Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dernek İçin Yaptığım Logo Çankırı Yapraklı Kırzeyve Köyü

anıt06

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bana kalsa daha değişik birşeyler yapıyordum ki müşterielr bunu beğendi bir bakın işte fena değil..

Benzer konular

Arno

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
müşteri beğendiyse sorun yok.. emeğine sağlık.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
logo çalışmalarında böyle bir resim kullanılmaz:smile: resim küçüldügünde görüntünün nasıl olucagını düşünmelisiniz logo çalışmaları sade ve anlaşılır olmalı buçalışmada anlaşılan birşey yok yazı bile okunmuyor
bu logo siyah beyazda basılıcak bunlarıda düşünmelisiniz

anıt06

🌱Yeni Üye🌱
bu logoyu bayrak için yaptım resme tıklarsanız görüntü gayet net. Bayrak üzerinde okunurluğu ve görüntü iyiydi. bir de acdsee ile 8000 x 10000 pixel görüntüyü 800 x 1000 yapınca biraz görüntüde hafif bozulma oldu.

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
bu logoyu bayrak için yaptım resme tıklarsanız görüntü gayet net. Bayrak üzerinde okunurluğu ve görüntü iyiydi. bir de acdsee ile 8000 x 10000 pixel görüntüyü 800 x 1000 yapınca biraz görüntüde hafif bozulma oldu.

casmin arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş ama sen sanıyorum o kısmı tam anlamamışsın dostum, olay yeri geldiğinde senin bu logoyu çok küçük boyutlarda da kullanman gerektiği ile alakalı, mesela web sitesine yerleştirileceği zaman şuan ki görünür halinden 5-6 kat küçük belki daha da küçük bir halde kullanmanız gerekecek, ya da bir footer da imza olarak kullandığınız da hepten küçük olacak, o zaman "geliştirme yardımlaşma.." yazısı zaten okunmayacağı gibi derneğinin adının okunması da alabildiğine zor olacak..

bir diğer konuda, logoda fotoğraf kullanımı, bu yanlış bir tercih aslında, logo hadiseyi anlatır ama köyün fotoğrafını koymaya gerek yok :)

sevgi ve saygılar.. kolay gelsin.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bu logoyu sadece bayrakdamı kullanıcaksınız?
bayrak içinmi logo yaptın ?

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Elimden geldiğince olumlu olmaya çalışacağım ama açıkçası böyle bir logo örneği daha önce görmedim.Ayrıca logoda resim kullanıldığında ne gibi sorunlarla karşılaşılacağına da arkadaşlar tarafından değinilmiş.
Birde ben bu "müşteri beğendi" cümlesine tamamen katılmıyorum.Yani müşteriye bir şey sunarsın oda beğenir.Sonuçta yapılan çalışma tasarımcıya aittir ve arkasında da durabilmelidir.Yapılan yorumlardan iyi sonuçlar çıkarmanızı tavsiye ederim.Biraz örnekleri incelemelisiniz.Kolay gelsin

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
müşterinin bunu beğendiğine inanamıyorum seninde müşteriye böyle bir çalışma verdiğine inanamıyorm resm var sadece:s

hzmukoza

🌱Yeni Üye🌱
müsterinin beğenisine hiçbir zaman şaşırılmamalı :) adam bilmez onun küçüldüğünde ya da tek renk basıldığında nasıl görüneceğini...onun için geleceği görüp en başından böyle şeyler yapmamak lazım :)

Dram-Like

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hmm müşteri beyendiyse sorun yokta daha seğişik bir çalışma yapabilirdin.

Angelisa

🌱Yeni Üye🌱
yerden yere vurulacak gibi değil neticede müşteriler beğenmiş..amaç onlara beğendirmekse -ki öyle sanıyorum yoksa böyle bir işi yaptım diye ortaya koymak pek iç açıcı bi durum değil :)- başarı sağlanmış..öyleyse sorun yok...
eline sağlık..

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
müşteri beğendi diye "araba" alacak müşteriye, "bisikleti" "araba" diye satmak etik olamaz. burada yaptığınız şey logo değil (afiş ya da ona benzer birşey) ; müşteriye de bu logodur demek de hiç etik değil.

cevap yazan diğer arkadaşlara da şunu söylemek isterim; başarı kriteri, işin müşteri tarafından beğenilmesi değildir. evet önemlidir, ama tek kriter olarak alamazsınız. tasarım bir sanattır. tasarımcı da sanatçıdır. o halde müşteriden öte, sanatçının yaptığı eserlerde belli kaygıları olması gerekir. herşey müşteri ve parası demek değildir. logoyu yapan kişi, o logoyu belli kalıplar ve estetik amaçlar doğrultusunda tasarlamak zorundadır. göremediği ya da düşünemediği ayrıntılar elbette olacaktır. yaptığı şey tamamen "kiç" de olabilir. cevap yazan arkadaşların da bahsi geçen bu estetik kurallar ve kalıplar doğrultusunda eleştiri yazmaları gerekir. yoksa "müşteri beğenmişse sorun yok" anlayışı, ne bizlere ne de yorum bekleyen arkadaşa bir katkı sağlar.

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logo çalışmalarında böyle bir resim kullanılmaz:smile: resim küçüldügünde görüntünün nasıl olucagını düşünmelisiniz logo çalışmaları sade ve anlaşılır olmalı buçalışmada anlaşılan birşey yok yazı bile okunmuyor
bu logo siyah beyazda basılıcak bunlarıda düşünmelisiniz

bence boşuna anlatmışsın arkadaş olay sadece pc de bitiyor ben yaptım olmuş satıcı matğında :-(

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Burada bulunan adıda çalışma olarak nitelendirilen merteryale nasıl bukadar yorum geldi anlayamıyorum kusura bakma ama ne baskıda olur bu iş nede bir logaya benzemiş ne anlatıyor amaç nedir belli deyil ayrıca bayrak reminin önüne bir foto koymuşsunuz bundan ibaret bişey bu bence formları bir dolaşın ustalar var onların logolarını bir inceleyip sonra biraz yaratıcılık katıp tekrar deneyin. tasarım sadece pc de kalmaz anolog yada digital olarak uygulanır bunlarıda biraz araştırıp öğrenin derim ben

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım çok kötü fecii kötü o derece logoları bi araştır derim. Başarılar