Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'in Satıldığı Doğru mu?

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir arkadaştan duydum şaşırdım

siteyi kaynak göstererek corel i geçen yıl adobenin satın aldığının özellikle X5 in adobenin desteği ile çıktığını

doğrumu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
külliyen uydurma bir haber corel draw firması satılmadı corel bir kaç firmayı satın aldı onlardır bir deli kuyuya taş atar 40 akıllı çıkaramaz yada biri bir yalan söyler sonradan kendi yalanına kendide inanır misali bir söylenti

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
adobe corel'i karı bir iş olarak görmeyecektir. zaten orjinali 200 küsür dolara satılan bir programı kendi 4bin-8bin dolarlık paketlerine koymaya çalışması ticari bir intahar olacaktır...

heşeyden önce mantıksız bir haber bu ticari açıdan...

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
orj yanlız coreldraw 830 dolar.. adobenin full paketi 1100 dolardı sanırsam..

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Corel Adobe ye ne katacak ki, Adobe Corel i alsin.
Bir Paint programi var oda Kenan Evren e yarar
Macromedia da su vardi. Web araclarini elinde tutuyordu. Dream Weaver ve Flash bu alanda, Adobenin urunlerini bagliyordu.
Freehand e bir tikanma vardi ama... asilmasi belkide mumkundu/
Web tasarimda Macromedia, Grafik tasarimdaysa Adobe ondeydi.
Adobenin bir avantaji vardi. Photoshop. Adobenin amiral gemisiydi.
Quarka olan rekabetini Indesign ile dizginleyince, webe acilan acigini Macromedia ile kapadi. Adobe, Macromedia pazarligi surerken,Quark bundan habersiz (belki) Freehandle bir flort yasadi. Tam bir kac ay gecmistiki, Adobe, MAcromediayi aldigii duyurdu. Ilk baslarda almaya calistigi, ama alamadigi Freehand i bu kez alarak, hem Quarka, hemde Corel e acik ara bir fark atti.

Quark, Freehand i alabilseydi yada tersi, bugun zorlanan kesim Adobe olacakti.
Belkide bu evliik amiral gemisi Photoshop u batirabilirdi.

Ayni seyi Corel ve Quark icin soylenebilirmi
Bir yaniyla evet, bir yaniyla hayir.

Iki farkli bavulu olan Corel (cizim ve photo) ve Quark (tasarim) birleserek, en azindan grafik tasarim ayaklarini tamamlamis olurlardi. Quark in web e donuk yonunude gelistirebilseydiler, Adobe ye ciddi bir rakip olabilirlerdi belki

Hayir. Cunku Corel bagrinda cok sisirme programlar barindiriyor. Hic bir ana programi yok. hep yardimci programlari var, dolayisiyla bu iki sirketin birlesmesi bir sey getirmez

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
geçemedim canım zaten illustratorle başladım freehandede corelede baktım illustratöre rakip olamazlar

ozamn şöle diyim corel bunuda düşünmüş tek bi tuşla kendini illustratörede dönüştürebiliyor bunu biliyormuydun...zaten açılırken bukelemunla açılması sanırsam bundan dolayı.. :D neyse sana başarılar dilerim..

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Corel'in satılması veya satılmaması, biz kullanıcılar için bir artısı veya eksisi var mı?, genelde şirketler, firmalar birbirlerini bünyelerine katıyorlar, satılmasını doğal görüyorum. Herşeyde hayır aramak lazım diye düşünüyorum.

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
ozamn şöle diyim corel bunuda düşünmüş tek bi tuşla kendini illustratörede dönüştürebiliyor bunu biliyormuydun...zaten açılırken bukelemunla açılması sanırsam bundan dolayı.. :D neyse sana başarılar dilerim..

illustratör daha başarılı oldugu için taklit ediyor olmasın tek tuşla...sanada başarılar.adobe babamın şirketi degil ama doğru olan bişey vardır degil mi...kolay gelsin:rofl::rofl::rofl:

ByGursel

🌱Yeni Üye🌱
daha güzel olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
orj yanlız coreldraw 830 dolar.. adobenin full paketi 1100 dolardı sanırsam..

haklısınız corel hatırladığımdan daha pahalıymış;
Corel Draw Graphics Suite X4 Türkçe = 1.463,35 TL (KDV Dahil)

velhasıl adobe full paketinde sizde bayağı bir yanılmışsınız ;)

Adobe Creative Suite 4 Master Collection V4 Win İngilizce Lisans = 6.902,98 TL (KDV Dahil)

şu an en ucuz paket olan web standart = 2.759,31 TL (KDV Dahil)

orjinal severlere duyrulur....