Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ev ortamında Matbaa bıçakları

ALEXrunaway

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Kendi evimde bazı ürünler yapmaktayım. Az adetli oluyor. Dijital baskıda bazı etiketler bastırıyorum. ve bu etiketleri makas yardımı ile kesiyorum. Bazı etiketlerim şekilli oluyor ve kesimi zaman alıyor benim için.

Matbaaya bastırmaya kalksam yüksek miktarda adetlerden ve bıçak vs maliyetleri olmakta. Buda benim imkanlarımı aşıyor, ayrıca o miktarlarda iş yapamıyorum zaten.

Sizden öğrenmek istediğim, bir matbaa bıçakcısına tekli bıçak kalıbı olarak bir bıçak yaptırsam ben bunu ev ortamında ne şekilde kullanabilirim. Bu bıçağı kullanmak için ayrıca bir makina yada aparat gerekiyormu, nasıl oluyor. Böyle bir iş için pratik çözümler başkaca neler var acaba. yardımcı olursanız sevinirim.

Örneğin kalp, yıldız yada çeşitli yamuk şekillerim oluyor.
Genelde 350 gram kağıt yada yapışkanlı etiket kağıdına baskı yaptırıyorum.

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Manuel pres gibi bir makina bulursanız, Pedallı olabilir. Bıçağı prese sabitleyerek ayar yaparak kesim yapabilirsiniz.

cobanreklam

🌱Yeni Üye🌱
Az adetli işlerde

Bende aynı şekilde demolar hazırlamaktayım.
folyo haricinde karton baskılarda sticker baskı alıyorum ve esko yada zünd kesim yaptırıyorum. optik gözlü okuma yaparak kesim yapan bu makinalar tekil işlerde büyük avantaj sağlıyor vakit nakit vb. folyo ise baskes olarak adlandırılan makinada yaptırıyorum. renk taşmalarını verdikten sonra temiz köşe kesimleri elde ediyorum.