Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dreamweaverda geri-ileri(next-previous) nasıl yapılır?Yardım lütfen.

aysed

🌱Yeni Üye🌱
Ok şeklindeki image imize, Dreamweaver 8 de nasıl geri-ileri komutu atayabiliriz?Acil yardım lütfenn..

Benzer konular

huwe

🌱Yeni Üye🌱
soruyu anladığım kadarıyla; eklediğin okun üzerine link verebilir istediğin sayfaya yönlendirebilirsin

aysed

🌱Yeni Üye🌱
soruyu anladığım kadarıyla; eklediğin okun üzerine link verebilir istediğin sayfaya yönlendirebilirsin
Bu durumda sayfaların hepsinde ayrı ayrı oklara bir başka sayfanın linkini mi atamam gerekicek?Hazır bir kodu yok mu bunun ,sayfaları bir önceki ya da bir sonraki sayfaya yönlendirebilecek.
(Bloglardaki önceki sayfa,sonraki sayfa vb..gibi.)

huwe

🌱Yeni Üye🌱
siteyi tasarlarken diğer sayfaları yapmadan önce,ilk başta index'te okalara link verirsin. daha sonra yeni bir sayfa oluşturacağın zaman index'i kopyalayıp çoğaltırsın. böylece her sayfada ayrı ayrı link vermek zorunda kalmazsın. iyi çalışmalar

aysed

🌱Yeni Üye🌱
siteyi tasarlarken diğer sayfaları yapmadan önce,ilk başta index'te okalara link verirsin. daha sonra yeni bir sayfa oluşturacağın zaman index'i kopyalayıp çoğaltırsın. böylece her sayfada ayrı ayrı link vermek zorunda kalmazsın. iyi çalışmalar

Cevap için tşkler ama ,tam olarak anlayamadım.index e en başta ne linki atayacağımı bilmiyorum.Daha açık yazabilir misin.Bir de diğer sayfalar çoktan yapıldı zaten..Bir daha baştan yapmam mümkün değil.

Son düzenleme:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Bu tür etkileşimleri hazırlamak için sayfanızın dinamik web dilleriyle (php & asp & javascript) kodlanması gerekmektedir.Aksi takdirde tek tek bir sonraki ve bir önceki sayfaların linklerini atamak zorunda kalırsınız.Sitenin içeriğinden de bahsederseniz (nasıl işleyecek ve butonlar nerede kullanılacak) ona göre daha iyi yardımcı olaibliriz.

aysed

🌱Yeni Üye🌱
Bu tür etkileşimleri hazırlamak için sayfanızın dinamik web dilleriyle (php & asp & javascript) kodlanması gerekmektedir.Aksi takdirde tek tek bir sonraki ve bir önceki sayfaların linklerini atamak zorunda kalırsınız.Sitenin içeriğinden de bahsederseniz (nasıl işleyecek ve butonlar nerede kullanılacak) ona göre daha iyi yardımcı olaibliriz.

Site bu : SUMEYYE'S GİYSİ TASARIM OFİSİ
Sayfaların hiçbirine önceden ileri geri butonu koymadım.Sonradan sayfaları tek tek photoshopta açıp ,yön okları ekledim.Yeniden slice ladım.Dreamveawerda açıyorum.Next -previous yapabilmesi için oklara ne atayacağımı bilmiyorum.Nette araştırırken aşağıdaki kodlara rastladım.
<a href="javascript:history.back();">geri</a>
<a href="javascript:history.forward();">ileri</a>
Ama dreamveaverda sürekli design sekmesinde çalıştığımdan kodla çalışmasını pek fazla bilmiyorum.Bu kodlar işe yarar mı ve nereye, nasıl yerleştirmem gerekiyor?

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Sitenizi inceledim.Statik (HTML) bir yapısı var.Şu şartlarda istediğiniz işlemi gerçekleştirebilmek için PHP ve MySQL ikilisini kullanmanız gerekiyor.Sitenizi direk photoshoptan aktardığınız için kod ekleyecek alan bulunmamaktadır.Yeniden tasarlamanız gerekmektedir.Sanırsam kendi çalışmalarınızı ekleyeceksiniz.Ve çalışma ekleme süreniz yaptığınız işe göre kısa aralaıklarla olmayacak.Bu yüzden kendiniz numaralara link vererek ileri veri geri butonlarını ayarlayabilirsiniz.

En kısa süre içinde de kod bölümüne aşina olmanızı öneririm.