Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash web sayfası hazırladım ama sayfa pencereye tam oturmuyor

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar bu sefer flash konusunda yardım alabileceğimi umuyorum :D

ps de bir web sayfası hazırladım bunu flasha aktararak kaydetmek istedim.buttonlarını falan ekledim herşey hazır falan derken BOOM sayfa tam oturmuyor =)) yani html şeklinde export edince yada publish edince sayfanın alt üst sağ sol alanlarında beyaz boşluklar kalıyor.ctrl+shift+f12 yaptım yani publish settings.Burda html seçeneğinde pixel boyutları var onlarla uraştım baya en aza indirgedim ama hala sayfanın yan ve üst alt köşelerinde beyaz beyaz boşluklar var yani tam oturmuyor.Ha html ayarlarının horizonal vertical seçeneklerindeki "left" ve "top" seçenekleride tamam hatta baya bi oynadım onlarla ama sonuç 0

flash sayfasını ekrana tam olarak nasıl oturtabilirim.Bu ara şunuda ekleyeyim boyutu 2976x544 yani yatay olarak biraz uzun ama dikey olarak tam windows penceresine oturuyor(frontpage,dreamw. da denendi) ama tam oturmuyor.Çözüm yolu bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.Görüşmek üzere.

Benzer konular

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
yahu Allah aşkına 37 kişi bakmış koca forumun koca flash bölümünde bilen 1 kişi bile yokmu?

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
dw'da "page properties" ayarlarını açıp, sağ, sol, üst, alt kenar boşluklarına "0" yazmayı denedin mi?

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
72 kişi bakmış konuya 1 kişi bir mesaj yazmış pir mesaj yazmış.Demekki hala "ilim irfan paylaşıldıkça çoğalır" hassasiyetinde olan insanlar var.Üstad Allah ebediyen razı olsun.Birde üşenmedin resim yükledin o resmin linkini buraya koyda başkalarıa faydalanıp sana dua etsin.Çok teşekkür ediyorum.HALLOLDU

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle tablo dışında bir yere tıklayın. altta properties sekmesi olacak. orada "page properties"e tıklayın. (bu işlemi üstteki modify>pageproperties sekmesiyle ya da CTR+J kısa yoluyla da yapabilirsiniz) açılan sayfanın alt kısmında "margin"lerle ilgili bir bölüm var. oradaki, left, right, top, bottom margin değerlerini "0 pixel" girin.
pageproperties.jpg

diğer bir yol da;
dw'da kod kısmında "<head>.....</head>" tagları arasına şu kodları eklmeniz:
Kod:
<style type="text/css">
<!--
body {
	background-color: #000000;
	margin-left: 0px;
	margin-top: 0px;
	margin-right: 0px;
	margin-bottom: 0px;
}
-->
</style>
eğer harici css dosyası kullanıyorsanız da şu kodu kodların başına eklemeniz yeterli:
Kod:
body {
	background-color: #000000;
	margin-left: 0px;
	margin-top: 0px;
	margin-right: 0px;
	margin-bottom: 0px;
}

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
PMle tekrar teşekkür edecektim ama burdan teşekkürlerimi iletmek en iyisi :) ne kadar işime yaradığını bir bilseniz =)