Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Cs3 ile Text dosyalı Hazır Flash Site Editlenmesi.

triptrap

🌱Yeni Üye🌱
Hiç bir bilgim olmamasına rağmen sadece bu sitedeki arkadaşların yazılarını okuyarak hazır bir flash siteyi editlemeye başladım, ve forumda tecrübe ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşşekkür ediyorum.

Şu an tıkandığım konu şu;

Text dosyasında menüler şu şekilde yer alıyor
&menu1=Home
&menu2=About Us
&menu3=Services
&menu4=Products
&menu5=Support
&menu6=Contact Us

ama fla dosyasını cs3 ile açtığımda kütüphanede sadece menü1 editleyebiliyorum.Geri kalan menüleri textden değiştirdiğimde flashta görünüyor ama türkçe karakterleri çıkmıyor.Benim diğer menüleride fla dosyasının içinde bulup özelliklerden aygıt fontlarını kullan ı seçmem gerekiyorki türkçe karakterleri görünsün.(text utf-8 olarak kodlu ve fla dosyasına System.useCodepage = true; kodu ekli)

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşşekkür ediyorum

Benzer konular

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gene türkçe karakter sorunu cevap basit; cevaplamadan önce, tek bir kaynağa bağlı kalmayın ve tabiki sadece Türkçe kaynak aramayın yaygın ve kapsamlı bir İngilizce destektek var özellikle google tarafından sağlanan bundan yararlanınız efedim... Cevap;

dinamik text alanımız secili iken sağ taraftaki palette text alanlarımızın özellikleri

görünmekte Character Embeding - seceneğine tıklıyoruz...

acılan pencerede sırasıyla 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ctrl + shift ile secli iken tekrarlıyorum 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ctrl + shift ile secli iken Auto Fill butonunun soluna ÇçĞğİıÖöŞşÇç türkçe karakterlerini girip OK butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu...

triptrap

🌱Yeni Üye🌱
Sayın fullflash zaman ayırıp ilgilenip cevap yazdığınız için teşşekkür ederim.

Siteyi ilk editlemeye başladığımda karşılaştığım ilk sorun türkçe karakter sorunuydu ve bu forum sayesinde aynen sizin dediniğiz gibi yapıp bu sorunu çözmüştüm.

Sanırım ben sorunu yazarken tam anlatamamışım.Embed yapılması gereken texti bulamıyordum çünkü fla dosyasında sadece h harfi yazan bir text var bu menü1 i in text i görünüyordu, derken gece saat 4 e kadar kurcamalarım sonunda kazaylan sorunu şu şekilde çözdüm ;

denetleyici diye bir uygulamada play tuşun basınca h olan ve benim ana sayfa diye editlediğim text tekrar h harfi oldu sonra bu h harfi yazan texti dediğiniz gibi embed yaptım menü 2 deki türkçeler düzeldi sonra tekrar denetleyici ile oynayınca yeni bir h geldi onada aynı işlemi uygulayınca menülerin hepsinde türkçe karakter sorununu çözmüş oldum. Yani tek başına görünün h harfinin oldu texti aslında bütün menülere aitmiş.sadece sahne değiştirmem gerekiyormuş.