Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand artık kendini geliştirmiyor

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar artık freehand in kendini geliştirmeyeceği haberini almış bulunmaktayım.Yeni bir sürüm üretilmeyecekmiş bundan sonra.Corel'e gün doğdu anlayacağınız...

Benzer konular

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Adobe freehandi satın aldıktan sonra bu açıklamayı basına yapmıştı zaten =) yaklaşık 3 aydır.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel'e gün doğdu ancak corel'de kendi sorunlarını halletmesi lazım.. corel'in en başta renk sorunu var ve en büyük sorun!!!

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Macromedia yi 2 sene önce Adobe satin aldi. Flash programi icin böyle bir girisim yaptiklari söylendi genelde.Ve Adobe'nin Freehand programini güncellemeyecegi firmayi satin alirken söylendi.

Corel'e sira gelene kadar Adobe iice alir basini gider gibi geliyo bana... Cünkü komplex yapi gerektiren tüm programlarda Adobe nin piyasa üstünlügü tartisilmaz... Adobe hem prodüksiyon anlaminda hem masaüstü yayinlicik ve web tabanli uygulamalar alaninda oldukca basarili isler cikaran bir firma...

Corel ise biraz daha icine kapali bir program... Macintosh da calismasi sorun oluyor.. Cogu zaman kitleniyor...

Bundan dolayi Mac kullanicilarinin su anki tercihi oldugu gibi gelecektede Adobe ürünleriyle calisilacak gibi...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Corel filan değil. Adobe Illustrator hakimiyeti girecek piyasaya. Bunu zaten ne zamandan beridir bas bas bağırıyorum. Evet Freehandciler. Sizin seçiminiz hangisi? :)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Ben yıllardır Corel kullanırım.. ama İllustrator corel i ezecek hemde feci ezer.. eee düşenin dostu olmaz.. Forza adobe..

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
İllüstrator freehand yerine geçecektir.Bundan sonra adobe onu geliştirecek freehandi değil

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illustrator bütünlesik veya sayfalardan olusan tasarimlarda cok basarili degil... daha cok tek kalemlik islerde calisilcak basarili bir program..

sayfa mizampaj programi olarak quarkexpress ve freehand e rakip olacak ve tahtini alacak tek program su an indesign olarak görülüyorki gercektende öyle... kullananlar bilir... :)

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
daha başlamadan bitecek yani freehand bilgim :D daha yeni başlamıştım ufak ufak öğreniyordum :)
ne yapacağız artık Adobe Illustrator öğreneceğiz

Mehmet Kaya

🌱Yeni Üye🌱
daha başlamadan bitecek yani freehand bilgim :D daha yeni başlamıştım ufak ufak öğreniyordum :)
ne yapacağız artık Adobe Illustrator öğreneceğiz

Grafik tasarım programlarının mantığı hemen hemen aynıdır. Grafikle ilgili bir programı biliyorsunuz başka bilmediğiniz bir programa adapte olmanız kolay olur.
Yani öğrendikleriniz asla boşuna değildir.
Ne varsa bilmeye öğrenmeye çabalamaya emeklemeye devam devam devam...:)))))

melih19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slmm..

belgin hnm a katılıyorum adobe satın aldı ve bundan dolayıda yeni sürüm olmayacak illusstrator onun yerini alacak diye biliyorumm

ByGRAFF

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bencede FH yerine adobe in design ve illustrator hakim olacak piyasaya photoshop'un yeri ayrı tabi onun yerini hiç bir prog alamaz die düşünüyorum şimdilik :)

Ferhat TOPRAK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben yaklaşık 1-2 aydır bu işle uğraşıyorum ve gelecektede bu mesleği yapmayı düşünüyorum, sizce henüz işin başındayken hangi programa yönelmeliyim?

Son düzenleme:

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
corel programına gün doğdu diyorsunuz fakat corel ile photoshop uyumlu değil ve corelde renk sorunu var.Bence corel değil adobe illustratora gün doğdu...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
ne guzel herkes benden bahsediyo....

:)) devam edin arkadaslar

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel ezilmez kardesler ne olursa olsun bircok kesim basim isleri bircok tabelacida corelle yapiliyo.yenilige acik olanlar degistirselerde bazi patronlarin ve bazi insanlarin bu degisime acik olacaklarini sanmiyorum