerdeyse gri gibi cıkıyo birde sanki noktacıklı şekilde çıkıyo bilen varsa yardım :(

SORUNUN CEVABI BURDA AYNISORUNU BENDE YASIYORDUM

CorelTurk - Türkçe Uzman Corel Yazıları - Corel DRAW Dersleri - Corel Makroları: CorelDRAW X5 ve %100 siyah rengin yazıcıdan tramlı çıkma problemi.Corel, CorelDRAW, Corel DRAW, Corel X5, CorelDRAW X5, CorelDRAWX5

graphic_ahmet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
s.a kardeş corel x5 serial number lazım
aradm bulamadım yardımcı olursan sevinirim

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorum yapan arkadaşların ne kadar süredir corel kullandıklarını bilmiyorum ama corel i sürüm 6'sından bu yana kullanırım. özellikle X5 baskıya en yakın renk görüntüsü, döküman paleti, pdf-psd-ai ve freeHand dosya geçişlerindeki minimum sorunu, prof görüntü butonu, spot renk basımındaki palet genişliği gibi onlarca sorunu çömlümemişler... özellikle renklerdeki tutarsızlık yüzünden istemeziye ai çalışmak zorundaydım ama artık değil... ewt fontları geç açması gibi bazı sorunlar yaşanmakta. ama bunları servis packt 2 de çözeceklerine eminim... X5 hakkında olumsuz yorum yapan arkadaşlar bir x4 le tri birde x5 tri iş alsınlar bakalım hangisi yaptıkları işe yakındır. sorunu olan arkadaşıma tavsiyem x5 prof görüntü yada "color proof settings" butonundan çözüme kavuşabilir. saygılarımla...

Aslında bu bazen olan bir arıza ve bu genelde film çıktılarında değilde renkli yazıcı yada digital baskılarda oluyor. Kalpze arkadaşım sen x5 te bir turkuaz renkli bir vektörel çalışmayı bastır istediğin sonucu alacak mısın bakalım. Ve hatta lacivert. Bazen çok iyi sonuç verirken digital çıktıda benimde başıma sık sık geliyor. Çaresi kolay aslında. çalışmayı sanki yeniden renklendiriyormuş gibi yeniden boyamak. O zaman sorun düzeliyor.

dedekasap

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş ben sana bişey diycem x 5 cıkdını al daha sonra sergrafi kalıbı varya onun iki tarafına selozik tiner sür bolca sonra aydın gerini üzerine kapat 1 kac dakki kalsın aydıngerin siyahlaşıcakdır.