Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Drimveyvırı severim ama bu tablolar beni deli ediyorr!

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dreamweaver öğreniyorum profesyonel değilim, kabaca bir site yapabiliyorum ama detaylara fazla giremiyorum.

Sorum şu
Bir tablo oluşturduğumda tablonun boyutları içine yerleştirdiğim metine, resme yada videoya göre sürekli değişiyor. Örneğin 3*3 bir tablo oluşturdum, her bir hücrenin boyutlarınıda 20pixel*10pixel ayarladım. ama ben mesela en sağda ortadaki hücreye birşey yazdığımda bütün hücre boyutları değişiyor.

Ayrıca 1 tablonun içine başka bir tablo yerleştirdiğimde, içteki tabloyu tam içe oturtmak istiyorum. ama ben manuel olarak içteki tabloyu genişlettikçe dıştaki tabloda genişliyor, Çok sinir bozucu bir durum,

Nerde yanlış yapıyorum, yada neyi bilmiyorum söylermisiniz:

iyi çalışmalar

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Benimde ortak sorunum bu ya.İyi olur güzel bi resimli yada video lu anlattım...

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Manuel olarak tablo ölçülerini ayarlıyorsanız böle sorun çıkıyor, tablo hücresini seçtikten sonra en altta W - H olacak ordan elle yazar girerseniz olur, 2.si tablo içine sonradan eklediğiniz tablo için önce hücre içi hizalama için Vertical Horizontal ayarları var center center ayarlasanız içine koyduğunuz nesnede aynı ölçülerden 2 şer piksel az olursa kayma olmaz 10x10 bir hücrenin için ekleyceğiniz resim 8x8 olursa kaymaz.
Yazılar içinde text bölümü özlelikelrinde metni kaydır gibi bir şey vardı tam hatırlamıyorum birde satır aralığı gibi bir ayar elle enter yapınca uzar gider yazı.Umarım yardımcı olmuştur.