Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash bilenler yardımcı olabilirmisiniz (flash butonda mouse hareketi)

aysegüül

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.ben flashda hareketli buton tasarladım. up, over değerini verdim fakat buton mouse üzerinden çekildiğinde hareketi bir daha tekrarlıyor.
Kısa süre içerisinde yanındaki başka bir butona tıkladığımda başta tıkladığımın hareketi bitmediği diğerininde yeni başladığı için rahatsız edici oluyor.Bunu nasıl çözebilirim.Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
teşekkürler.

kimse anlamıyor mu flashdan:(şu kodu denedim yanlışmıdır.bilenler varsa.

anasayfa_buton.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, durdur);

function durdur(e:MouseEvent) {

("_root.anasayfa_buton.gotoAndStop(10);");

gotoandstop 10, dediğim movieclip tekrarlamasın diye son karesi.

Benzer konular

aysegüül

🌱Yeni Üye🌱
nasıl yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.dosyayı göndermek isterim.yollayabileceğim mail adresiniz varmıdır?
butona up ve over değeri verdim.ikisininde içine movie clipler attım.over da movie clipin ilk framene aşağıdaki kodu yazdım.ama isteğimin tam tersini veriyor.mouse butonun üzerine gelince duruyor mouse u çekince bir kere oluşturduğum movie clip i tekrarlıyor.hata nerede olabilir acaba?

anasayfa_buton(rollOut)
{
gotoAndStop(10);
}

Son düzenleme:

fatihkaradeniz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
10. frameye stop komutu yazmamış olabilirsin mesala ? ama fla yi görmem lazım düzenler geri yollarım sana ister bana at ister herhangibir upload sitesine yükle linki buraya ekle o şekildede olabilir.

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CEVAP: evvela MouseEvent eklediğiniz sembol ya da mouse over ve mouse out olaylarını gercekleştirmek istediğiniz sembol Button mu yoksa MovieClip midir? eğer MovieClip ise ("_root.anasayfa_buton.gotoAndStop(10);"); buna syntax hatası vereciktir. Yazım şeklinin doğrusu bu olmalı; MovieClip(root)["anasayfa_buton"].gotoAndStop(10); Ama hem MovieClip hemde Buttonlarda MOUSE_OVER ve MOUSE_OUT olaylarının en kısa şeklini de yazayım sizlere;

myButton.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER, setHandler);
myButton.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, setHandler);

function setHandler(event:MouseEvent):void{
switch(event.type){
case "mouseOver":
event.currentTarget.gotoAndPlay(2);
break;
case "mouseOut":
event.currentTarget.gotoAndPlay(11);
break;
default:
break;
}
}

fonksiyon içersindeki switch() koşulu event.type sorgular yani bizim gercekleşmesini istediğimiz MOUSE_OVER ve MOUSE_OUT olayların türünü kontrol edecektir. Hedefteki objenin(event.currentTarget) üzerine geldiğinde switch() koşulundaki ilk kod bloğu çalıştırılacak objenin üzerinden ayrıldığında ise ikinci kod bloğu çalıştırılacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta gotoAndPlay(); komutu olacaktır. 2. ve 11. keyframe'lerde play yani oynatmasını istedik buda hedef obje içerisindeki 1. - 10. ve 20. keyframe'lerde stop(); komutunun olması gerektiğini gösterir.