Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelike konumu merak edip ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Hemen konuma geçelim.

Şimdi Arkadaşalr kısmetse pazartesi günü sadece corel öğrenmek için bedava ya nerdeyse (50 tl) gibi bir ücrete bir matbaacı da çalışmayı düşünüyorum. sizce nasıl olur. boşuna mı gitmiş olurum. corelin ileride işime yarayacağından eminim ama size danışmayı düşündüm.

2. konuma ise corel & illustrator kapışma içinde bu şleri yapmayı düşündüğüm günden bu yana . adobe firması kendisine karşı büyüyen firmaları direk satın alarak belki iyi yapıyor ama aklıma takılan şu şimdi matbaacıda çalışmaya başalyınca +stajı da orda yapmayı planlıyorum toplam 1 sene eder bu da 1 sene boyunca corele çalışsam piyasa nasıl olur yani gerek kalmaz mı adobe gidip coreli satın alırmı . biliyorsunuz freehand i satın aldı . bu yönden bazı sıkıntılarım var yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

3. bir de üstatlar bir sorum olsun.

illustrator dediklerine göre kolay bir şeyi bile çok uzatılıyormuş bir şeyi yapmak peki corel de bu durum nasıl kullanıcıyla etkileşimleri nasıl bu programların

ayrıca ps bilgim mevcut yararı olur mu?

bu soruları sormamın asıl nedeni

istersem yalnız corel kullanılan bir yer de istersem sadece ai kullanılan bir yerde çalışabileceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Benzer konular

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelike konumu merak edip ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Hemen konuma geçelim.

Şimdi Arkadaşalr kısmetse pazartesi günü sadece corel öğrenmek için bedava ya nerdeyse (50 tl) gibi bir ücrete bir matbaacı da çalışmayı düşünüyorum. sizce nasıl olur. boşuna mı gitmiş olurum. corelin ileride işime yarayacağından eminim ama size danışmayı düşündüm.

2. konuma ise corel & illustrator kapışma içinde bu şleri yapmayı düşündüğüm günden bu yana . adobe firması kendisine karşı büyüyen firmaları direk satın alarak belki iyi yapıyor ama aklıma takılan şu şimdi matbaacıda çalışmaya başalyınca +stajı da orda yapmayı planlıyorum toplam 1 sene eder bu da 1 sene boyunca corele çalışsam piyasa nasıl olur yani gerek kalmaz mı adobe gidip coreli satın alırmı . biliyorsunuz freehand i satın aldı . bu yönden bazı sıkıntılarım var yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

3. bir de üstatlar bir sorum olsun.

illustrator dediklerine göre kolay bir şeyi bile çok uzatılıyormuş bir şeyi yapmak peki corel de bu durum nasıl kullanıcıyla etkileşimleri nasıl bu programların

ayrıca ps bilgim mevcut yararı olur mu?

bu soruları sormamın asıl nedeni

istersem yalnız corel kullanılan bir yer de istersem sadece ai kullanılan bir yerde çalışabileceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

bence kabul etmelisin sana şu kadarını diyeyim
okulda ya da kurslarda corel öğrenmiş birinden daha makbul
biri olursun ve tecrüben tercih sebebi olur ;)

corel dün çıkmış bir program değil
ve halen en büyük firmalarda bile corelin
en son versiyonu değil eski versiyonları
kullanılmakta bu nedenle corel sevdası asla bitmez

ps bilgin işe yaramaz bence
ama dedikleri gibi corelin pratikliğine
işlevselliğine alışan insan başka programlara
kapılarını kapatır çünkü corel tüm işini görüyordur

kolay gelsin başarılar

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence kabul etmelisin sana şu kadarını diyeyim
okulda ya da kurslarda corel öğrenmiş birinden daha makbul
biri olursun ve tecrüben tercih sebebi olur ;)

corel dün çıkmış bir program değil
ve halen en büyük firmalarda bile corelin
en son versiyonu değil eski versiyonları
kullanılmakta bu nedenle corel sevdası asla bitmez

ps bilgin işe yaramaz bence
ama dedikleri gibi corelin pratikliğine
işlevselliğine alışan insan başka programlara
kapılarını kapatır çünkü corel tüm işini görüyordur

kolay gelsin başarılar
düşünceleriniz için teşekkürler .

umarım dediğiniz gibi kurslarda öğrenene kişilerden bir fazlam olur.

ps bilgimin işe yaramayacak olması beni biraz üzdü ben onun da bir getirisi olur diye düşünüyordum

başka düşüncesini yazmak isteyen arkadaşlarımız varsa fikir lerini bekliyorum

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gereğinden fazla ayrıntılarla uğraşmak, zaman kaybı ve asıl amacın gözardı olmasına yolaçar, diye düşünüyorum, programların tümünün mantıkları ortaktır, hangi unsur sana yakınsa onu hemen öğrenmenizi tavsiye ederim.

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
CorelDraw'a başladığın anda dğer programların çoğunu unutuyosun bile... Aklına bile gelmiyor çünkü o kadar işlevsel ve iyi bir program.. Matbaalar malesef öyle ama bence git ve öğren derim.. Alaylı olmak bazen okullu olmaktan iyidir.. (Kendimden biliyorum)

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunu gece saat 2 de yazıyoru ama öğlen saat 2 de işime başlamış olacağım muhtemelen

umarım benim için hayırlısı olur. gelecekte bu bedava çalıştığımın getirisini umarım alırım

50 tl yerine bedava çalışıcam arkadaşlar düşündüm de kursa gidip para vermektense bu adamdanillee para alıcam demem bedava eğitim alırım :D

sabah olsun gidicem durumu size anlatacağım .:)

Son düzenleme:

mellike

🌱Yeni Üye🌱
coreldraw gerçekten iyi bir program çalıştığın yerde bunu sana öğretıcek kişinin de çok iyi bilmesı ve sabırlı olması gerekıyor sanırım :) sen yınede corel öğrenırken diğer programlarıda öğrenmeye çalış kolay gelsın

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
coreldraw gerçekten iyi bir program çalıştığın yerde bunu sana öğretıcek kişinin de çok iyi bilmesı ve sabırlı olması gerekıyor sanırım :) sen yınede corel öğrenırken diğer programlarıda öğrenmeye çalış kolay gelsın

aslında çabuk öğrenene birisiyim. :) şöyle yapıyorum demesine gerek yok o yapsın yeter :) ben yaparken bakarım öyle öğrenirim zaten birisi anlattımı anlmaıyorum nedense :D

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Illustrater (doğru mu yazdım bilmiyorum.) denilen program, elbette işine yarar. geçen gün bu programı kullanan bir arkadaşımla muhabbet ettik. 8 renk bir makinadan baskı alacaksan bu programı kullanmak gerekiyormuş. Ama corel çok yaygın bir program ve işini rahatlıkla görür. Kayseri'de Illstrateri kullanan iki firma var. Illustarterin de avantajları olduğu söyleniyor. Mesela reimleri vektörel olarak görüyormuş. Ben arkadaşın anlattıklarını söylüyorum. Kendim kullanmadım hiç. Ama iiiiikisini de öğrenirsen fena olmaz.

Ferhat07

🌟Usta Tasarımcı🌟
Illustrater (doğru mu yazdım bilmiyorum.) denilen program, elbette işine yarar. geçen gün bu programı kullanan bir arkadaşımla muhabbet ettik. 8 renk bir makinadan baskı alacaksan bu programı kullanmak gerekiyormuş. Ama corel çok yaygın bir program ve işini rahatlıkla görür. Kayseri'de Illstrateri kullanan iki firma var. Illustarterin de avantajları olduğu söyleniyor. Mesela reimleri vektörel olarak görüyormuş. Ben arkadaşın anlattıklarını söylüyorum. Kendim kullanmadım hiç. Ama iiiiikisini de öğrenirsen fena olmaz.

Resimleri vektörel olarak görme olayı X3 ile Coreldede başladı...

zerrinkaya

🌱Yeni Üye🌱
kendini matbaada hırpalama bence git öğren önce sonra bak neler yapıyorsun. adamı harcıyorlar:) önce iyice öğren ve deee asla corelle öğrenmeye başlama ilistrator daha zor ondan başla onu bilen herşeyi bilio benden sana tavsiye.

mehmetökmen1

🌱Yeni Üye🌱
kesinlikle çalış çünkü okulda yada kursda hiç bişi öğretmiyorlar matbaa da gerçek işlerde riskle çalımşmayı daha iyi kavrarsın