Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDRAW X3'te dekupe

zinada

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaslar;
Ben CorelDRAW X3 kullaniyorum.Forumda ve programda henuz yeniyim:smile:

Uzantisi JPEG olan olan bir resmi parcalara ayirabilirmiyim??

Lutfen yardim edin :sadsmile::sadsmile::sadsmile:

Benzer konular

pol@t

🌱Yeni Üye🌱
ayırman için photosop kullan daha profesyonelce olur

rpnzl

🌱Yeni Üye🌱
eğer resimden almak istedğin mesela bi insan resmi diyelim önce üzerinden kalemle çizip daha sonra çizdiğin çizgiyi seçip sonra shifte basıp resmi seçersin üst alanda çıkan intersect i tıklarsın çizginin içindeki alanı alırsın yani dekupe etmiş olursun..

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Corel'de Dekupe yapmak saçma olur ps kullanmalısın :D

Anlamıyorum, Corel Draw Dekupe'ye vakıf değil mi?, sırf Dekupe için Photoshop mu kullanmak gerek?, Dekupe konusunda, Corel Draw ile Photoshop arasındaki farkı ve Photoshop'un avantajlarını paylaşabilirseniz, enazından bilgi sahipi olmuş oluruz, teşekkür ediyorum.

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Fotoğraf düzenleme programının adı Photoshop'tur!
Tasarım Yapılan programlardan biriside şuan söz konusu olan COREL 'dir.
(bunu yapmanı isteyecek insanlar olacaktır,o işlemin adıda MASKELEME'dir.)

zinada

🌱Yeni Üye🌱
eğer resimden almak istedğin mesela bi insan resmi diyelim önce üzerinden kalemle çizip daha sonra çizdiğin çizgiyi seçip sonra shifte basıp resmi seçersin üst alanda çıkan intersect i tıklarsın çizginin içindeki alanı alırsın yani dekupe etmiş olursun..

Gercekten tesekkurler cok isime yarar bu :rofl:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Fotoğraf düzenleme programının adı Photoshop'tur!
Değildir. Corel Photo-Paint yazılımı da bir fotoğraf düzenleme ve raster düzenleme yazılımıdır ve Photoshop'ta yapabileceklerinizin neredeyse tamamını Photo-Paint ile de yapabilirsiniz.

Tasarım Yapılan programlardan biriside şuan söz konusu olan COREL 'dir.
Bu şekilde bir tanım da yanlış olur. Photoshop'ta da tasarım yapılabilir. CorelDRAW için Vektör tabanlı bir illustrasyon ve sayfa düzenleme yazılımı diyebiliriz.

(bunu yapmanı isteyecek insanlar olacaktır,o işlemin adıda MASKELEME'dir.)
Dekupe etmek, maskelemenin bir alt türü olsa da bire bir aynı şey değildirler. Maskeleme ile dekupe etmek arasında farklar vardır.

Bir resimi dekupe etmek için (özellikle tüy içeren geçişli bir resim ise) CorelPhoto-Paint'in Cutout Lab özelliğini mutlaka denemelisiniz.

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Bu şekilde bir tanım da yanlış olur. Photoshop'ta da tasarım yapılabilir. CorelDRAW için Vektör tabanlı bir illustrasyon ve sayfa düzenleme yazılımı diyebiliriz.

İllaki PS'tede Tasarım yapılabilir.Burda konu o değildi adam dekupeyi soruyor! Alakasız bi yere giriş yaptın sanki :/ Benim cümlelerimi düzeltmen onun corel'de dekupe yapmaması gerektiğini göstermez.

Dekupe etmek, maskelemenin bir alt türü olsa da bire bir aynı şey değildirler. Maskeleme ile dekupe etmek arasında farklar vardır.

Ben farklı bişeymi söyledim ???

Son düzenleme:

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben yorumumu söylüyorum, Corel Draw'ı sanki biraz küçümsediniz gibi geldi bana. C.D dekupe tekniğinde de başarılıdır, diyebiliriz.

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Ben yorumumu söylüyorum, Corel Draw'ı sanki biraz küçümsediniz gibi geldi bana. C.D dekupe tekniğinde de başarılıdır, diyebiliriz.

Hayır alakası yok Corelde genelde Tasarım yapılır! dekupe çok zor olur.Bunu ima etmeye çalıştım. Nedense herkes başka yönlere çekiyor,yok PS'tede tasarım yapılır,yok coreldede iyi dekupe yapılır...Bunları biliyoruz Arkadaşa Corelde değilde PS'te daha kolay ve AYRINTILI bir şekilde dekupe yapmasını söyledim sizde öyle yapmalısınız bence :/:alkis:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
İllaki PS'tede Tasarım yapılabilir.Burda konu o değildi adam dekupeyi soruyor! Alakasız bi yere giriş yaptın sanki :/ Benim cümlelerimi düzeltmen onun corel'de dekupe yapmaması gerektiğini göstermez.
Cevabımı dikkatlice okusaydınız CorelDRAW ve CorelPhotoPaint ile de dekupe yapılabileceğini, dekupenin sadece Photoshop'ta yapılmayacağını anlatmaya çalıştığımı anlayabilirdiniz.

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Kendi iyi bildiği programı kullan arkadaşım decupe için,
ama kendini geliştirmek için diğer programlardada deneyimlerini artırmalısın.

Corelde decupe yaptığın alanları powerclip ile ayırabilirsin.

Kolaygelsin iyi çalışmalar...

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayatım,ayırman için bence sen git bi fotoğraf çekilen,çektiren bi yere,orda senin işini görürler..