Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eşarp deseninde renk ayırımı nasıl yapılır?

mavisel

🌱Yeni Üye🌱
Yaptıgım esarp desenlerimin renk ayırımını en rahat hangi programda yapabilirim. photsop, corel,

matbaa işlerinde yapılan renk ayırmından cok farklımı?

Benzer konular

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tekstil baskı teknikleri ile CMYK çok farklı kavramlardır, iki tekniktede Photoshopta çalışma imkanı mevcuttur. CMYK Tekniğini programlarla otomatik yapma imkanı varken, tekstil (emprime) baskı tekniğinde bu işlemlerin büyük bir kısmı manuel yapılmak zorunda. Bu aşamalarda çalışmalarda biraz daha zahmetli ve ustalık isteyen karmaşık işlemler dizisi gerektirir.
Bu işlemi T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'nın MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ)
TEKSTİL TEKNOLOJİSİ BİLGİSAYARDA DESEN HAZIRLAMA 2 Kitabından yaptığım alıntı size fikir verilecektir.

renkayrm_Sayfa_01.jpg

renkayrm_Sayfa_25.jpg

renkayrm_Sayfa_26.jpg

renkayrm_Sayfa_27.jpg

renkayrm_Sayfa_28.jpg

renkayrm_Sayfa_29.jpg

renkayrm_Sayfa_30.jpg

mavisel

🌱Yeni Üye🌱
eşarp deseni hazırlama

Çok teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz

Nagihann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Photoshopta lap desenleri çizerken tek tek new spot chanel deyip chanel seçeneğinden çalışırsan her bir renk için ayrı kanal açmış dolayısıyla renk ayrımını baştan yapmış olursun ve çok rahat edersin.

mavisel

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim. Corelde yaptığım çizimleri photoshopa aktarıp desen oluşturabilirmiyim?

sezginh

🌱Yeni Üye🌱
channels kanalında color range yapıyorum ok dedıkten sonra secılı alan bellı oluyor.ama rengı sıyah atıyor analamdım gıtı nerede yanlıs yapıyorum .layer menusunde color range yoluyla layerlere atıp herbırıne renk atılıyor.ama channels bolumunde renk sıyah atıyor

su renk ayrımına dadaha yardımcı olabilirmsiiniz arkadaşlar

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hocam kaynak çok güzel tşkl desen hazırlamanın 1. kitabıda varmı ben nette bulamadım

ferit0342

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar desen tasarımla ilgili akşam 6dan sonra beni arayabilirsiniz .her türlü desen tasarım çizim renk ayrımı photoshop corel hakkında bilgi verebilirim.şuan çok güçlü bir firmada eşarp desen tasarımcı olarak çalışmaktayım.tşkler
feritturak@gmail.com

iyi_şans

🌱Yeni Üye🌱
renk ayrımı nasıl yapılıyor daha detaylı bilgi verebilir misiniz?