Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

extract

receploji

🌱Yeni Üye🌱
aatx9.jpg

filter > extract ile bir resmi kestim ve yukarıdaki gibi işaretli olan alanda pürüz çıktı. bunu gidermek için hangi işlemleri yapabilirim.
select > modify >smooth mu yapılıyor yoksa başka bir şey mi?

tşk.ler...

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Fotoğrafın büyük halini görebilirmiyiz ?. Ancak anladığım kadarıyla koltuk altını gösteriyorsunuz. O bölgeleri extract ile temizlemeyiniz sağlıklı bir dekupe olmaz. Lasso yada pen tool u tavsiye ederim. Biz camiaa da extractı saç dekupesinde kullanırız sadece...

Photoshopta Saç dekupesi ve işlemlerini tam olarak anlıyabilmeniz için anlatmış olduğum konuya bir göz atarsanız daha iyi kavrıyabilirsiniz. İlgili konuya gitmek için tıklayınız.
Saygılarımla...

receploji

🌱Yeni Üye🌱
evet resmi anlamışsınız. yardımınız için tşk.ler
ben resmi arka fondan ayırma işleminde acemiyim. dün bu konuyla ilgili sorum vardı magnetic lasso tool ile ayırma işlemini yapıyorum dediğimde zor olur araştırma yapabilirsin diye cevap almıştım. formda exctract ile kesimi bulmuş ve deniyordum. bu da zor ve seizin dediğiniz gibi saç için daha uygun..

resimden arka fonu ayırma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

tşk.ler....

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Magnetic lasso tool doğrusu zorlanır ve profesyonel sonuç alamazsınız.
Polygonal lasso ile ancak çift tıklamalarda sorun yaşıyabilirsiniz. Aslında yeni başlıyanların siniri bozulmaması için ben genelde pen tool u tavsiye ederim onun riski olmadığından dolayı polygonal lasso biraz daha risk taşır =). Bu konu hakkında yakında hem resimli hem videolu ders hazırlayacağım lütfen forumumuzu takip ediniz. Ayrıca bu derslerin içinde digital manipülasyon, montaj öncesi ve montaj sonrası örnekleriyle derslerimize devam ediceğiz...

receploji

🌱Yeni Üye🌱
bu kesim nasıl?

bbzs1.jpg

yine magnetic lasso tool kullanarak fondan ayırma işlemini yaptım. sizce bu nasıl bir kesim. polygonal tool biraz zor geldi, ama yine de acemiyim ve bu kesitin nasıl olduğunu soruyorum..

tşk.ler...

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kenarları silerken seçili alana feather (yumuşatma) vermişsin sanırım. bu değer daha az olabilirse görüntü daha iyi çıkar.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
feather verirken elleri, kulakları dikkate alarak oran belirleyin.

receploji

🌱Yeni Üye🌱
feather değeri 2 px
width : 15 px
edge contrast 10%
frequency : 8

bu değerlerle bir de resmi iyice büyüterek çalıştım.
bunlara bir öneriniz var mı?

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
dekupede bence pen tool makul bir araç + extract daha çok saç - ağaç dalları ve benzeri resimlerin dekupesinde işe yarıyor ben öyle kullanıyorum:)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
feather değeri 2 px
width : 15 px
edge contrast 10%
frequency : 8

bu değerlerle bir de resmi iyice büyüterek çalıştım.
bunlara bir öneriniz var mı?

Sadece feather yeterli bakın söyle bahsediyim. DPİ ve çözünürlük vardır Featherı bunlara göre ayarlarsınız. Resiminiz ne kadar büyükse o kadar yükselir ne kadar küçükse vericeğiniz değer o kadar küçülür. Gördüğüm kadarıyla resim profesyonel bir çekim değil bunun için 0.8 değeri bile fazla gelebilir denemek lazım birde öyle deneyin... Aradaki farkı görüceksiniz...

akçay

🌱Yeni Üye🌱
güzel kardeşim pen tool la güzel bi kenarları dön daha sonra boylarda 1 in altında bir fahter ortalama 0,8 remine göre değişir,potrelerde 1,5 ile 2 arası bir değer kullan en sağlıklı sonuca böle ulaşırsın acemiysen ve bu en kolay kullanımdır .kolay gelsin.