Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand açılmıyor...

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
https://hotfile.com/dl/150072397/174b416/Screen_shot_2012-03-23_at_12.02.43_PM.jpg.htmlmac os 10.6.8 kullanıcısıyım 1 gün önce çalışan program bu sabah bilgisayarı açtığımda hata vermeye başladı applications'tan sildim fakat sorun hala devam ediyor bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı acaba ?

Yeni eklediğiniz font varsa onu kaldırın. Sadece sistem fontları ile açıp Suitcase gibi bir yazılım varsa onu deactive hale getirip yeniden başlatabilirsiniz. Dünden bugüne yaptığınız değişiklikleri düşünün.

Bir de Aplications > Utilities > DiskUtility'i çalıştırıp Programın yüklü olduğu harddiski seçerek Repaid Permission'ı çalıştırın.

pınar12

🌱Yeni Üye🌱
Yeni eklediğiniz font varsa onu kaldırın. Sadece sistem fontları ile açıp Suitcase gibi bir yazılım varsa onu deactive hale getirip yeniden başlatabilirsiniz. Dünden bugüne yaptığınız değişiklikleri düşünün.

Bir de Aplications > Utilities > DiskUtility'i çalıştırıp Programın yüklü olduğu harddiski seçerek Repaid Permission'ı çalıştırın.
disk utility yaptım yeni bir fontta yüklemedim iki oturum var bilgisayarımda diğer oturumda bi problem yok çalışıyor programı sildim ama yenisini yüklememede izin vermiyor.

pınar12

🌱Yeni Üye🌱
bilmiyorumki eklediğim fotograftaki hatayı veriyor tekrar

pınar12

🌱Yeni Üye🌱
Madem programı tamamen silmişsin Library / Aplications Support / Macromedia / Freehand bu klasörü de tamamen silip tekrar programı yüklemeyi deneyin. Ama dediğim gibi yüksek ihtimalle fontlardan.
sorunu yine çözemedim :sadsmile: ilginiz için çok teşekkür ederim.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Zaten artık açılmasın, bırakın huzur içinde uyusun freehand.
InDesign açılsın, Illustrator açılsın.

Şaka bir yana inşallah sorununuzu çözersiniz.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
disk utility yaptım yeni bir fontta yüklemedim iki oturum var bilgisayarımda diğer oturumda bi problem yok çalışıyor programı sildim ama yenisini yüklememede izin vermiyor.

Freehandin çalışmadığı oturumun izinlerini kontrol ettiniz mi?

pınar12

🌱Yeni Üye🌱
Zaten artık açılmasın, bırakın huzur içinde uyusun freehand.
InDesign açılsın, Illustrator açılsın.

Şaka bir yana inşallah sorununuzu çözersiniz.
malesef freehand kullananlar devam ettikçe bırakamıyorsunuz, mecbur kalıyorsunuz.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Nerden kontrol edeceğim

System Preferences>Users&Group penceresinden control edebilirsiniz. Eğer program admin kullanıcı hesabındaysa ve siz çalışmalarınızı ikinci açtığınız hesap üzerinden yapmaya çalışıyorsanız ve bu hesabada sadece paylaşım izni verdiyseniz bu sorunu yaşamış olabilirsiniz.