Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehandde kartviziti baskıya hazırlma

istanbulruzgari

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar kartviziti önlü ve arkalı bir şekilde baskıya nasıl hazırlayabilirim???bu konuyu görsel olarak görmem mümkün olursa çok sevinirim..matbaaya acil göndermem lazım.
birde freehandde yazıyı transparan yapıp çıktı aldığımda yazılar tırtıklı çıktı bunun bi çözümü varsa söylerseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Kartınızın ölçüsünü verirseniz size bir şablon hazırlar yollarım üzerine oturtursunuz. Bir de çıkınız film mi olacak? İşiniz kaç renk? Kaç adet hangi ebat kağıtta basılacak?Yazılarınızı freehandde yazdıysanız kırık çıkmamalı... anlayamadım ben onu. Hatta çalışmanızı rapide yüklereseniz daha iyi olur.

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
sanırım çalışmalar trace kullanılarak yapılmış yada yazıları fotograf olarak koymuş ancak bu şekilde yazılar pixeller yani sizin deyişinizle kırık çıkar .S

istanbulruzgari

🌱Yeni Üye🌱
rapide yüklemeye çalıştm ama hata verdi.kartım 8*5 ölçülerinde.4 renk.aslında ben daha yeni dün işe başladm kartı yaptım ama kaç adet basılacağı hakkında şu an bilgim yok yarın matbaaya göndereceğim ama daha önce baskıya hazırlama tecrübem olmadı.eğer sizin bana verdiğim ölçülerde şablon hazırlamanız mümkün olursa çok memnun olurum.
birde önlü arkalı kartvizit bunun hakkındada bilgilendirrseniz sevinirim
ilginize çok teşekkür ederim...

verdiğinniz bilgiler için teşekkür ederim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Burada zemin renkli ve beyaz olabilir diye iki adet şablon var; renkli olan zemine ki sadece zemin için geçerli değil; kartın sonuna doğru giden bir renk ya da tam kesimde olan bir çerçeve vs. için de geçerli olarak taşmalı, bir de normal kartvizit özlçüsünde taşmasız. Kartvizitiniz 4 renk olduğuna göre büyük ihtimal filme gider diye düşündüm. Yok eğer sadece yazılardan ve vektorellerden oluşuyorsa şablona göre 4 tane hazırlamalısınız. Her renk için ayrı... atıyorum magenta için bir tane, siyah için bir başka... tabii magentada için yapılanda mesala yellow, black, cyan beyaz olmalı ya da tamamen silmelisiniz. Bu her renk için ayrıca yapılmalı. Hangi renk varsa o an için sadece o renk olmalı ... A ve B kartınızın iki yüzünü temsil ediyor şablonda. Mesala ön yüz düz A olacaksa Arka yüz B ters çevirip koymalısınz. Aslında baskı öncesi topiklere bakarsanız bir çok anlatım var :) sorunuz olursa seve seve :) kolay gelsin, iyi çalışmalar ... https://www.filefactory.com/file/agcd38g/n/sablon_FH11

Son düzenleme:

istanbulruzgari

🌱Yeni Üye🌱
yok hayır değil

bu arada sizi meşgül ediyorum biliyorum ama sizin için sorun olmazsa msn adersinizi almamın bi sakıncası varmı?sizin içinde sorun olmazsa herhangi bi sorun olduğunda sizden bilgi almak isterim

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
yok hayır değil

bu arada sizi meşgül ediyorum biliyorum ama sizin için sorun olmazsa msn adersinizi almamın bi sakıncası varmı?sizin içinde sorun olmazsa herhangi bi sorun olduğunda sizden bilgi almak isterim

eğer sizin için sorunuz olmazsa forum kuralları okumalısınız

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84
Forum içerisinde iletişim bilgileri vermek yasaktır. Lütfen iletişim bilgilerinizi pm (özel mesaj) yolu ile veriniz.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Eğer sorunlarınızı burada yazarsanız sizin için daha iyi olur, şöyle ki size yardım eden bir tane olmaz... Diğer sorun yaşayan üyeler de bilgi sahibi olabilirler. İyi çalışmalar.

istanbulruzgari

🌱Yeni Üye🌱
evet hakllısınız.vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı tekrar teşekkür ederim size