Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde Convertlİ Font Sorunu

THE KING

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ArkadaŞlar Ben Corelx3 Kullaniyorum Ama Bİ Sorunum Var. Yazilari Convertlerken Sadece Arİal Bold Fontunda Oluyo Bu Convertleyİnce Yazidakİ Nokatali Harfler (İ,Ğ,Ş,Ç,Ü) Gİbİ Hepsİ Yok Oluyo Bu Sorunu Nasil ÇÖze Bİlİrİm Ne Olur Bana Yardimci Olun.

red indian

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bazen öyle problemler olabiliyor. Oynamadan çıktı almayı denedinizmi. Ekransal hata gibi oluyor yani.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
fontta bi sıkıntı var sanırım diğer fontlarda aynı hatayı veriyormu?

asyabayar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
font bozulmus olabilir, ya da türkce degildir.

grafikersef

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ....bende bırsey soracam font bolumune gırıldıgı zaman bazı fonrtlar acık bazıları koyu renkte gozukuyor ...bıde yazı yazdıgın zaman bır font secıyorsun..sectıkten sonra cıkıs yapıyorsun ...( bu problem acık rekte olanlarda gozukuyor aRKADASLAR )daha sonra yazıya devam etmek ıstıyorsun baska bır yazıyla devam edıyor ..bunu nasıl gıderebılırım ARKADASLAR

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar ....bende bırsey soracam font bolumune gırıldıgı zaman bazı fonrtlar acık bazıları koyu renkte gozukuyor ...bıde yazı yazdıgın zaman bır font secıyorsun..sectıkten sonra cıkıs yapıyorsun ...( bu problem acık rekte olanlarda gozukuyor aRKADASLAR )daha sonra yazıya devam etmek ıstıyorsun baska bır yazıyla devam edıyor ..bunu nasıl gıderebılırım ARKADASLAR

Açık renkli olan fontlar türkçe karakter desteği olmayan fontlardır. Bu fontlarla yazını yazmak istediğinde ya düzgün gözükmez yada türkçe karakterler farklı fontla yazılır ve yazının devamı o fontla devam eder. Bu problemi 3 şekilde çözebilirsin;
- Başka font kullanabilirsin
- Font türkçeleştirme programlarını kullanarak türkçe karakter desteği olmayan fonduna türkçe karakterler ekleyebilirsin
- Türkçe karakter kullanacağın kelimelerde karakterin eş karakterini kullanıp nokta yada çizgi ekleyeceksin. ( i yerine ı harfini kullanıp üstüne nokta kullanmak gibi )