Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

desen çizim çalışmasını nasıl bir işkence olmaktan çıkarabilirim

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar
daha önce forumda gördüğümü anısasamda bir türlü bulamadığım için konu açtım
sorunuma gelirsek;corel drawx4 te bir çizim yapıyorum çok uzun bir çizim ve oldukça da karmaşık osmanlı motiflerini andırıyor elimde bir de örnek var onun scan hali üzerinden çalışıyorum.hem istediğim sonucu alamıyorum hem çok zaman kaybediyorum hem de gerçekten çok yorucu oluyor
bu tür çizimleri daha rahat çizmek için bir eklenti vb birşey yok mu
ya da corel dışında daha pratik bir çözüm aslında çalışmamıda eklemek isterdim ama işyerinde kaldı fırsat bulursam eklerim
yardımlarınızı ve beni bu işkenceden kurtarmanızı bekliyorum:sweating:

Benzer konular

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
motif net ise corel trace kullanabilirsiniz . corelde resme sağ tık yaptığınızda menüde görebilirsiniz.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
sevgili deniz

maalesef erhangi bir programda senin istediğini yapacak türden bir eklenti yok. Olamazda zaten. Sadece çizmiş olduğun bir bölümü yansıtarak, aynen tekrarlayarak blent türü geçişlerle çoğaltabilirsin. Ancak küçükte olsa bir bölümünü mutlaka çizmen lazım. Renkler konusunda gelince. işin renklerini bazen değiştirmen gerekebilir bütün hepsini değiştirmektense tools / color styeles i aç. bütün çalışmayı oraya sürükle bırak, renklerin hepsinin orda çıktığını göreceksin. istediğin bir rengi değiştirdiğinde o renklerin tamamı değişir. Ha birde edit / symbol konusunu bir incele istersen. kısacası sembol olarak atamış olduğun bir çizime sadece ana çizime müdahale ederek bütün çizimi değiştirebilirsin.

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
selamlar basta ilginiz için teşekkür ederim corel trace yapılınca bozuluyor o yöntemi daha önce denemiştim firkete arkadaşımızın belirtiklerini ise deneyeceğim umarım sonuç alırım birde şu an aklıma gelmiyor ama böyle bir çizim için corele ek birşey kurup çalışmıştık ama dediğim gibi ne olduğu şu an aklıma gelmiyor bilen arkadaşlar varsa lütfen hatırlatsınlar