Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eklentisiz VHS Efekti Nasıl Yapılır? (Hadi! 90'lara geri dönelim)

Ömer GÖKYAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.youtube.com

90'lara geri dönüş yapmaya hazır mısın? Bu videoda sizlere elinizdeki projelerinizde kullanmak üzere oldukça estetik VHS görünümünün nasıl yapılacağını ve bu yaptığımız efekti kayıt ederek daha sonradan projelerimizde nasıl kullanacağımızı anlattım.

90'ların kayıt ve oynatma teknolojisi VHS (Video Home System) bilmeyenininiz yoktur. Günümüzde artık kullanılmayan VHS'nin kendine has bir dokusu olduğunu söylemeliyim. Bu eşsiz doku bugün bile reklamcılık, dizi, sinema gibi projelerde halen kullanılmakta. Belki günümüzde VHS'lerin yerini Bluray gibi teknolojiler aldı ancak retro görünüm daima geçerliliğini koruyacak.

Sizlere anlatımını yaptığım VHS (retro görünüm) videosunda öncelikle VHS hakkında kısa bir analiz yapıyorum. Ardından da bu görünümü Premiere Pro'da eklentisiz bir şekilde nasıl elde edebileceğimizi basit birkaç adımda anlattıktan sonra bunları nasıl daha sonraki projelerimizde de kullanacağımızı gösteriyorum. Bunun yanında bonus olarak VHS görünümler için elde ettiğimiz yazı fontuyla, tıpkı bir VHS kamerasının görüntüsünü izliyormuşuz gibi görünüm elde ederken, son olarak da elde ettiğimiz görüntüyü 4:3 en ve boy oranına çeviriyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=dRPWxtv4AUc&feature=youtu.be

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kanala abone olmak için tıklayınız

Sorularınızı forumda konu açarak ya da varsa ilgili video üzerinde de sorabilirsiniz.

Son düzenleme: