Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand de kartvizit bıçak izi yapımını anlatacak yokmu

reci-81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehand de kartvizit bıçak izi yapımını anlatacak yokmu .

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Freehand de kartvizit bıçak izi yapımını anlatacak yokmu .

Resimlerle anlatmaya çalışayım.

1- Önce kartvizitimizin ölçülerinde bir sayfa açalım ve düşündüğümüz kesim şekline göre etrafına çerçeve atalım. Örnek çalışmada kolaylık olması açısından kesim çizgileri renk paletinde "Kesim" olarak adlandırılmıştır.

2- Sonra çalışmamızı bu alanın içinde hazırlayalım.

3- Daha sonra işin durumuna göre montajını yapalım (bu kısım eğer bıçağı siz yaptıracaksanız geçerlidir.)

4- Daha sonra bu montajlı kısımdan sadece kesim yapılmasını istediğimiz çizgiler kalana kadar diğer herşeyi atalım.

Son olarak bu dosyayı bıçakçınızın istediği bir formata export etmek suretiyle gönderirseniz bu çizim üzerinden bıçağı hazırlayacaktır.

reci-81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler anlatım için . burdan png olarak çıktı aldım sonra onu psd dosyamdaki kartvizitin üstüne attım bu şekildemi oluyo yoksa ayrı ayrımı olması gerekiyo

reci-81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ayrı bir dosya olarakmı almam gerekiyo bıçak izini yoksa yaptığım çalışmanın üstüne atıp mı göndermem gerekiyor

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
ayrı bir dosya olarakmı almam gerekiyo bıçak izini yoksa yaptığım çalışmanın üstüne atıp mı göndermem gerekiyor

Ayrı bir dosya. Anlatımımda da belirttiğim gibi bıçakçıya göndereceğiniz doküman (ben genelde .art olarak export ediyorum bu bıçakçınızın tercihine göre değişebilir) resimde de göreceğiniz gibi sadece kesim yapılacak bölümler olmalı bunun dışında başka herhangi bir şey barındırmamalı.

nsacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@reci-81, yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla işin mantığını anlamamış görünüyorsunuz. zaten sorunuzdan da açıkça belli. Öncelikle üstteki arkadaşın resimlerle de anlattığı şey aslında çok gereksiz. freehand ile corel ile illustrator ile vs. ne ile yaparsanız yapın bıçak için vektörel bir çizim yapmanız gerekiyor sonuçta. siz png demişsiniz. sanıyorum bitmap olarak bıçak göndermeye çalışıyorsunuz. pek doğru yolda olduğunuzu söyleyemem. bu tür çizimler vektörel yapılmalı.

yani freehand ile bıçak izi yapımı gibi bir sorunun cevabı corel draw ile bıçak izi yapımı sorusunun cevabı ile aynı. ne ile yaparsanız yapın sonuçta sizin bıçağı yaptıracağınız kişi ne istiyorsa o formatta göndermeniz gerekiyor. eğer bıçağı ayrı yere baskıyı ayrı yere yaptıracaksanız tasarımlarınız ile bıçağı ayrı dosyalar olarak yaparsınız. aynı yere yaptıracaksanız tek dosya içinde üstte bıçak diye belirtseniz de olur.

küçük şeylere takıldığınızı gördüğüm için yazıyorum bunları. bıçak izi yapımı diye bir uzmanlık yok. tasarımı yaptıktan sonra kesilmesini istediğiniz yerlerden çizim yaparsınız ve çalıştığınız firma ne formatta istiyorsa o formatta gönderirsiniz. kolay gelsin.