Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flashda Ufak Bir Sorun Yardım Edecek!!!

haylaz_texas

🌱Yeni Üye🌱
Arkdaşlar Ben Söyle Bişi Yapıcam 2tane Buton olucak Birine basılınca 1 tane küçüklük resmim digerine basılınca Büyüklük Halim görünecek Bunu Nasıl yapa bilirim ufakbi Anlatım Yapa bilecek varmı şimdiden Tskl!

Benzer konular

tsliii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamunaleyküm, action script 3 için anlatıyorum: öncelikle 2 tane buton oluştur, butonlarını yap ve f8 basarak butona basarak tamama tıkla, 2 tane butonu oluşturduktan sonra yine flash sahnene file import diyerek veya dışardan sürükle bırak yöntemiyle sahnene resimlerini al, arkasından resimlerin boyutlarını ayarla ve onlarıda ayrı ayrı tıklayarak f8 basıp movie clip yap, daha sonra butonlarına sırasıyla tıklayıp propertiesten gelen instance name'sine buton1_btn ve diğerinede buton2_btn de, (ben örnek olarak yazıyorum isimleri değişebilirsin) sonra buton1_btn ile ufaklık resminin çıkması için o resmede ufak_mc diğerinede buyuk_mc de, ve resimlerin görünceği yerleri ayarla daha sonra ufaklık resmine çift tıklayarak içine gir frame ye tıkla ve shift tuşuna basılı tutarak frameyi bir frame yana kaydır, bu sayede birinci framen boş kaldı. ve 2 frameninde üzerlerine sırasıyla tıklayarak f9 a basarak stop() komutu ver, daha sonra ana sahnene scene 1 e basarak dön ve diğer resim içinde aynını yap, daha sonra yine anasahnene dönüp kod için frameye tıklayıp f9 a bas ve;
buton1_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, ufak_ac);
function ufak_ac(event:MouseEvent){
ufak_mc.gotoAndStop(2);
}
buton2_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, buyuk_ac);
function buyuk_ac(event:MouseEvent){
buyuk_mc.gotoAndStop(2);
}
kolay gelsin...