Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dikkat! Ucuza çalıştırıp ücret vermiyorlar!

19alev81

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar ben bu siteden eleman arayan bir şirkete karşı dikkatli olmanızı istiyorum uyarı anlamında.Şikayetim *** 3D DİZAYN adlı bir şirketle ilgili.Benim profilime "grafikerler.net" sitesinden ulaştılar.Bana ilk başta bahsettikleri iş sadece bazı ortamlara fotoğraf giydirmemdi ve işin içinde tasarım yoktu daha sonraları ise işin içine katalog çalışmaları Vs. gibi tasarım işlerini de eklediler,ben de oranın sahibiyle konuşmam üzerine bana sorun olmaz karşılığını veririz diye bunun karşılığını alabileceğime güvendirdikleri için işten gelince evden birkaç saat süren çalışmalar yaptım ama dün ücretimi almaya gittiğimde karşılığını alamadığım gibi karşılığını vermelerini isteyince de saygısız ve uygunsuz sözlere maruz kaldım.Bu firma ile 2 ay evden çalıştım fakat uğraşarak ortaya çıkardığım tasarımlarımın ücretlendirmesi ücretimi alacağım gün(dün) çok komik ve ucuz fiyatlara indirildiği gibi ödememi de alamadım. Bu firma ile çalışmayı düşünen grafiker arkadaşlarıma sesleniyorum; bence kesinlikle uygun bir yer değil, full time çalışıyormuş gibi sık sık aranıp rahatsız edilip kontrol edildiğiniz gibi bir de işleri yetişsin de zarar etmesinler diye kendi zamanınızdan feragat ettiğiniz halde karşılığında ücretinizin de çokkk komik rakamlara layık görülüp bir de nezaketsiz ve saygısız biçimde ithamlara kalacağınız, üstüne desen çalışmalarını gönderip ücretini alamayabileceğiniz bir yer. Sizi de ararlarsa dikkatli olun derim,ve piyasada bu tür iyi niyet tacirlerine üç beş kuruşa iş yapmak için çalışıp ne kendinizi yorun ne de piyasanın değerini düşürün arkadaşlar.:(