Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dini kitap kapağı 3

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
bez ciltli olacak şekilde tasarlanmıştır.
değerli yorumlarınıza...

amellerinsevabikapak.jpg

has02.jpg

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
emeğinize sağlık:) kırmızı biraz daha koyu ve canlı olabilirdi..birde sırttaki yazı şu anki halinin tam zıt şeklinde durması gerekmiyormu? kuralmıdır bilmiyorum tabi fakat gördüğüm tüm kitap sırtlarında sizin yaptıgınızın zıt şeklinde duruyor yazı...

nesvunema

🌱Yeni Üye🌱
hoş lakin turuncu kuşak bana pek sarmadı. şahsen zıt renkleri önemli şeyler'i vurgulamak için kullanmak daha iyi gibi geliyor bana ve bu tasarım da da böyle bir zıt renk pek tercih unsuru olmaz. eğer bir logo olsaydı turuncu ve açık yeşil güzel uyum sağlayabilirdi ama bir kitap tasarımında mümkün mertebe birbirini destekleyen renkler kullanılması daha hoş olur. Yazar'ın ismi için kuşağı kaldırıp da koysan daha hoş olur bence.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
hoş lakin turuncu kuşak bana pek sarmadı. şahsen zıt renkleri önemli şeyler'i vurgulamak için kullanmak daha iyi gibi geliyor bana ve bu tasarım da da böyle bir zıt renk pek tercih unsuru olmaz. eğer bir logo olsaydı turuncu ve açık yeşil güzel uyum sağlayabilirdi ama bir kitap tasarımında mümkün mertebe birbirini destekleyen renkler kullanılması daha hoş olur. Yazar'ın ismi için kuşağı kaldırıp da koysan daha hoş olur bence.

değerli yorumunuz için önce teşekkür ederim.
şunu belirtmeliyim:
renklere daha dikkatli bakarsanız birbirine uyumlu olduğunu farkedeceksiniz.
yazarın ismi dini kitaplarda en önemli unsurdur. kitabın ismi ne olursa olsun yazar tatmin etmiyorsa okutmaz.!
Cağaloğlunda 50 liraya yapılan kapaklarda hiçbir estetiğin ve kompozisyonun gözetilmemesi maalesef bizde kötü bir bilinçaltı oluşturmuş...

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sade, hoş, güzel renkler ve güzel desenler. Tek temennim renklerin kalibrasyona kurban olup buradakinden uzak bir renkte basılmaması .)

Alleyezonme

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben üstteki arkadaşın dediğine katılmıyorum.

Turuncu yeşille her zaman iyi bi ikili olmuştur. Tabi doğru yerlerde kullanıldığında...
Burada da çok doğru yerde kullanılmış.

Genel olarak ben beğendim. Kitap adı altındaki tribal çizimin bi anlamı var mı?

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Turuncu yeşil uyumunu her zaman sevmişimdir lakin buradaki turuncu bizar koyu gibi..
Eline sağlık sade ve temiz bir çalışma olmuş..

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dini kitaplar hep ayni tarz olmak zorundami.
Cocuklugumda kitapligimizda bulunan dini yayinlardan ayristirmak isterdim.
Sanirim dini yayinlarinda bir estetik kaygi tasimasi gerekiyor.
Bana hic farkli bir cagrisim yapmadi.
Calismanin kendisi hos, ama farkli degil.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Dini kitaplar hep ayni tarz olmak zorundami.
Cocuklugumda kitapligimizda bulunan dini yayinlardan ayristirmak isterdim.
Sanirim dini yayinlarinda bir estetik kaygi tasimasi gerekiyor.
Bana hic farkli bir cagrisim yapmadi.
Calismanin kendisi hos, ama farkli degil.

Dini kitaplara has bir durum değil, içeriği ağır olan çoğu kitabın kapakları genelde sade olur..
Keza felsefe kitaplarında da çoğu zaman bu durum söz konusudur..

Tabi ki bu, tasarımın estetikten yoksun olacağı anlamına gelmez, kitabı basitleştirmeden ilgi uyandıracak bazı ayrıntılara dikkat edilmeli..

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dini kitaplara has bir durum değil, içeriği ağır olan çoğu kitabın kapakları genelde sade olur..
Keza felsefe kitaplarında da çoğu zaman bu durum söz konusudur..

Tabi ki bu, tasarımın estetikten yoksun olacağı anlamına gelmez, kitabı basitleştirmeden ilgi uyandıracak bazı ayrıntılara dikkat edilmeli..

Buda bir fikir tabiki... Saygi duyarim.

smile19

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel olmuş... hangi proğramda hazırladınız acaba. birde üzerindeki hatlar psd yada vektör olarak varmı? smile_1619@hotmail.com irtibatt kurabilirmiyiz. bende size yardmcı olurum

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
birde sırttaki yazı şu anki halinin tam zıt şeklinde durması gerekmiyormu? kuralmıdır bilmiyorum tabi fakat gördüğüm tüm kitap sırtlarında sizin yaptıgınızın zıt şeklinde duruyor yazı...

haklısınız sırt yazısı ters yöne bakıyor. kitabın yatay olarak konduğunu düşündüğünüzde sırt yazısı baş aşağı oluyor. yani mecburi bir kural bu :wink: sırt yazısı ters olmuş. onun dışında beğendim ben. elinize sağlık.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
haklısınız sırt yazısı ters yöne bakıyor. kitabın yatay olarak konduğunu düşündüğünüzde sırt yazısı baş aşağı oluyor. yani mecburi bir kural bu :wink: sırt yazısı ters olmuş. onun dışında beğendim ben. elinize sağlık.

ben sırt yazısı yönünün okadar katı kurallara tabi olmadığı kanaatindeyim.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok güzel olmuş... hangi proğramda hazırladınız acaba. birde üzerindeki hatlar psd yada vektör olarak varmı? smile_1619@hotmail.com irtibatt kurabilirmiyiz. bende size yardmcı olurum

çalışma illustratorde hazırlandı, sunum için psd'de action kullanıldı.
beğeniniz için teşekkürler.

yardımcı olurum demekle neyi kasdettiniz? tam olarak anlayamadım.