Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital baskı için görseller

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafikerler.net forumlarında paylaşılan görsellerin umumiyetle offset baskıya hitap etmesinden sebep, biz dijitalcilerin işlerine yarayabilecek geniş ebatlı görselleri paylaşmak için böyle bir başlık açmayı uygun buldum.

Fırsat buldukça buraya dosya eklemeye çalışacağım.

Kendi geniş ebatlı görsellerini bu başlık altında paylaşmak isteyen meslektaşlarım olursa memnuniyet duyarım.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Görsellerin çözünürlüğü yüksek olduktan sonra bunun bir sorun olacağını pek sanmıyorum.

E.YORUM

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
herkes dosya eklerse karısabılır resım aramak ısteyen ya da ıstek yapan gayet guzel bı sekılde aradıgı resme ulasıyodur ama burda herkes bı resım eklerse o resımler bırıkınce hepsını ındırmek ya da tek tek bakmak zorunda mı kalıcaz dusuncenı paylasman guzel ama bence karısabılır dıe dusunuorum

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önizleme :

Dosya adı : argentina
Dosya Türü :TIFF
Renk Modu : CMYK
Çözünürlük : 72 DPI
Ebatlar : 211,67 x 122,10 cm
Dosya Boyutu : 79,7 MB
Zip Boyutu : 38,4 MB

Rapid Link
Şifre: acababunebababe

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önizleme :

Dosya adı : bride
Ebatlar : 132,08 x 198,12 cm
Dosya Boyutu : 80,7 MB
Zip Boyutu : 35,7 MB

Rapid Link

herkes dosya eklerse karısabılır resım aramak ısteyen ya da ıstek yapan gayet guzel bı sekılde aradıgı resme ulasıyodur ama burda herkes bı resım eklerse o resımler bırıkınce hepsını ındırmek ya da tek tek bakmak zorunda mı kalıcaz dusuncenı paylasman guzel ama bence karısabılır dıe dusunuorum

yeterince birikirse önizleme ve dosya linklerini ayrı bir yerde toplayıp bir kartela oluşturabiliriz.

Önizleme :

Dosya adı : fair play
Ebatlar : 198,12 x 132,8 cm
Zip Boyutu : 35,9 MB

Rapid Link

Önizleme :

Dosya adı : tatoo girl
Ebatlar : 154,09 x 102,73 cm
Dosya Boyutu : 49 MB
Zip Boyutu : 26,7 MB

Rapid Link

Önizleme :

Dosya adı : Tower Bridge
Ebatlar : 333,8 x 167,01 cm
Dosya Boyutu : 171 MB
Zip Boyutu : 68,9 MB

Rapid Link

Önizleme :

Dosya adı : bride2
Ebatlar : 132,08 x 198,12 cm
Zip Boyutu : 34,6 MB

Rapid Link

Önizleme :

Dosya adı : fashion girl
Ebatlar : 172,44 x 229,66 cm
Dosya Boyutu : 121 MB
Zip Boyutu : 66,7 MB

Rapid Link

Önizleme :

Dosya adı : fit girl
Ebatlar : 160,51 x 214,77 cm
Dosya Boyutu : 106 MB
Zip Boyutu : 42,5 MB

Rapid Link

Moderatör tarafında düzenlendi:

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
forumda paylaşılan görsellerin

Grafikerler.net forumlarında paylaşılan görsellerin umumiyetle offset baskıya hitap etmesinden sebep, biz dijitalcilerin işlerine yarayabilecek geniş ebatlı görselleri paylaşmak için böyle bir başlık açmayı uygun buldum.

Fırsat buldukça buraya dosya eklemeye çalışacağım.

Kendi geniş ebatlı görsellerini bu başlık altında paylaşmak isteyen meslektaşlarım olursa memnuniyet duyarım.

ofset baskıya hitap ettiği kanaatine nerden vardın bilmiyorum ama genelde dijital baskı için uygun görsellerdir program kullanmayı biliyorsan baskın gayet net çıkacaktır ve forumda paylaşılan çoğu görseller en az 3-4 mb tan başlayıp 150 ve üstü mb lara kadar çıkanları vardır ve konu açılış tarzı bu tür değil görsellerin adı ile konu açarsan forum kurallarına riayet etmiş olursun ayrıca aynı konuya arka arkaya cevap yazman forum kurallarına aykırıdır

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ofset baskıya hitap ettiği kanaatine nerden vardın bilmiyorum ama genelde dijital baskı için uygun görsellerdir program kullanmayı biliyorsan baskın gayet net çıkacaktır ve forumda paylaşılan çoğu görseller en az 3-4 mb tan başlayıp 150 ve üstü mb lara kadar çıkanları vardır ve konu açılış tarzı bu tür değil görsellerin adı ile konu açarsan forum kurallarına riayet etmiş olursun ayrıca aynı konuya arka arkaya cevap yazman forum kurallarına aykırıdır

o kanaate şu şekilde varıyorum, burada paylaşılan görseller çözünürlük olarak yeterli olsa bile, ebat olarak A4 boyutunu geçmiyor genelde. Muhakkak vardır daha büyük olanlar ama bunları aradan bulup çıkarmak pek kolay değil, bunları bir başlık altında toplamanın, kendi arşivimi diğer kullanıcılarla paylaşmanın uygun olacağını düşündüm.

Bu arada forumun paylaşım kısmını ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum ama en azından benim gördüğüm kadarıyla paylaşılan çoğu görsel 3-4 mb tan başlamıyor. Genel olarak 700-800 kb ile 2 MB arasında. Dediğin gibi 150 MB lık görsel ise hiç görmedim, bu benim yeterince foruma hakim olmamdan kaynaklanabilir ama aynı zamanda her tarafta olmadığının göstergesidir sanırım.

Resim paylaşmakla ilgili bir forum kuralı olduğunu bilmiyordum. Bu konudaki kaide ne ise okuyup dikkat etmeye çalışırım.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
o kanaate şu şekilde varıyorum, burada paylaşılan görseller çözünürlük olarak yeterli olsa bile, ebat olarak A4 boyutunu geçmiyor genelde. Muhakkak vardır daha büyük olanlar ama bunları aradan bulup çıkarmak pek kolay değil, bunları bir başlık altında toplamanın, kendi arşivimi diğer kullanıcılarla paylaşmanın uygun olacağını düşündüm.

Ben daha önce bu forumdaki fotoğraflardan istifade ile Işıklı tabela,menüboard,cam giydirme,branda tasarımları yaptım.Hiçbir çalışmada görsellerle ilgili sorun yaşamadım.

Eğer arşivinizi paylaşmak istiyorsanız,görsellerinizi kategorilere göre sınıflandırıp paylaşımda bulunursanız daha verimli olur.Şimdi sizin paylaşım şeklinize göre,örneğin anahtar kelime olarak fair play yazdığımızda paylaştığınız görseli nasıl bulacaz?Bu paylaşım ilerde muhtemelen uzayacaktır.İhtiyacı olan forum üyesi saatlerce buradan fotoğraf mı arayacak ?
İyi niyetli olduğunuz şüphesiz ama bu şekilde paylaşımda bulunursanız kimseye pek faydası olmaz.

Bu arada forumun paylaşım kısmını ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum ama en azından benim gördüğüm kadarıyla paylaşılan çoğu görsel 3-4 mb tan başlamıyor. Genel olarak 700-800 kb ile 2 MB arasında. Dediğin gibi 150 MB lık görsel ise hiç görmedim, bu benim yeterince foruma hakim olmamdan kaynaklanabilir ama aynı zamanda her tarafta olmadığının göstergesidir sanırım.

Resim paylaşmakla ilgili bir forum kuralı olduğunu bilmiyordum. Bu konudaki kaide ne ise okuyup dikkat etmeye çalışırım.

Foruma yeterince hakim olduğunuzu söylüyorsunuz :) (bu bir yazım hatası da olabilir.)
Eğer foruma yeterince hakim olsaydınız,graphicturk arkadaşımızın bu forumda en çok görsel paylaşımı yapan üye olduğunu görür ve ona;

"Bu arada forumun paylaşım kısmını ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum ama en azından benim gördüğüm kadarıyla paylaşılan çoğu görsel 3-4 mb tan başlamıyor." şeklinde bir ifade kullanmazdınız :)

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben daha önce bu forumdaki fotoğraflardan istifade ile Işıklı tabela,menüboard,cam giydirme,branda tasarımları yaptım.Hiçbir çalışmada görsellerle ilgili sorun yaşamadım.

Eğer arşivinizi paylaşmak istiyorsanız,görsellerinizi kategorilere göre sınıflandırıp paylaşımda bulunursanız daha verimli olur.Şimdi sizin paylaşım şeklinize göre,örneğin anahtar kelime olarak fair play yazdığımızda paylaştığınız görseli nasıl bulacaz?Bu paylaşım ilerde muhtemelen uzayacaktır.İhtiyacı olan forum üyesi saatlerce buradan fotoğraf mı arayacak ?
İyi niyetli olduğunuz şüphesiz ama bu şekilde paylaşımda bulunursanız kimseye pek faydası olmaz.

Foruma yeterince hakim olduğunuzu söylüyorsunuz :) (bu bir yazım hatası da olabilir.)
Eğer foruma yeterince hakim olsaydınız,graphicturk arkadaşımızın bu forumda en çok görsel paylaşımı yapan üye olduğunu görür ve ona;

"Bu arada forumun paylaşım kısmını ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum ama en azından benim gördüğüm kadarıyla paylaşılan çoğu görsel 3-4 mb tan başlamıyor." şeklinde bir ifade kullanmazdınız :)

düzeltiyorum, bir -ma eksik kullanmışım, "...foruma hakim olMAmamdan kaynaklanabilir ama...", belirttiğiniz üzere bir yazım hatasıdır.

Dış mekan baskılarda kullanılan görseller takdir edeceğiniz gibi büyük boyutlu olduğundan bunları bir anda sınıflandırıp "meşrubat görselleri" gibi bir başlık altında 20 tanesini toplamak pek mümkün değildir (zaman açısından). Yapmayı düşündüğüm şey, vakit buldukça kendi görsellerimi buradan paylaşıp yeterince biriktiği zaman başka bir başlık altında kategorilere ayırmaktı.

100 ila 200 MB arasındaki görsellere önizleme oluşturmak, önizlemeyi bir resim sitesine yüklemek, sonra dosyayı rar layıp rapidshare e yüklemek, daha sonra da bunları bir posta düzenli şekilde yerleştirip insanların kullanımına sunmak vakit alan işlemler. Ve paylaştığım hiçbir görseli de başka sitelerden linklerini alıp burada kopyala/yapıştır işlemi yapmak suretiyle de gerçekleştirmiyorum bazı başlıklarda olduğu gibi (eleştiri değildir, başka sitelerde bulduklarını bu sitedekilerin kullanımna sunmakta güzel birşey).

Belirtmek istediğim, zaman ve emek harcayarak iyi niyetle birşey yapmak istedim ama cevap yazan herkes eleştirdi, kimse sağolasın demedi, demek ki kimsenin işine yaramayan beyhude bir çaba içerisindeyim.