Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

EnRoute3 nasıl kurulur

grafiozan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar tam anlamıyla kurmasını bilen varsa anlatsın bende biraz biliyorum ama anlatacak kadar değil...

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hem bu programla neler yapabiliriz ? Onuda anlatıverin bi zahmet.Ben biraz araştırıyım senin için belki bişeyler bulabilirim grafiozan.

grafiozan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hem bu programla neler yapabiliriz ? Onuda anlatıverin bi zahmet.Ben biraz araştırıyım senin için belki bişeyler bulabilirim grafiozan.

ben bu programı 2 yıldır kullanıyorum.
bu güne kadar pleksi,alüminyum,Alukobant,freze pano, gibi işlerde kullandık

EnRoute için genel bilgiler

1.EnRoute işi yollayacaksanız corel veya casmate den yazıları convertliyeceksiniz
2.''Ş,Ç'' gibi harfleri convert lediğinizde ikiye ayrılır birleştirmeyi unutmayın (freze pano,pleksi keserken hüsrana uğramayın sonra pc koşarsınız işi tekrar yollamak için :)
2 EnRoute3'e corelden dxf ve casmate den de casmete nin kendi uzantısında işi atıyorum.
3. işi çağırırken inport dan çağıracaksınız örn. casmate den işi attınız o zaman inport dediğinizde önünüze çıkan ekrandan casmate formatını seçeceksiniz (bazen bende karıştırıyorum...)
4.ben sizin yerinizde olsam corelx3 kullanırım çünkü: alüminyuma oyma tabela yapacaksınız aleminyumu kestiniz sıra pileksiye geldi iç kontör verdiniz corelin eski sürümleri çoook fazla nokta atar (işi bilenler corelden casmateye atar orada temizleme yapar) (aranızdan bazıları coreldede nokta temizleme var diyecek sakın demesin ben denemediğim,bilmediğim bir şeyi anlatmam) corelx3 nokta sayısını güzel ayarlıyor
5.kendinizde yeni bıçaklar tanıta biliyorsunuz.
6.bıçak ne kadar malzemeye dalacak , hangi yönden başlayarak kesecek ,motorun devri kaç olacak , malzemeyi hangi sıra ile kesecek ( otomatik olarak üsten , yandan,manuel vs.sıralayarak işi gönderme ) , bıçak dıştanmı içtenmi kesecek çift dalsınmı (freze panolarda güzel sonuç almak isteyenler çift göndersin ikincin dalma terstenmi başlasın ?)
7.işi göndermeden önce nasıl keseceği görmek için 2d ve 3d similasyon ÖNEMLİ bir özellik

EnRoute3 kurulumunu öğrendim aslında programı kurmakda sorun yok önemli olan

a) makinanızın markasını EnRoute den belirlemeniz ( ona göre uzantısını ayarlıyor EnRoute )
b) bilgisayarınız la makinanınızı ağ bağlantıları ile birbirini görmesini sağlamalısınız
c)mm göre EnRoute ayarlamınız
d)arka zemin ilk kurulumda nokta noktadır beyaz ayarlamanız(dağa güzel oluyor diğer programların arka zemini beyazya)

ilgili kişilere duyrulur sorunlarınızı yazın çözünmünü hep birlikte araştıralım bulalım
mail adresimi veremiyorum forum kurallarına göre yasak yoksa acil durumlarda bana ulaşın derdim :(

usta

🌱Yeni Üye🌱
ben size detaylı anlatımı ve üklendikten sonraki olması gereken maina ayarlarını siteye upload edecem....burayı takip edin

Westlife_Cnc

🌱Yeni Üye🌱
ben bu programı 2 yıldır kullanıyorum.
bu güne kadar pleksi,alüminyum,Alukobant,freze pano, gibi işlerde kullandık

EnRoute için genel bilgiler

1.EnRoute işi yollayacaksanız corel veya casmate den yazıları convertliyeceksiniz
2.''Ş,Ç'' gibi harfleri convert lediğinizde ikiye ayrılır birleştirmeyi unutmayın (freze pano,pleksi keserken hüsrana uğramayın sonra pc koşarsınız işi tekrar yollamak için :)
2 EnRoute3'e corelden dxf ve casmate den de casmete nin kendi uzantısında işi atıyorum.
3. işi çağırırken inport dan çağıracaksınız örn. casmate den işi attınız o zaman inport dediğinizde önünüze çıkan ekrandan casmate formatını seçeceksiniz (bazen bende karıştırıyorum...)
4.ben sizin yerinizde olsam corelx3 kullanırım çünkü: alüminyuma oyma tabela yapacaksınız aleminyumu kestiniz sıra pileksiye geldi iç kontör verdiniz corelin eski sürümleri çoook fazla nokta atar (işi bilenler corelden casmateye atar orada temizleme yapar) (aranızdan bazıları coreldede nokta temizleme var diyecek sakın demesin ben denemediğim,bilmediğim bir şeyi anlatmam) corelx3 nokta sayısını güzel ayarlıyor
5.kendinizde yeni bıçaklar tanıta biliyorsunuz.
6.bıçak ne kadar malzemeye dalacak , hangi yönden başlayarak kesecek ,motorun devri kaç olacak , malzemeyi hangi sıra ile kesecek ( otomatik olarak üsten , yandan,manuel vs.sıralayarak işi gönderme ) , bıçak dıştanmı içtenmi kesecek çift dalsınmı (freze panolarda güzel sonuç almak isteyenler çift göndersin ikincin dalma terstenmi başlasın ?)
7.işi göndermeden önce nasıl keseceği görmek için 2d ve 3d similasyon ÖNEMLİ bir özellik

EnRoute3 kurulumunu öğrendim aslında programı kurmakda sorun yok önemli olan

a) makinanızın markasını EnRoute den belirlemeniz ( ona göre uzantısını ayarlıyor EnRoute )
b) bilgisayarınız la makinanınızı ağ bağlantıları ile birbirini görmesini sağlamalısınız
c)mm göre EnRoute ayarlamınız
d)arka zemin ilk kurulumda nokta noktadır beyaz ayarlamanız(dağa güzel oluyor diğer programların arka zemini beyazya)

ilgili kişilere duyrulur sorunlarınızı yazın çözünmünü hep birlikte araştıralım bulalım
mail adresimi veremiyorum forum kurallarına göre yasak yoksa acil durumlarda bana ulaşın derdim :(

Ben Cnc router kullaniyorum......Hazirladigim dosyalarimi enroute a Adobe Ai dosyasi olarak yolladigimda tek parca halinde oluyor üstelik convertlemiyorumda dxfye falan gerek yok bence.

grafiozan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Cnc router kullaniyorum......Hazirladigim dosyalarimi enroute a Adobe Ai dosyasi olarak yolladigimda tek parca halinde oluyor üstelik convertlemiyorumda dxfye falan gerek yok bence.

Bence gerek var bir kere gerek olmasa üretici firmalar o formatı koymazlardı sanırım sen alternatif olarak ai de yoladığını belirtmek istedin. yoksa koskoca dxf formatı autocad in uzantısıdır. tamam ai formatı kötüdür demiyorum hatta bazen çok işe yarar. örneğin 3dsmax programını kullananlar iyi bilir yazıları 3 boyutlu şişirmek istiyorsak corelden ai ile göndeririz ölçeklendirmesi küçük gelsede işi bozmaz gelelim convert olayına o bir alışkanlık meselesidir ve ben hayla doğru olduğuna inanıyorum
ayrıca fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim

M. AYHAN

🌱Yeni Üye🌱
En Route 3

ENROUTE Programında makinayı tanıtamadık.

setup / machine setup (F6) yaptığımızda şu yazı çıkıyor

Drivers were not loaded succesfully. please call for technical asistance.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

crazy78

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar.sizden bir yardım da bulunmak istiyorum.daha önce artcam pro kullandım.şimdi ki iş yerimde enroute3 kullanıyorlar..çizimi yapıyorum ama kumandaya gönderemiyorum..yaptıgım çizimi kumandaya göndermeden dosyalamam gerekiyor mu?eğer yardım edecek olan arkadaş varsa görsel olarak anlatırsa sevinirim.
şimdiden teşekkur ederim iyi çalışmalar

mami324

🏅Acemi Tasarımcı🏅
enroute 3 de dosyayı kaydettikten sonra geri alamıyorum neden olabilir acaba bilen varmıdır?