Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eleştirileri bekliyorum

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
S.a arkadaşlar

3 ay önce grafiker olmaya kara verdim ve yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum

kötü olan ben böyle bi siteyi nasıl aylardır görmedim :S neyse nagehan abla sağolsun

sizden çok şey öğreneceğim kesindir

Eleşriilerinize ihtiyacım var sitede dikkatimi çeken belqın ablanın eleştiri ve yorumları çok çok çok hoşuma gitti o eleşrilenlerin arasında olmak için can attım ve ilk Logo çalışmamı sizin eleştirilerinize bırakıyorum

Unutmayın bi firmaya yaptıgım ilk çalışma :) yani yolun daha ilk başındayım

ahsappy3.jpg

St.ONe

Uşşaki
🏅Acemi Tasarımcı🏅
Firma sahıplerı herzaman isimlerini cok sık gosterebılecek logolar ıster ve tasarım veya herhangı bir tasarımcıda şıklık ve sade bir şekilde yapmak zorundadır... logo kullanılcaga yere göre şıklıgını bozmamalı :)
sitesinde kullanılacak ıse normal derım güzel omuşlar ama bu pankart tabela tarzı yerlerede basılacaksa kullanış acısından biraz dar bi tasarım olmuş derim..:)
yavaş yavaş olucaktır ama;)

DeFacto

🌟Usta Tasarımcı🌟
3 ay önce başlayan bir arkadaşımız olarak sizi bu çalışmalarınızdan dolayı ve ayrıca bizimle paylaştığınızdan dolayı tebrik ederim... Logo tasarımlarınızda markanın ne iş yaptığını anlatmamız bazende o markayı marka haline getirecek sembolü doğru kullanmamız gerekli... Sunduğunuz logoların her biri bana ayrı branjlarda farklı farklı isimler gibi geldi...

Örneğin ilk logonuzda tahtaya oyma yapan insan figürü kullanmıssınız; ben o markanın Ağaç oymacılığı yapan bir firma hayal etmemi sağladı...

İkinci logonuz çevreci geçinen halde hazırda var olan bir firmanın çevreyi seviyoruz etiketi gibi ...

Üçüncü logonusda alev var, herhalde odun kömürü üreten bir firma veya sivil toplum örgütü (itfaiye) etkisi verdi vs... vs...

İşin kötü yanı ne iş yapar kuzum bu ODUNCU :)...

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok sağolun tşk ediyorum eleştiriler için her eleştiri beni geliştiriyor

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel düşünceler hoş görseller daha yolun başında olan saygıdeğer insan :)
Daha yolun başındasın ben bundan 8 sene önce yaptığım çalışmalara baktığımda ben bunları yapmamışımdır ben değilimdir bunu yapan diyorum kendi kendime :) İnsan değişiyor zamanla. Herşeyi görüceksin bir zaman sonra sendeki değişikliği. Çalışmalarınıza yapılacak olan yorumları iyi değerlendirin. İyi yada kötü hepsi sizin işinize yarayacaktır.

Aramıza hoşgeldin. Burası Eğitim - Öğretim - Tasarım - Sanat forumu GRAFIKERLER.NET =) .

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben şimdiden beğenmiyorum yaptıklarımı ama henuz bilgim yeterli değil :)

ben 6 aya kadar profosyonel olmayı hedefliyorum :)

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
A.s...

Sevgili ozkanturk, öncelikle aramıza hoşgeldin senin de aramızda bulunmandan ve çalışmalarını görmekten büyük mutluluk duydum. Yorumlarım eğer bir nebze de katkı sağlıyorsa ne mutlu bana :)

Çalışmalarına gelince, hepimizin ilk çalışmaları oldu onları unutamayız kim unuturki geriye dönüp baktığımız eğer büyük bir yol kat etmişsek demekki bizler bu işi sevmişiz ve başarmışız... gerçekten istemişiz demektir. İlerde senin de geriye dönüp bulunduğun konumdan aynı duyguları hissedeceğini umuyorum ve de inanıyorum :)

Logolara emek vermişin teşekkürler bizimle paylaştığın için fakat sana önerim şu olacak; bilgi çok önemli hiç bir işi tekdüze yapamayız bilgi için bol bol araştırma ve de deney gerekli bulabildiğin tüm dersleri uygulamanı tavsiye ederim. Ve kullandığın programlardaki tüm araç ve menülerin işlevlerini...
Ayrıca eğer bir çalışma yapacaksan yapmadan önce sektör araştırması yapman çok önemli olacaktır. Özellikle büyük kurumsal firmaların logolarında nelere dikkat edildiğini gözlemleyebilirisin.

Çalışmalarında başarılar dilerim.

Sevgiler...

St.ONe

Uşşaki
🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben şimdiden beğenmiyorum yaptıklarımı ama henuz bilgim yeterli değil :)

ben 6 aya kadar profosyonel olmayı hedefliyorum :)

6 ay cok kısa bır sure bence profesyonel olmak ıcın :) bence acele etme derım...yavas ve bılerek ogrenmek en ıyısıdır

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
ozkanturk, bende istanbuldaki çok iyi denilecek bir masaüstü yayıncılık kursuna gitmiştim programları daha iyi öğrenmek için. Bize de orda kursu bitirdikten sonra; reklam ajanslarında, gazetelerde vs. macintosh operatörü veya uygulamacı grafiker olarak çalışabileceğimizi söylemişlerdi. Kursa gittiğim tarih 2000 şu an 2007 deyiz. Bence hale grafiker olamadığımı düşünüyorum. Çünkü birşeyler öğrenmek için 'oldum' dememeli insan.
Örneğin Ara Güler dünyanın en iyi birkaç fotoğrafçısından biri ama ona sorsan o 'ben foto muhabiriyim ya ne fotoğraf sanatçısı' diyo... Saygılar

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
mütavazi olmak gerek.. dur bakalım 3 ayda..:) fakat seni 3 konuda tebrik etmek isterim..

1. 3 aydır bu işi yaptığını söylemek bence güzel cesaretli olduğunu gösterir
2. Yaptıklarını burada yayınlamak ayrı bir cesaret ve özgüvenli olduğunu gösterir
3. Önüne hedef koymak vizyonun olduğunu gösterir..

tebrik ederim.. ebn ağaçkakan olanı beğendim..ayrıca sert eleştirilere hazır ol.. Burada önemli olan azminin kırılmaması..bir tek eserini burada yayımlamaya cesaret edemeyen o kadar çok insan varki.. bunlar da seni eleştirecekler.. ama kendileri eleştirilmekten korktukları için tek eser yayımlayamayacaklar.. Burada Hocalarımız var.. Sitenin varolmasına emeği geçen ve gerçekten bu işin ustası olan hocalar .. onları iyi takip et.. :) neyse çenem düştü..
başarılar dilerim.