Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam arkadaslar; o kadar cevapsiz kalan sorularimdan sonra yine bir sorum olacak. Ümit iste..:) Belki bu sefer soruma cevap yazan biri cikar... Bir flash calismam var, buna bir arkaplan müzigi ekledim.(Actionscript kullanmadan) Müzigi isteyen dinlesin istemeyen dinlemesin istiyorum. O yüzden ses acma ve kapatma butonlari hazirladim ekledim(movieclip) ama bir türlü beceremedim. Bir arkplan müzik layeri, bir button layeri ve actions layeri ekledim. 2-3 saatten beri netten arastiriyorum. hangi kodu yazdiysam olmadi. Biryerlerde yanlis yapiyorum ama nerde ? Burda bir bilen varsa ve beni aydinlatirsa cok sevinirim.Saygilar.

Benzer konular

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Cevabin icin tesekkürler. Ama Linkteki video calismiyor. Yazdigim kodlar sanirim dogruydu ama sanirim surada bir yanlisliklar var ama nerde ; Simdi ben bu ses isiyle ilgili 3 layer ekledim. Biri arkaplanmüzik, biri actions digeride buttonlar, buttonlarida movieclip olarak ekledim. Sanirim tam buralarda biryerde birseyleri yanlis yaptim. Actions panelini actigimda, buttonlari göremiyorum mesela button1 button2 diye. Nerde hata yaptigimi bir bilen varsa, lütfen yardim. Saygilar.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tekrar selam; en son yazdigim kod asagidaki, istedigim gibi calisiyor fakat, müzigi kapatinca belli bir süre sonra tekrar basliyor ondan sonra tekrar ve tekrar, yani ayni müzik 2-3 defa caliyor arka planda. Bu asagidaki kodlarda düzeltilmesi gereken bir yer varmi acaba ? 2. sorum ise, bu asagidaki kodlara göre, sadece iki buttonla sesi nasil kontrol edebilirim? Yani button biri sesi "0" a getirecek digeri "100" . Lütfen bilen biri varsa yardim etsin, Isin icinden cikamadim kac gündür. Saygilar.
var ses:Sound = new Sound();
var adres:URLRequest = new URLRequest("arkaplanses.mp3");
var sesKontrol:SoundChannel = new SoundChannel();
var sesDuzeyi:SoundTransform = new SoundTransform();
ses.load(adres);

ses.addEventListener(Event.COMPLETE, baslat);
function baslat(event:Event) {
sesKontrol = ses.play(0,999);
}
kapat_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesKapat);
function sesKapat(event:MouseEvent) {
sesKontrol.stop();
ac_btn.visible = true;
}
ac_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesAc);
function sesAc(event:MouseEvent) {
sesKontrol = ses.play(0,999);
ac_btn.visible = false;
}
ac_btn.visible = false;

eksi_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesAzalt);
function sesAzalt(event:MouseEvent) {
if (sesDuzeyi.volume > 0) {
sesDuzeyi.volume -= 0.1;
sesKontrol.soundTransform = sesDuzeyi;
maske_mc.scaleX -= 0.1;
}
}
arti_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesArttir);
function sesArttir(event:MouseEvent) {
if (sesDuzeyi.volume < 1) {
sesDuzeyi.volume += 0.1;
sesKontrol.soundTransform = sesDuzeyi;
maske_mc.scaleX += 0.1;
}
}

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Bunun gibi ama "Cal" a tiklamadan müzik baslayacak. Birde bu örnekte durdurup tekrar baslatinca müzik en bastan basliyor. Benim yapmak istedigim, müzik kaldigi yerden devam edecek ama bildigim kadariyla bu biraz karisik. O yüzden dur buttonu müzigin ses seviyesini sifira getirsin, ac buttonuda 100 seviyesine getirsin istiyorum. Ama bir türlü beceremedim.

-_-ZtarBoy-_-

🌱Yeni Üye🌱
cala tıkalamadan baslatması kolay ama müziğin kaldığı yerden devam ettirmesini bilmiorum :)

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cala tıkalamadan baslatması kolay ama müziğin kaldığı yerden devam ettirmesini bilmiorum :)

Tam kaldigi yerden baslamasina gerek yok. En bastan baslamasin yeterli benim icin. Yani öncedende yazdigim gibi buttonlarin biri sesi sifira indirecek digeri 100e cikaracak. Yani aslinda müzigi kapatmayacak sadece sesini kisip acacak.Böylece müzik en bastan baslamis olmayacak.

Sanirim bu forumda +rep sistemi olmadigi icin , kimse kimseye yardim etmiyor(Sizin icin gecerli degil bu dedigim tabiki ). Bosuna zaman kaybediyorum burda galiba.

-_-ZtarBoy-_-

🌱Yeni Üye🌱
Tam kaldigi yerden baslamasina gerek yok. En bastan baslamasin yeterli benim icin. Yani öncedende yazdigim gibi buttonlarin biri sesi sifira indirecek digeri 100e cikaracak. Yani aslinda müzigi kapatmayacak sadece sesini kisip acacak.Böylece müzik en bastan baslamis olmayacak.

Sanirim bu forumda +rep sistemi olmadigi icin , kimse kimseye yardim etmiyor(Sizin icin gecerli degil bu dedigim tabiki ). Bosuna zaman kaybediyorum burda galiba.

Hım Anladım Bende ancak bu kadar yapabiliyorum elimden gelse yardım ederdim ama bu arada +rep sistemi var :)

atibin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam arkadaslar; o kadar cevapsiz kalan sorularimdan sonra yine bir sorum olacak. Ümit iste..:) Belki bu sefer soruma cevap yazan biri cikar... Bir flash calismam var, buna bir arkaplan müzigi ekledim.(Actionscript kullanmadan) Müzigi isteyen dinlesin istemeyen dinlemesin istiyorum. O yüzden ses acma ve kapatma butonlari hazirladim ekledim(movieclip) ama bir türlü beceremedim. Bir arkplan müzik layeri, bir button layeri ve actions layeri ekledim. 2-3 saatten beri netten arastiriyorum. hangi kodu yazdiysam olmadi. Biryerlerde yanlis yapiyorum ama nerde ? Burda bir bilen varsa ve beni aydinlatirsa cok sevinirim.Saygilar.

Aydınlanmanın yolu belki bir mum ışığı ama sürekli aydınlıkta yaşamanın yolu okumaktan geçiyor...Bknz.

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
Bos bir movieclip içerisine play ve pause buttonlarımızın oldugu varsayalım yani controlMc içerisinde playMc ve pauseMc olsun pauseMc üste playMc onun altında ve ikiside aynı layerde olsun. mevcut klasörünüzün içersinde song.mp3 oldugunu varsayalım. ve fla içersine su kodları yazınız....

var channel:SoundChannel;
var sound:Sound;
var resumeTime:Number = 0;

function Player()
{
control.playMc.buttonMode = true;
control.pauseMc.buttonMode = true;
control.pauseMc.visible = false;

control.playMc.addEventListener(MouseEvent.CLICK, playSong);
control.pauseMc.addEventListener(MouseEvent.CLICK, pauseSong);
}

function playSong(event:MouseEvent):void
{
var soundFile:String = "song.mp3";
if(channel)
{
channel.stop();
}
sound = new Sound();
sound.load(new URLRequest(soundFile));
channel = sound.play(resumeTime);
control.playMc.visible = false;
control.pauseMc.visible = true;
}

function pauseSong(event:MouseEvent):void
{
resumeTime = channel.position;
channel.stop();
control.playMc.visible = true;
control.pauseMc.visible = false;
}
Player();

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cevaplar icin saolun. Ama olmuyor hala bu illet. Yazdigin kod bircok hatalar veriyor. Ya nerde yanlis yapiyorum kafayi yiyecem. bir buttons layeri ve onun icinde buttonlar. Bir actions layeri ve yaziyorum kodlari olmuyor oglu olmuyor ya.

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
simdi yukarıdaki kod çalışıyor ama senin yaptıgın sey yanlış olabilir. dediğim gibi Movieclip'leri kullanmak gerek iç içe calışmaması mümkün değil

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ha birde Flash CS4 ile yaptım uygulamayı AS yazabiliyorsan hatayı görmüş olman gerek aslında hata değil formda yazılan kodlar copy paste edilince bazı harfleri görmüyor yani : den son S harfleri kaybolmus sorun bu örneği indire bilirsin kolay gelsin
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Saol hoca cok isime yaradi, simdi buldum hatayi nerde yaptigimi.Yalniz senin örnekte müzik buttona basmadan baslamiyor. Kendi kendine baslamasini nasil yapabilirim senin kodlara ne eklemem gerek yani?

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaslar bir sorun bitti digeri basladi, müzigin button a basmadan kendi kendine baslamasini nasil yapabilirim. Bir türlü beceremedim ya.

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
dostum ben biliyrum ama seninde hiç değilse bir katkıda bulunman gerek :) yani oturup hepsini yazamam ki

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dostum ben biliyrum ama seninde hiç değilse bir katkıda bulunman gerek :) yani oturup hepsini yazamam ki

Arkadasim bende biliyorum normaldede, simdi senin yazdigin kod tam istedigim gibi, yani kaldigi yerden baslamasi filan. Ama bir türlü kendi kendine baslama kodunu seninkiyle kombine edemedim. Cok kolaydir kesin ama AS3 te yeni oldugum icin cirmaliyorum biraz. Cok soru soruyorum ama 3-4 gündür bununla ugrasiyorum bir türlü istedigimi yapamadim.