Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dizüstü bilgisayar ile plotter bağlantısı

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar,
masaüstü yerine, laptop ile folyo kesim yapmak istiyorum,ama plotter usb bağlantısı yok. LPT bağlantısını nasıl yapabilirim? Bir usb-paralel port dönüştürücü kablo ile denedim ama sonuç alamadım.Deneyimi olan var ise lütfen paylaşalım.

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
hımm... dongle diye birşey var... belki onunla olur...

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sağolasın Finfik kardeş...sanırım yanlış anlaşıldım...Duncle denen aparat kesim programlarını çalıştırmak için kullanılıyor.Benim derdim yer kaplayan masaüstü pc den bir an evvel kurtulmak için dizüstü ile plotterın usb bağlantısını çözebilmek....Yine de bu saatte ilgine teşekkürler..

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Paralel portu Usb ye çeviren adaptör var.onu takınca otomatik görmesi lazım laptopun.Sorun bağlantıda mutlaka.Tam aksine bizim aldığımız masaüstündede paralel port yok dönüştürücüden çalıştırıyoruz bir sorun yok.Bağlantı ayarlarını kontrol et

balikchy

🌱Yeni Üye🌱
Pcmcıa to lpt

PCMCIA TO LPT diye aratırsanız istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.

migren

🌱Yeni Üye🌱
laptoplarda artık paralel port yok onun için usb+paralel port lablolarvar ondan alman lazım ama iyisi olması lazım. Yanlız şunu belirteyim tam randıman alamazsın hele hele ploter'e pause yaptıktan sonra folyoya kafasına göre kesim yapar yani harfi veya deseni parçalar .Sana tavsiyen masaüstü al tabiki ana kartta paralel port olduguna emin ol SAYGILAR...