Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

fonttaki 5 rakamının şeklini değiştirmek

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Carbon Phyber adında bir font buldum formalarda numara olarak kullanmak istiyorum. Fontun 5 rakamı hoşuma gitmedi 2 rakamını çevirmişler 5 olarak kullanmışlar acaba 5 rakamının üzerinde bir düzeltme yapabilirmisiniz. Eğer oluyorsa 6 ve 9 un kuyruklarını biraz kıvırabilirmisiniz. 6 ve 9 rakamını kıvrılmiyorsa öylde kalabilir ancak 5 rakamı o şekilde kullanılmaz. Fontu ekliyecektim beceremedim adını yazdım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
freehand de rahatlıkla yapabilisin bu işlemi.

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
evet herhangi bir vektörel programla olur ama sanki arkadaş fontun içinde değişiklik yapmak istiyor. her yerde öyle gözüksün diye

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
C | dafont.com

Hocam Fontu eklemeyi beceremedim. linki ekledim dafont c harfinda 9 nolu sayfada Carbon Phyber fontun adı. Sizde buna benzer üzerinde yuvarlak oval kare delikli fontlat varsa eklerseniz sevinirim. Saygılar

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet herhangi bir vektörel programla olur ama sanki arkadaş fontun içinde değişiklik yapmak istiyor. her yerde öyle gözüksün diye

Hocam bütün fontu değiştirmek istemiyorum. Her yerde görünmesi şart değil 5 rakamı 5 e benzemiyor daha çok 2 ye benziyor beş rakamı vektörel olarak düzeltilirse işimi görür.

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar çok kullanacağınız font varsa türkçe değilse yada değişiklik yapılmasını istiyorsanız adını yada fontu gönderin ben onu düzeltiyim
mac için bir şey söyleyemem sadece pc için belki mac ta kullanılır bilemem

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hocam indirdim teşekürler. Hocam ben 0 dan 10 a kadar olan numaraları kullanmak istiyorum benim istediğim 5 rakamının üzerinde değişiklik yapılarak 5e benzetilmesi 2 rakamını ters çevirekek 5 olarak kullanmışlar 5 e benzemiyor vektörel olarak 5 rakamının üzeinde biraz değişiklik yapabilirmisiniz.

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
bu çok zor ama şunu syleyim corel kullanıyorsan fill menüsünde bu dolgu var 5 yazıp içine petek dolgusunu verebilirsin sonra bitmapa çevirip trace den bunu cdr olarakdeğiştir ve devam et ben bir örnek yapıp gönderiyim istersen iyi çalışmalar

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
fontun 5 rakamını beğenmediysen eğer font değiştirmek yerine sadece 5 rakamı için çeşitli fontlardan beğendiğinin 5 rakamını kullansan çok daha pratik olacaktır:)

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu çok zor ama şunu syleyim corel kullanıyorsan fill menüsünde bu dolgu var 5 yazıp içine petek dolgusunu verebilirsin sonra bitmapa çevirip trace den bunu cdr olarakdeğiştir ve devam et ben bir örnek yapıp gönderiyim istersen iyi çalışmalar

Hocam eklediğini örnek çok güzel olmuş ellerinze sağlık. Corel kullanıyorum ancak fill menüsü ve dolguları bulamadım. Bu örneği nasıl yaptığınızı yazabilirmisiniz. Ben CorelX4 kullaniyorum.