Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Makine de Ortam Sıcaklığı ile Baskının İlişkisi Nedir?

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Cyan KAfalarınla Magenta kafaları yer değiştir. Kafadan mı , diğer şeylerden mi anlmak için. Eğer bu sefer magenta keser cyan kesmez ise problem kafadan demektir. Kafa normalden daha önce gittiyse kullandığın boyadandır.
Ayrıca Kafayı sökmeden anlamak istiyorsan kafanın ömrünün gelip gelmediğini tek gidiş ve minimum hızda gönder eğer tek gidiş en düşük hızda boya kesmiyorsa problemin %95 kafadandır.
Eğer Magenta ve Cyan kafaları yer değiştirdikten sonra , Eğer yine cyan keser ise , busefer ya hortum hava alıyordur. Ya Cyan boyan bozuktur.

AbduRRahmaN_60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kafayı temizledikten sonra;
genellikle 1-2 pass attıktan sonra kesmeye başlıyor.....

eReNaY_KsK

🌱Yeni Üye🌱
24 derece en ideal olan oda sıcaklığıdır dijital makinalar için direk baskı kalitesiyle alakası yoktur..baskı yaparken üzerinde çizik kafa izi gibi görüntüler görüyosan step ayarın bozuktur yada malz. sorunludur ortam sıcaklığı daha çok makinanın malz. etkiler. dijital baskı makinaları hassas olduğu için kullanılan malz.inde sorunsuz ve kaliteli olması şarttır ancak bu şekilde kaliteli ve hızlı baskı elde edebiliriz. BU TÜR BİLGİLERE SAHİP OLMAYAN BİR OPERATÖR eksik bir operatördür..

ADK3434

🏅Acemi Tasarımcı🏅
erkan kardeş bizler burada bilgi edinmek için varız bu site bilgi sitesi ne demek bu şekilde yazmanız anlam veremedim ayıp arkadaşlar ortam derecesi cihazların üzerindeki kafa markalarına göre değişiyor ama 22c ile 25c deneyebilirsiniz

Tayland nedir arkadaşım...
Taiwan desen anlarımda...
Ayriyetten sen kore makinesi gordünmü bi marka söylesen..
Çin makinelerinde de kalite yerlerde değil (ne kadar para o kadar köfte) anladığını umuyorum..

Abdurrahman kardeşim Aşağı yukarı 3 senedir solvent makine kullanıyorsun birkaç çeşitli model kullandın... Sıcaklığı hala sorman şaşırtıcı...

Kafaların durumu, X ve Y kalibrasyonu , Boya kalitesi ve ortam şartı... Denklem bu kadar kolay...

23 c ile 27 c arası en makul değerler....

Kolay gelsin...

ShEwChAt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bütün makinelerde kalibrasyon ayarı mevcuttur...

Y kalibrasyonu step izleri yapınca ayarlanan ayardır..
X kalibrasyonun baskı kafasının sağa sola giderken noktaların üst üste düşmesi için ayarlanan calibrasyondur. (Bi aligment de diyebilirz....)

Erkan DERYA

YA erkancığım sen ne kadar çok şey biliyorsun öyle ya seninle istanbula geldigimde yüzyüze tartışmak istiyorum çünkü bildigin şeyler benim bildiklerimin yarısıyla örtüşüyor yarısıyla zıt düşüyor birde kendine bu kadar çok güvenmenin sebebi nedir? çok merak ediyorum eger sana biri birşey sorduysa neden küçümseyerek cevap veriyorsun onu merak ediyorum. acıktan cevaplarsan sevinirim özel mesaj kabulum değildir. ha bu ara istersen bewn istanbula gelmedende burada da tartısabiliriz

egevatansever25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zeminli baskılarda kafanın heryerinden full olarak boya atesledigi cin ısınma yapar sikolarda termostat var bunun iicn bide dısardaki ısı fasla olursa makina kesme yapar

souk olursa baskı boya tutmas malseme nem de onemli aslında cunku nem oluncada atesleme yapmas keser denis kıyısı sehirlerde ozellkle bsim gibi samsundaysan saate bi kova su doluyosa klimadan dikkat etcen ısıya

DOKTORAFACAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atacanteknik.com
baskı sırasında boya kesmesinin bir çok sebebi var bir çok sebepi zaten yazmışlar . bazı makinalarda subink tank( kafalara boya besleyen ufak boya hazneleri) yükseklik ayarı vardır .boya sürekli geriye doğru gitmeye çalışıyor bu sebepten dolayı . kafalara giren hortumları kafalardan çıkarıp aşagıda tutun boya sürekli damlıyorsa bir problem yoktur ama hızlı bi şekilde geriye gitmeye çalışıyorsa subink tanklar çok aşağıda demektir. eğer sistemde manyetik valf var ise bu valfer arıza veya tıklalı olabiliyor. bunada bkmak lazım

ilyas46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
BEN ÇİN MALI KULLANIYORUM İLK 2 Metrede sorun yasıyorum onadan sonra makina acılıyor genel de makiana calıstıkca acılıyormakinanın bulundugu odada klima yok baya sorun yasıyorum baslangıcta yazın böyle sorunlu degildim ama kısın baya sinir krizi geciriyorum :(