Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dekupe Yaparak, Corel'de Resmin beyazlığını Görmemek?

kissofdeath19

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Daha önceden bu işlemi bildiğime rağmen uzun süre yapmadığımdan nasıl yapıldığını unuttum.

Sorum şu;

Photoshopta Bir resim açıyorum.
KK-0520.tirtilminder.jpg

Gördüğünüz gibi Resimdeki Tırtıl'ı Dekupe ederek, Sadece tırtıl'ı dekupe ettiğim gibi COREL'e taşımak istiyorum. Beyazlıkları olmayacak arka beyaz renk yani sadece tırtıl olacak şekilde?

Bunu nasıl yaparım.
Uygulamalı ve anlayacağım şekilde bana tarif edecek bir arkadaşımız varmıdır?
Yoksada genede teşekkür ederim. Varsada.

Teşekkürler

yani anlatmak istediğim şu,

Dekupeni yapıyorsun, sonra layer panelinden patsh bölümünden değer veriyorsun okeyliyorsun daha sonra layer panelinden yeni copy panel açarak kopyalayıp eps olarak mı kaydetip corel'de açmak gerekiyor orayı karıştırıyorum işte unuttum.
Bana resimli olarak anlatacak üstadlar varsa çok makbüle geçer

Moderatör tarafında düzenlendi:

aliyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kadeşl frehand tool la resmi kenarını çiz daha sonra resimle çizdigin şekli seç yukarda kesme secenekleri var deneme yanılma yoluyla bul biliyorum ama resimli anlatamıyorum yada photoshopda kes corel psd yi açıyor o şekilde kullan
innşallah yardımcı olabilmişimdir.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
ps de sayfayı transparan aç.. daha sonrfa dekubeni yap layerli ps olarak kaydet corelde aç...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ya da tiff olarak kaydet, save as - tiff - açılan menüde Transparan özelikleri aktiv edın...

Corel :import - kayit ettığınız dosya bulup Aç demelisiniz

Son düzenleme:

XPPRO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ps olarak kaydetmen yeterli.
yanlış mı anlıyormuyuz soruyu?

kissofdeath19

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. ancak ben onu sormuyorum hani bu dekupe yaptıktan sonra layer panelinde bazı değerler girerek daha sonrasında eps olarak kaydettiğimizde corelde çalışmayı açtığında sadece '' tırtıl'' ı almayı soruyorum arkasındaki beyazlık perdesi olmayacak şekilde

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. ancak ben onu sormuyorum hani bu dekupe yaptıktan sonra layer panelinde bazı değerler girerek daha sonrasında eps olarak kaydettiğimizde corelde çalışmayı açtığında sadece '' tırtıl'' ı almayı soruyorum arkasındaki beyazlık perdesi olmayacak şekilde

işte arkadaşlar size decube ettıkten sonra psd, tiff kayit etmesi yöntemleri gösterdı... corelde açtığını zaman File - İmport - 'tırtıl' dosya bulup açmalısınız...