Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Crazy Design Logo

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kurmayı düşündüğüm ajans / tasarım stüdyosu için hazırladığım logo. Yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

crazylogoth7.jpg

Not: Resme tıklayıp büyük halini incelemenizi tavsiye ederim :)

Benzer konular

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
şekil gözü anımsattı bana
ancak ortasındaki S'ye anlam veremedim
logo ne tür düşenceler içerisinde tasarlandı açıklar mısınız
mümkün mü bir de renk tercihi kesinlikle yanlış diye düşünüyorum

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Gradient her baskıda aynı sonucu vermez. Bu sebeple özellikle logo gibi kurumun her basılı materyalinde kullanılan bir görsel için gradient sıkıntı oluşturur. Bir atolye kurmayı planlayan kişi ya da kişiler olarak bunu da düşünmelisiniz bence. Saygılar...

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şekil gözü anımsattı bana
ancak ortasındaki S'ye anlam veremedim
logo ne tür düşenceler içerisinde tasarlandı açıklar mısınız
mümkün mü bir de renk tercihi kesinlikle yanlış diye düşünüyorum

Logoyu lise yıllarında yapmıştım. Gözü anımsatması tamamen farklı bi bakış açısından kaynaklanıyo. Ortasındaki "S" ismimin baş harfi (o dönemde tasarım alanında kendimi tanıtma isteğinden ileri geliyo sanırım. acemilik işte :D ) Gereğinden fazla ön plana çıktığını yorumunuzdan sonra farkettim. Bunun için teşekkürler :) Daha dikkatli bakıldığında iki yanındaki "C" ve "D"yi anımsatan şekiller var. Bu da bakış açısıyla ilgili aslında. Renk tercihinin de yanlış olduğunu düşünmüşsünüz. Bu konuda öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.

Gradient her baskıda aynı sonucu vermez. Bu sebeple özellikle logo gibi kurumun her basılı materyalinde kullanılan bir görsel için gradient sıkıntı oluşturur. Bir atolye kurmayı planlayan kişi ya da kişiler olarak bunu da düşünmelisiniz bence. Saygılar...

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Söylediklerinizde haklısınız ve ben de farkındayım. Logoyu Buraya koymayı düşündüğüm için biraz süsleyim istedim :) Logonun aslında üzeriindeki efektler bulunmuyor. Bunu açıklamasında yazmam gerekiyordu sanırım. Uyarınız için tekrar teşekürler. :)

ahmet sarıoğulları

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.asreklam.net
bu sektör için daha renkli bir çalışma olabilirdi
ayrıca S neyi simgeliyor bağdaştıramadım
isimde değişmeli bence ciddiyet açısından...

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu sektör için daha renkli bir çalışma olabilirdi
ayrıca S neyi simgeliyor bağdaştıramadım
isimde değişmeli bence ciddiyet açısından...

Siyah ve metalik gri tonları bende herzaman bir ciddiyet izlenimi uyandırmıştır. Tabi kullanıldığı yere göre de değişir. "S" harfinin açıklamasını yukarıda yazmıştım. Ama sanırım değerli yorumlarınız eşliğinde o "S" ordan kalkıcak :) Firma ismine gelince aslında bu reklam ajansı değil de tasarım stüdyosu (yani birden fazla bölümü olan endüstriyel tasarım üzerine bi şirket) olarak düşünüldü. Ve piyasada sıra dışı tasarımlar yapan firmaların daha çok ilgi çektiğini tespit ettim. Bu açıdan ciddiyet konusunda size katılmıyorum. Değerli yorumunuz için teşekkürler :)

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Bence cok başarılıbir çalışma hizalama problemi var sadece .Tecrübeli bir grafiker degilim hatta grafiker bile degilim sadece ilgi alanım içinde.Ben logoyu gördügümde bende Asaleti saglamlıgı ve gücü hatırlattı dostum.Diger dostların yorumları da gerçekten önemli onlar kurdu olmuş artık olayın.Fakat ben bir müşteri olsam bu logo hoşuma giderdi...

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bence cok başarılıbir çalışma hizalama problemi var sadece .Tecrübeli bir grafiker degilim hatta grafiker bile degilim sadece ilgi alanım içinde.Ben logoyu gördügümde bende Asaleti saglamlıgı ve gücü hatırlattı dostum.Diger dostların yorumları da gerçekten önemli onlar kurdu olmuş artık olayın.Fakat ben bir müşteri olsam bu logo hoşuma giderdi...

Çok teşekkür ederim :) Yorumları mutlaka dikkate alıcam. Kendimi geliştirmem açısından çok önemli.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
https://www.grafikerler.net/kisisel-logo-degerli-yorumlarinizi-bekliyorum-t39677.html

Burada beklediğiniz yorumları almadığınız için mi çalışmanızı farklı bir başlık ile tekrar yayınlıyorsunuz?
Saygılar.

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Ve beklenen mesaj da geldi :) Aynı mesajı site yöneticilerimizden bekliyodum :) "Kişisel Logo" gibi bi başlıkla konuyu açmıştım ancak yanlış olduğunu sonradan farkettim (benden bir önceki arkadaştan etkilendim herhalde) fakat sonra konuya tekrar girdiğimde düzelt linki de görünmedi normalde çıkıyodu. Bu yüzden doğru başlıkla tekrar açtım. Ve yorum kousunda da doğru başlığın etkisi oldu görüldüğü üzere :) Uyarınız için teşekkürler.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tekrar Merhabalar. Daha önce logodan "S" harfini kaldırmayı düşündüğümü yazmıştım ancak bunndan vazgeçtim. Aşağıda "HD İskender" isimli firmanın logosunu verdim. Daha önce burada yemek yerken merak etmiş ve bir çalışana HD harflerinin ne anlama geldiğini sormuştum. O da bana patronlarının adının ve soyadının baş harflerini temsil ettiğini söyledi. Çok başarılı bi çalışma olarak görmesem de şu anda piyasada birçok insanın karnını acıktırabilen bir logo olduğunu düşünüyorum :) Yani bu açıdan bakıldığında benim logomdaki "S" harfi de normal görünüyor. Çünkü biraz da kişisel. Ayrıca bi merak uyandıracağına da eminim :) Dikkatli bakan birisi de logodaki C ve D harflerini görebilir diye düşünüyorum.

hdskenderfp6.jpg

(Not: Logo kesinlikle reklam amaçlı konulmamıştır. Örnek verme amaçlıdır.)

Yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekürler :)