Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde resmi kenarlarından pen tool ile cızıp maskeleyemıyorum

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel drawx3 te hergangı bır resmı import ettıkten sonra pen tool aracı yada shape tool ıle kenarlarını cızdıkten sonra efect menusunden power cilip ten plase inside container dedıkten sonra sıyah oku cızgının ustune tıkladıgımda gecersız nesne dıyor ne yaplamlıyım yarım sımdıden tesekkurler

Benzer konular

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
İçine oturtmaya çalıştığınız şekil tam mı yani tüm noktaları birleşik mi? İçini dolu yapmayı deneyiniz, dolmuyorsa bir yerinde açık var demektir bu da power clip olayının gerçekleşememesine neden olur.

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet denedım sımdı ilk nokyayla son nokyatı bırlestırdıgımde ıcıne dolgu yapabılıyorum ama tektarar poewr cilip dedıgımde nesne gecersız tekrar denemek ıstıyomsuunuz dıye dıye bır uyarı gelıyo

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yada soyle dıyeyım resmın ıstenemeyen yerlerını almak ıstıyorum cızıyorum ıstemedıgım yerlerını power cılıp dıyorum ama uyarı ıle karsılasıyorum

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel drawx3 te hergangı bır resmı import ettıkten sonra pen tool aracı yada shape tool ıle kenarlarını cızdıkten sonra efect menusunden power cilip ten plase inside container dedıkten sonra sıyah oku cızgının ustune tıkladıgımda gecersız nesne dıyor ne yaplamlıyım resmın ıstenmeyen yerlerını almak ıstıyorum yardım sımdıden tesekkurler

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Aynı konuyu bir kere açmışken neden ikinci bir kez açma ihtiyacı duydunuz?

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu sorunun çozümünü burda bilen yok sanırım yanlıs yere actım konuyu

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanırım çizginin tam üstüne tıklıyamıyorsunuz eğerki çiziminiz dolgu alıyor ise başka bir açıklaması olamaz bunun ben denedim aynı hatayı verdi ve baktım ki objenin tam kenarına tıklıyamıyorum üstüne tam tıkladığımda hata vermedi

ismail1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tols menusunden optionsdan ordanda edit den auto-center new power clip contents kutucu kaldırdım ama yıne olmadı onun nesıl bı etkısı olur yada baska bır cozum yoksa programdamı bır sorun var guvenlı bı yerrden yenısını yukleyebılırmıyım onerecegınız bı yer var mı