Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi ve panoramik albüm için tasarımcı grafikerler aranıyor

eminakca

🌱Yeni Üye🌱
Yurtdışında Faliyet gösteren firma`mın yurtdışına baskısı hazırlanacak olan bir dergi (2 ayda bir) ve panoramikalbüm(haftalik) tasarimlarinda için çalışacak Tasarımcı Grafikerler aranıyor. Dergimiz gelinvedamat dergisi stilinde olacaktir. Şu an düşündüğüm sayfa sayısı 60 ila 80 arası Tasarımlar bittikten sonra matbaaya verecek ve biten baskıları matbaadan alıp vereceğim posta adresine teslim edecek güvenilir işini sağlam yapan tasarımcılar arıyorum.
İleriye doğru eğer gerekirse istanbulda bir ofis açmayı düşünüyorum.
( Yurtdışından olduğum için lütfen uçuk fiyatlar gönderilmesin)

Adaylarda Aranan Temel Özellikler;

-Moda sektöründe deneyimli,
-Tasarım konusunda protfolyosu ile kendisini ispatlamış,
-Tasarım olarak kendini geliştirmeye açık,
-Grafik programlarını eksiksiz bir şekilde çok iyi derece bilen,
-Tüm baskı processlerine tamamen hakim,
-Almanca bilen,(Tercihimdir)
-Adobe Photoshop, Freehand ve Illustrator programlarına hakim,

Adaylar mail olarak başvuru yapabilirler, yukarıda yer alan temel özelliklerden tümüne sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmıyacaktır.

Başvuru için e-mail adresimiz;
info@melisaorganisation.com yada info@studyofotograf.com

Yukarıda belirtilen özelliklere sahip adaylar başvurularını e-mail aracılığı ile yapabilirler.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

1. İş veren ya da İş arayan ilanlarına cevap veren her üye bölüm kurallarını okumuş olarak kabul edilir.
  2. İlanlarınızın onaylanması için ilgili açıklamada verilmiş örnek şablonlara göre konu açılmadığı takdirde ilanlarınız onaylanmayacaktır.

Duyurular:

Grafik Sözlük:
İnternet sözlüklerini bilmeyen yoktur. “Ben bilmiyorum” diyorsanız öğrenmenin de yaşı yoktur. Ayrıntılı bilgi için...

author

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arz bu kadar uçuk olursa, talep de öyle olacaktır. bu ilandaki çalışmaya sadece "dergi tasarımı" bütçesi çıkarmak doğru olmaz.

daisyist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Size mail yolladım ancak mailler geri geliyor.
daisyist@hotmail adresinden detayları görüşmek isterim.

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
peki o zaman biz size uçuk fiyat vermeyelim siz açık açık bütçenizi söyleyin... uyan kişiler size mesaj atsın... yada herkes açıkça buraya yazsın teklifini de hepimiz uçuk fiyatlar neymiş görelim... esnaflık (argo olarak geçiyor burada) yapmayın düzgün ilan verin...

eminakca

🌱Yeni Üye🌱
Sayin myunder bey

15 yildir tertemiz bir sicili olan firmam var. bugüne kadarda kimseye kirici bir tek sözüm yoktur. Ucuk kelimesini kulanmakta maksatim istanbulda gecen sene yine argo deyimiyle yazarsak agzimin payini layiki ile aldim.1000 adet dergiyi 900 euro ya malolurken tek güvenip baskasina danismadan is yapmaya kalktigimda baski 4500 euroya mal oldu. tasarim icin 500 euroya anlastigim sahis 16 yasinda bir ögrenci cikti. indesign ile yapilan tasarim matbaada sorun oldu matbaa corel den baska formatla is almiyormus. Gelen dergileri gümrük vergisi yol masrafi derken artik isyan noktasina kadar geldim.Yani Almanya da tasarim ve baski dahil bana daha ucuza mal olacakmis
Belki inanmayabilirsiniz ama topkapida girdigim isyerlerinin %80 yurtdisinda yasadigimi anladiginda almak istedigim mal iki katina cikti. arkadasim tek basina girdiginde fiyatlar yari yariya düstü beni yanlis anlamayin lütfen

dergi icin ayrdigim bütceye gelince birakinda bazi kararlari kendim ve sirketimdeki insanlar alsin ne dersiniz

esma hanım

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba 6 yıllık grafikerlik tecrübem var ve freelance olarak bu işi yapmakdayım facebookda turuncu tasarım evi diye grumum var oradan yaptığmz işlere bakabilirsiniz.ben sizi çok ii anlıyorum... bu konuda yardımcı olabilirim... esolion6969@hotmail.com

EA. Eyyup ACAR

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.eyyupacar.com
Merhaba,
İstanbul sultanahmette hikametgah etmekteyim
Bu mesleğe emek ve yıllarımı vermişim biri olarak sizinlede çalışmak ve tasarımlarınızı yapmak ve imzamı atmak isterim

Kullandığım Pc ve İşletim Sistemleri.
Apple Mac ve Pc
Mac OS X
Windows (Tüm Serilerini)
Pardus
Ubunt
Linux

Şuan Kullanmakta Olduğum Bilgisayar Donanımım
Mac Pro.
MacBook
Asus NetBook
1 Adet Toplama Pc i7 İşlemci

Kullandığım Programlar.

Adobe Photoshop (.psd) / Profesyonel
Adobe Illustrator (.ai) / Profesyonel
Adobe Indesign (.ind) / Profesyonel
Adobe After Affects (.aep) / Orta Düzeyde
Adobe Flash (.fla) / Orta Düzeyde
Adobe Dreamweaver (.dwt) / Orta Düzeyde
Macromedia Freehand (.fh) / Profesyonel
CorelDraw (.cdr) / Orta Düzeyde

Referanslarım için lütfen irtibata gecerek ister basılık isterseniz PC ortamından görmeniz mümkündür.

Saygılarımla.
EA. Eyyup ACAR
WebMaster ve Görsel Tasarım Sanatcısı.
T. +90 212 526 21 81
G. +90 546 626 50 55
E-mail ve Msn.: ea@eyyupacar.com

Son düzenleme:

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayın eminakça,

öncelikle yorumum sadece sizin için değil önceki mesajlarımı okursanız hemen hemen her ilana aynı tepkiyi verdiğimi göreceksiniz. Yazdıklarınızı iyice okudum ve çalışma arkadaşlarımla tartıştık. Dost acı söyler, başınıza gelenler kendiniz de dediği gibi tek başınıza iş yapmaktan dolayı oluyor. Grafiker arkadaşımızın 16 yaşında olması önemli değil. Becerisi ve bilgisi önemli. Derginizi size olabilecek en uygun programda İndesign'da teslim etmiş. Asıl sorun sadece Corel iş alabilen bir matbaada diretmek. Pdf bile olmuyor mu? Hele ki Topkapı diyorsanız programı tasarlayanların bile hayal edemeyeceği çözümlerle sorununuz halledilirdi.
Baskı konuzuna gelince evet günrük ve nakliye ile daha pahalı olur. Müdürümün dediği gibi keşke Macaristan'da bastırsaydınız. Hem daha ucuz olurdu hem de gümrük olmazdı. 900 euro maliyetli bir iş 4500 euroya çıkıyorsa bunda plansız çalışma ile sizin kusurunuz var demektir. Grafik hazırlık yanlış ise işi verdiğiniz kişi matbaa ile konuşup doğrusunu yapana kadar işinin arkasında durur. Şahsen ben yaptığım işin güzel basılması için elimden geleni yaparım. Sonuçta bir sonraki işim için referans olur. Yeter ki siz yanlış konuları kendisine söyleyin...
Öte yandan 500 euro' Almanya için nasıl bir fiyat siz söyleyin...

Bütçesi yazmayan işlere nasıl fiyat veriliyor anlamıyorum. Ben dergi başna 1000 lira teklif ediyorum. Diğer gelen teklifler nedir? Hepiniz açık açık yazın... Seçilmezsem nedeni fiyat mı yoksa yetersiz görülmem mi? Arkadaşlar bunları bilmezseniz bundan sonraki tekliflerinizi nasıl revize edeceksiniz? Emin bey şirketiniz adına karar almak niyetinde değilim. Ama teklif sistemi bence böyle olmalı. Üzerinde etiket olmayan bir ürünü satın almak için kasaya gider misiniz?

Emin bey siz işi kime verdiğinizi söylemeden fiyatı ve gelişmeleri buraya yazarmısızın? Hepimiz bir işin gelişimi nasıl oluyor görelim...

Saygılar, mail adresinize önceki çalışmalarımı gönderiyorum

eminakca

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Hayata geçirmek istediğimiz bu proje Gelinvedamat adı altında bir magazin dergisi , bu dergi Almanya da ücretsiz olarak dağıtalacaktır. Dergi ilk sayılarında türkçe ondan sonraki sayılarda almanca ve türkçe olarak basılmasını düşünüyoruz.
İlk Sayılarda tanıtım amaçlı olduğu için 1000 adet ileriye doğru baskı adedi yükselecektir.
Dergi A4 ebadında
Kapağı 250 gr parlak selefonlu
Amerikan cilt
iç sayfaları 170 gram kuşe kağıda basılmasını düşünüyorum ama sizin düşünceleriniz benim için altın değerinde sizin uygun gördüğünüz baskı modelide olabilir.
Dergi içeriğinde
Bu bölümlerde mekan yada firma sahipleri tanıtılacak birinci sayfasında röportaj ikinci sayfasında reklamı olacak

1. Düğün Mekanları
2. Organizasyon Şirketleri
3. Orkestralar
4. Moda Evleri
5. Kuyumcular
6. Fotoğrafçılar
7. Mobilyacılar
8. Davetiyeciler
9. Gelinlik mağazaları
10. Balayı hotellleri
11. Seyahat acenteleri

Ve içeriğe eklenecek olan düşündüğüm

1. Davet Bölümü ( düğünü olacak ciftlerin davetiyeleri)
2. Evleniyoruz bölümü ( Düğünden çekilmiş fotoğraf kareleri ve bir mini röportaj)
Ftp üzerinden anlaştığımız arkadaşımıza çekilen fotoğraflar ve metinler gönderilecek ve geri kalan herşeyi kendi fantazi ve yaratıcılığınıza bırakıyorum.
İnternet üzerindende Startseite: www.melisaorganisation.com yada www.brautmagazin.de sayfalarına hazırlanmış olan dergiyi yayınlamayı istiyoruz.
İstanbul topkapıda matbaacılar sitesinde bir ara türmatsan ile bu konuda anlaşmıştık. 1000 adedini bana 900 euro yapabileceklerini söylemişlerdi. Diğer matbaacıları dolaştığımda fiyat 3500 euroya kadar çıkmıştı.
Aşağı yukarı projemizdeki içerik bu ama sizin tasarımınızda eklemek isteğiniz veya uygun olmayan bir bölüm olursa tabiiki değiştirebilirsiniz.

Sizden bir ricam daha biten baskıları matbaadan alıp ya otagarda anlaştığım münihe gelen otobüse yada almanyaya gelen bir tır şirketine teslim etmeniz
Dergi için Ayırdığım Bütçe ilk başlandığı için 4000 YTL olarak düşünüyorum veya siz bana bir fiyat çıkartabilirsiniz. Uygun olan bir fiyatta anlaşmak istiyorum.

Bize bir tasarımcıdan hariç arkasını hiç bir zaman düşünmeyeceğim işi kendi işi gibi benimseyen devamlı her türlü alışverişte sağlam güvenilir bir dost arıyoruz.

Saygılarımla
Her türlü konuda bana mail olarak ulaşabilirsiniz.

Melisa Event Organisation
Emin AKCA
Adalbert Stifter Str.9
85757 / Karlsfeld
Tel : (0049) 8131 356 14 22
Fax : (0049) 8131 356 15 37
Mobil : (0049) 172 45 47 134
info@melisaorganisation.com
Startseite: www.melisaorganisation.com

ecotasarim

🌱Yeni Üye🌱
deneyimli sanat yönetmeni/ajans

Uluslararası markalar için çalışmış, 15 senenin üzerinde ajans deneyimi sahibi, şu anda da kendi ajansının sahibi bir sanat yönetmeniyim. max dergisi türkiye versiyonunu tasarladım (hurriyet dergi grubu). advantage card'ın dergisini tasarladım. birçok bilinen markanın kurum kimliği çalışmalarını yaptım ve markalaşma sürecinde bulundum.

info@ecotasarim.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Lütfen yapılacak işi tam ve detaylı olarak brief ediniz.

bazı işlerimizi aşağıdaki blog sayfasından görebilirsiniz.

ECO TASARIM

iyi günler.

serdargazel

🌱Yeni Üye🌱
slm işinize talibim sayfa başı on lira (ON milyon) yeterli + kargo vs ekstraların ucreti
1994 ten beri bu işin içindeyim 7 yıldır aktif olarak gelin damat çekimi ve fonlaması
yapmaktayım işinizi dört dörtlük yapabilirim hatta baskı öncesi küçük fotolarını gonderebilirim
haberlerinizi bekliyorum tel 0545 571 83 33

Unicorn Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.unicorndesignstudio.com
bütün herşey bir yana ben tek bir konuya takıldım matbaa nasıl oluyorda corel draw dan başka iş basamıyor çok merak ettim. Tasarımcınızı gözünüz kapalı suçlamak yerine biraz matbanıza bakmanızda yarar var bence.
Tasarımın hangi program ile yapıldığı ne değiştirir ki PDF yaparsınız olduda bitti maşşalah :)