Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

FastCut GRC 132S yardım öneri

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
FastCut GRC 132S kesicimin AlphaSign programı ile çalıştırmaktayım ..
* bu program olmadan corel üzerinde kesim yapıla biliyomuş fakat yazıcı olarak tanıtamadım konuda bulamadım.
*vede sistemimi yani pc mi deniştirirsem usb üzerinden bağlantı sağlaya bilirmiyim...
lütfen yardım ve fikir :surprised:

Benzer konular

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Lütfen biraz siteyi araştır.Bu sitede her derde deva var ama illaki hazır olsun istiyorsunuz.Bu konuyu bu bölümde mütereddid defalar açıkladım.Araştırırsan corelden drekt kesersin.

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
konuda bunu nasıl yazıcı olarak tanıtacagımız yook ve sizin açıklamanızdan başka sorularda sordum ...
sizin yönteminiz ile 132s modeli corelden kesim yapmıyor yazıcı olarak tanıtamıyorum ....
şimdiden teşekkürler

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
konuda bunu nasıl yazıcı olarak tanıtacagımız yook ve sizin açıklamanızdan başka sorularda sordum ...
sizin yönteminiz ile 132s modeli corelden kesim yapmıyor yazıcı olarak tanıtamıyorum ....
şimdiden teşekkürler

Yapmıyor deme ama.Bir yerde yanlış yapıyorsun.
Elinde sürücüleri var sayarak yazıcı ekleyi tıkla,port unu seç lpt yada com hangisi ise,ileri tıkla,disketi var ı seç yolunu göster açılan yeni pencerede en altta 132 yi seç,tamamı tıkla yazıcın yüklenecek.bitiri tıkladıgın zaman yazıcın yüklenir.geriye kalanı kesim ayarı.ayarlamadan tık demekle kesim alamazsın.o ayarlarda convert hairline gerisi çorap söküğü.
Sistemini değiştirmenede gerek yok.Umarım açıklayıcı oldu.

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
işte sorunum burda yazıcı sürücülerim yook ve bulamıyorumda :S
bana bu konuda yol lazım elimde makinayaait hiç cd yok sadece alphasigin diye bir program var ve yazıcı dosyaları exe ye gömülü olduğundan alamıyorum ...

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
zamanında bende bunun sürücülerine 50 dolar ödemiştim

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu 132 s nin birkaç modeli var.tam modelin nedir.? lynx-puma-puma2-jaguar-jaguar2-ultra
bunlardan hangisi.eğer bilmiyorsan plotterin arkasında etiket olması lazım birde yeni modeller var plotterinin tam modelini yaz zira piyasada 2 adet aynı adı taşıyan plotter var.GCC başka GRC başka seninki hangisi?

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
bakarım ama yarın ofiste makinanın alphasigin diye programı var onda tanımlı kesici grc ultra 132s diye tanımlanıyor fakat dosyaları exeye gömülü olduğundan sökemedim inf dosyalarını netten arattım fakat ne yazıkki iş yapar bişiler bulamadım

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
makinayı halen çözemedik :)
DSC00103.jpg

DSC00109.jpg

makinanın sürücüleri nedir ....

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
yook yook olmuyo beceremdim ben bu iş bir makine sürücüsünüde bulamadım bunca zamandır.... :S

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Makinede Usb bağlantı girişi bence yok.. / Eski model bu
Eğer notebook ile kullanmak istiyorsan USB den Com port dönüştürücü kullanmak gerekiyor. (USB to COM)
Ayrıca bu makinelerde eskiden windows sürücüsü yerine Kesim yazılımları kullanılırdı, daha sonra sürücüler dağıtılmaya başlandı..

Makineyi üreten firmanın Resmi web sayfasını ziyaret edebilirsin. ( gccworld.com/customer_download.html) adresin başına w leri koymayı unutma....

İstanbul Reklam Ürünleri
Erkan DERYA

Son düzenleme:

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
ilgin ve yardımın içöin çook sagol
verdiğin siteyi uzun zamandır deniyorum fakat üyelik ve aktivasyon istiyor....
programın alpha sigi un adında kesim programı ve lpt baglantılı kilitsistemi var kilit olmadan ne makine nede program çalışmıyor ...
makinenin çalışa bilmesi için sürücüleri lazım ki ne yazikki temin edemiyorum verdiğin siteden üyelik aldım fakat yetki alabilmem için makinenin gcc kayıtlı olması lazım ve elimdeki seri numaralar bu işe yaramadığı gibi nabacagımıda bilmiyorum..

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
ilgin ve yardımın içöin çook sagol
verdiğin siteyi uzun zamandır deniyorum fakat üyelik ve aktivasyon istiyor....
programın alpha sigi un adında kesim programı ve lpt baglantılı kilitsistemi var kilit olmadan ne makine nede program çalışmıyor ...
makinenin çalışa bilmesi için sürücüleri lazım ki ne yazikki temin edemiyorum verdiğin siteden üyelik aldım fakat yetki alabilmem için makinenin gcc kayıtlı olması lazım ve elimdeki seri numaralar bu işe yaramadığı gibi nabacagımıda bilmiyorum..

Sana 5 adet çözüm yolu..

1. Sana ücreti karşılığında Wincut11 (LPT Kilitli) yazılımı verebilirim.
2. Eski makineni alıp yerine Summa yada Freecut yada Teneth modeli kesici verebiliriz.
3. Şuan Türkiyede GCC satışı yapan Fleksmedia firmasını arayabilirsin.
4. Roland sürücüleri bu makineye uyar onları araştırabilirsin.
5. Son olarak ta yandaki adresten w leri unutma (signgo.com/download/index.html) SignGo Lite yazılımı indirip kesim yapabilrisin.

Kolay Gelsin...

ersin_168

🌱Yeni Üye🌱
Sana 5 adet çözüm yolu..

1. Sana ücreti karşılığında Wincut11 (LPT Kilitli) yazılımı verebilirim.
2. Eski makineni alıp yerine Summa yada Freecut yada Teneth modeli kesici verebiliriz.
3. Şuan Türkiyede GCC satışı yapan Fleksmedia firmasını arayabilirsin.
4. Roland sürücüleri bu makineye uyar onları araştırabilirsin.
5. Son olarak ta yandaki adresten w leri unutma (signgo.com/download/index.html) SignGo Lite yazılımı indirip kesim yapabilrisin.

Kolay Gelsin...
elinde roland markası varmı ..
ayrıca baskes makinası ve 300 baskı makinası almayı pılanlıyorum cnc ve laminasyon ekipmanlarıda ..

ozlemajans

🌱Yeni Üye🌱
konuyu hortlatayım belki elinde bu makinadan olupta güçlük yaşayan vardır. signmate veya fleksisign programından, roland pnc960 olarak tanıtabilirsiniz.
Makinayı usb com driver kullanarak ve comm u da lpt ye çevirerek win 7 de kullanmaktayım bilginize. bir bilgisayarcıdan toplamda 20 tl ye bu çeviricileri bulabilirsiniz. başka kesim programlarındada grc yoksa ropland pnc960 ı seçip ölçülerini değiştirin ben 10 yıldır bu şekilde kullanıyorum ve şimdiye kadar kullandığım en güzel plotter bu.