Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

fotoğrafta renk değiştirme

ayhanca

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar photoshop ta Kırmızı bir makinanın resmini mavi makinaymış gibi yapabilirmiyim? Mümkünse yöntemi nedir.

Benzer konular

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Sellective color'dan bir kaç adımla gerçekleştirebilirsin.

1-
picture1jn3.png

2-
picture2tn0.png

3-
picture3lp2.png

Saygılarımla

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce arabamızı lasso tool ile seçili hale getiririz aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
001.jpg
Daha sonra Ctrl + d klavye tuşlarına basarak feather ı fotoğrafın büyüklüğüne nazaran değerini vererek yumuşaklığını ayarlarız.
Layer penceresinden yeni bir layer oluştururuz. Aşşağıdaki resimde gözüktüğü gibi.
002.jpg
Daha sonra açmış olduğumuz layerin üstünü bildiğiniz brush ile boyarız istediğiniz renk ile ben kırmızı seçtim :).Aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
003.jpg
Aracımızı boyadık ve yukarıdaki gibi bir görüntüyü elde ettik hemen layer paletini açarak blending options larını değiştirmeye başlarız fotoğrafın üstüne düşen ışık ve gölgeleri ele alarak hangi mod u seçiceğinizi zaten görüceksiniz bunun en pratik yolu tek tek deneyerek kendi gözlerinizle gözlemlerinizle aracın orjinal boya rengini elde etmektir.
Ben bu fotoğrafta Linear Burn u seçmişim . Aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
004.jpg
Aracımız yukarıdaki gibi bir tonu yakaladığında şimdi sırada olan husus oran , ortantı ve denge ayrıca gerçekciliği yakalamaktır.
Layerin opacity ile biraz oynadıkdan sonra hue saturation ile az birşey rengini kısalım ve levels ile biraz rengini açalım.
Biraz gölge oyunları ve blur yardımlarıyla son hali biraz daha orginal haline getirebilirsiniz. Arkadaş sormuş anlattım 15 dk lık bir çalışma sonrasında bu çalışma çıktı eksiği çok ama temel olarak bilinmesi gereken unsurlardan olduğu için böyle hızlı bir anlatım oldum :) Eksiğim veya yanlış tabirde bulunduysam lütfen buradan bildiriniz.

Ve en sonunda biraz levels biraz contrast biraz hue saturation biraz layer opacity ile oynayarak aşşağıdaki gibi bir görünüme sahip olabilirsiniz.
005.jpg

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gökhan sağol valla..basucu bilgisi gibi gayet yalın ve net bir anlatım olmus..

ccerence

🌱Yeni Üye🌱
gökhan tekin merhaba çok güzel anlatmışsın ama ben şu kısmı çözemedim.yardımcı olabilir misin.

Daha sonra Ctrl + d klavye tuşlarına basarak feather ı fotoğrafın büyüklüğüne nazaran değerini vererek yumuşaklığını ayarlarız.
Layer penceresinden yeni bir layer oluştururuz. Aşşağıdaki resimde gözüktüğü gibi.

bir arabayı nar kırmızı gibi yapmam gerek.aslında istediğimiz ton başka bir resimde var bilmiyorum başka bi resimdeki tonu alıp arabaya uygulayabilir miyim?

ama senin eklediğin resimlerde ilk ton varya o ton da güzel ve benim istediğime yakın bana biraz daha detaylı anlatıp hem de rica etsem o rengi tam nasıl yakaladıgını yazabilir misin?

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
match coloru denedinmi

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Gökhan abi çalışma çok iyi olmuş teşekkürler.

m.gazi

🌱Yeni Üye🌱
ctrl+B veya ctrl+U ile Yapabilirsin seçili alnlarda kolay gelsin

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
birçok yöntem var, neredeyse hepsi de açıklanmış.. ben genelde replace color ya da gökhan'ın bahsettiği gibi değiştiriyorum..

ozdamar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler gökhan bey benimde işime yaradı

cagrinho

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel anlatım, çok teşekkürler