Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDraw 12 açılma hatası

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Arkadaşlar pc ye yeni format attım ve coreli yüklediğimde başıma ilk defa birşey geldi.Programı yüklüyorum, ilk 1-2 sefer gayet düzgün açılıyor.Sonra corel'i açmaya çalıştığımda, herzaman açılışta çıkan corel logosu çıkıyor ve hiç açılmadan kapanıyor.1-2 defa kurup kaldırdım aynen bir sefer açılıyor ve bidaha açılmıyor.Windows güncellemelerinden olabilir dedim hepsini yükledim olmadı, başka cd ile denedim yine aynı hatayı verdi.Başka pc de denedim hiçbir sorun çıkarmadı.Denemediğim şey kalmadı nerdeyse ama sonuç hep aynı:)
Bu tür bir problemle ilk defa karşılaştığımdan sizinde bilgilerinizden yararlanmak istedim.Belki daha önce bu sorunu yaşayan ve çözen vardır.
Not: Kulllandığım CorelDraw 12 orjinal lisanslı programdır.İşletim sistemi Windows xp orjinal lisanslı prgramdır.

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mustafa kardeş yapman gerekenler şöyle bilgisayarında sp3 yoksa yamasını kur sonra corel.com dan sp3 update patch dosyalarını indir ve onlarıda kur kesin çözülür.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Teşekkürler iborem yalnız onuda denedim:) sp3 zaten yüklü, corel'in sitesinde s1 updade patch var sadece yada ben sp3'ü bulamadım.Sp1 updade patch'i denedim ama problem yine çözülmedi.

halilsarikaya07

🌱Yeni Üye🌱
bu konuda kesin bir bilgi verecek yokmu bu sorun gerçekten büyük sıkıntı veriyor ben üzerinde 2 seneden beri araştırıyorum kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu problem başına gelen varsa yazsın lütfen

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Bu olay bilgisayarınızaki günceleme engelleyen virüsten kaynaklanan bi sorun. Ben bu sorunu şu şekilde çözdüm;
Pc ye format attıktan sonra hiçbir donanımı yüklemeden ms dos da tarama yapabilen tercihen avast antivirüs ile tarama yaptırın. Sonrası donanınları yükleyip, güncellemeleri otomatik veya elle yapıyorsunuz. Sp3 ü elle kurmanızı öneririm.
Ondan sonra corel DRAW sitesinden gerekli upgrade leri yapmanız gerekiyor. Birdaha bu sorunu yaşamak için, en azından ben öyle yaptım ve birdaha yaşamadım:)