Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Duru Yıkama el ilanı.

tufeba

🌱Yeni Üye🌱
5gkm7.jpg

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Kusura bakmayın ama hiç elinize bir broşür almamış, hiç kapının altından atılan broşürlere bakmamış ve gerçekten internetten de faydalanmadan yapılan bir çalışma olmuş.

* Albenisi yok.
* Mizanpaj yok.
* Renk seçimi siyah - kırmızı (%100 M) olsada, zeminde texture kullanmış olmanız dengeyi bozmuş
* Tüyün olayı nedir?

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
kafam çok fena karıştı hiç ama hiç olmamış...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kusura bakmayın ama hiç elinize bir broşür almamış, hiç kapının altından atılan broşürlere bakmamış ve gerçekten internetten de faydalanmadan yapılan bir çalışma olmuş.

* Albenisi yok.
* Mizanpaj yok.
* Renk seçimi siyah - kırmızı (%100 M) olsada, zeminde texture kullanmış olmanız dengeyi bozmuş
* Tüyün olayı nedir?

Bence oraya dikilen o tüyün bir manası vardır. :D

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Peki önerileriniz nelerdir?

Bende aynı konuda daha önce bir çalışma yapmıştım, çalışmaya başlamadan önce bir süre hayal ettim, farklı olsun istedim. Biraz hayalden sonra aşağıdaki çalışmayı yapmıştım .

CFn5i.jpg

Kıyaslama değil amaç, sadece aynı konudan ne kadar farklı çalışmaların çıkabileceğini göstermek istedim.

El ilanında bence en önemli kural "albeni" , şimdiye kadar renk olarak hep cıvıl cıvıl çalışmalar yapmaya çalıştım, sadece bir kere siyah ağırlıklı kullandım, o da müşterinin yoğun isteği neticesinde olmuştu. Bol bol renk kullan..

Çok ciddi hatalar mevcut, bu çalışma basıldıysa eğer (umarım basılmamıştır) 50 cm den bile okunmaz. Halı yıkama yazısı arkaplana gömülmüş.

Alleyezonme

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Temizlik firması ama broşür kirli görünüyo malesef olmamış

tufeba

🌱Yeni Üye🌱
Temizlik firması ama broşür kirli görünüyo malesef olmamış

Haklısın arka yüzünü yayınlamadım.
Şöyle düşünerek hareket ettim. Etrafta insanlara hep aynı tip broşürler dağıtılıyor yukarıda bir örneğini de arkadaş yapmış. İnsanların gözü aşina artık buna. Bakmıyorlar bile.. Çok halı yıkama firması vardı. Firma sahipler reklam danışmanlığı istedi. Hedef kitleye ulaşmak yerine bilinirliği yada farklı grupların ilgisini çekmek istedi. Mesela içini okumasanız rock festivali afişi izlenimi de var o yukarıdaki tüyler o yüzden var. NE ALAKA! demeleri için.. Bu arada firmaya dönüşler artı son 1 haftada çok büyük tam rekabetçi piyasası içinde iş yapıyorlar marjinal maliyet = marjinal gelir ile eşit gidiyordu. İş yerlerini kapatamıyorlar da ekmek teknesi. Sonuç bu çıktı baskıda renkler ilgi çekiyor. okuma gereği yaratıyor.. Sonuçta reklam projesi işe yaradı %40 fazla talep var. Hatta anket düzenliyorlar. Dönüşlerin %22 si afişlerden, diğerleri ayarladığım SMO ve yerel görsel medyadan. Grafik tarafından bakarsak dediğiniz bence de doğru bende böyle bir afiş istemezdim halı yıkama için. Ama bölgeye ve iş sahasına uygun inovasyon gerekiyordu bizde bunu yaptık..