Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum

fkml

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar ben corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum (jpeg bitmaps)formatında kaydettiğimde takvimim beyaz bi sayfanın köşesinde küçük bi şekilde görülüyor lütfen yardm edin resimli bi şekilde anlatırsanız bu arada takvimimde 35x50 :worried::worried:

Moderatör tarafında düzenlendi:

elifex

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalıştığınız sayfada bir çalışma kalıntısı kalmış olmalı, çalışmanızın etrafına bakın küçük bir şekil v.s. olabilir..daha net görebilmek için üstteki View seçeneğinden Wireframe seçeneğini seçin bu şekilde boşluklara bakın. daha net görebilirsiniz kalıntıları...kalıntıyı temizledikten sonra seçeneği tekrar eski haline getirirsiniz.

fkml

🌱Yeni Üye🌱
çalıştığınız sayfada bir çalışma kalıntısı kalmış olmalı, çalışmanızın etrafına bakın küçük bir şekil v.s. olabilir..daha net görebilmek için üstteki View seçeneğinden Wireframe seçeneğini seçin bu şekilde boşluklara bakın. daha net görebilirsiniz kalıntıları...kalıntıyı temizledikten sonra seçeneği tekrar eski haline getirirsiniz.

rok bi sorun yok sadece siz bana exportta hangi formatta hangi ayarlarda yapabilirm dediğiniz gibi yaptınm sorun yokkk

elifex

🌟Usta Tasarımcı🌟
export sayfasında sort type : default olacak yandaki iki kutucuk işaretli olmayacak...(aynı sayfadaki options seçeneklerinden) bildiğiniz gibi jpeg bitmap olacak başka bir şey yok arkadaşım ayrıca...f4 tuşuna bastığınızda çalışmanız tam ekran oluyorsa kalıntı yok demektir...yani f4 tuşuna bastığınızda işiniz tam ekran oluyorsa sorunu iyice irdelemek lazım...benim bilgim bu kadar..:)
sorunu başka arkadaşlarımıza danışalım..:) kolay gelsin..

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
jpeg formatında kaydetmeniz doğru, sanırım çözünürlüğü düşük 72 dpi'dır, onu yükselterek görselinizin büyük ve net olmasını sağlayabilirsiniz.

fkml

🌱Yeni Üye🌱
export sayfasında sort type : default olacak yandaki iki kutucuk işaretli olmayacak...(aynı sayfadaki options seçeneklerinden) bildiğiniz gibi jpeg bitmap olacak başka bir şey yok arkadaşım ayrıca...f4 tuşuna bastığınızda çalışmanız tam ekran oluyorsa kalıntı yok demektir...yani f4 tuşuna bastığınızda işiniz tam ekran oluyorsa sorunu iyice irdelemek lazım...benim bilgim bu kadar..:)
sorunu başka arkadaşlarımıza danışalım..:) kolay gelsin..

yardımın için çok tşk yinede benmde sizin anlattıklarınızın aynısını uyguladım biliordumda ama jpeg resim olarak düzgün kaydolmuo yinde çok tşk bilgi için

jpeg formatında kaydetmeniz doğru, sanırım çözünürlüğü düşük 72 dpi'dır, onu yükselterek görselinizin büyük ve net olmasını sağlayabilirsiniz.

saol bilgilerin için

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
File menüsünden Export'u tıklıyacaksınız ( Ctrl+E )

Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.Seçimi şekildeki gibi yapıp Export düğmesi tuşlanacak.

pencere3.jpg

Sonrasında aşağıdaki pencere gelecek.Ayarları şekildeki gibi yapıp (ebatlar değişebilir) OK düğmesi tuşlanacak

pencere.jpg

Sonrasında aşağıdaki pencere görünecek

pencere2.jpg

OK düğmesi tuşlanıp işlem bitirilecek.

Bo yolu izlerseniz bir sorun yaşamazsınız.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Nihat Bey, teşekkür ediyoruz, güzel bir bilgi.

tomuycuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ctrl Q VE SONRA E BASILIR VE SON DÖNÜŞTURMEK İSTEDIGIN KODU SECİP DÖNÜŞTİRE BİLİRSİNİZ