Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand de Pdf Yapmak

grafikermc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar
ben bu programı şu an kullanıyorum ama ters giden bişey var
o da şu
benim yaptığım tasarım çalışmasında a4 sayfaların yanında a3 sayfaları da var
ama bu program a3 leri de a4 gibi alıyor ve sayfanın yarısı yok oluyor
bu soruna nasıl bişey bulabiliriz

umbrella77

🌱Yeni Üye🌱
Freehand den sorunsuz pdf için dilediğiniz şekide dilediğiniz gibi yapın renk değerleri, overprin v.s. tamamını olması gerektiği gibi almaktadır çok basit ve bedava olan bir programdır
(overprin kontrolü için kullandığım zamanlarda oldu)

PDFill PDF Editor with FREE PDF Writer and FREE PDF Tools - www.PDFill.com

Bu program ile .pdf e dönüştürülen bir tasarımı "sorunsuz" bir şekilde baskıya gönderebiliyor muyuz? baskı aşamasında kullanılan görseli istiyor mu? fontlarda sorun yaşanıyor mu? convertli olmasa da olur mu fontlar?

gogomac

🌱Yeni Üye🌱
konu biraz hortlayacak ama bende bu konuda bildiklerim sizlerle paylasmak istedim;

ben Mac'de Freehand'den PDF olusturmak icin su yolu izliyorum ama dikkat edilecek bazi seyler var;

1-freehand'de dokumani File/export/macintosh eps olarak kaydedin
2-distiller'da HQ pdf yaratin.
3-film ve ctp icin baskiya uygun yuksek kalitede PDF belgeniz olsun.

ama dikkat;
genelde bu yontem ile freehand degradeler cogu zaman hasar gorebiliyor.
fontlari convertlemesinz bile TR karakterlerde problem yasamiyorsunuz.
Overprintlere gelince,biz film yada CTP almadan once rip'den overprinti isaretliyerek "%100 siyah" lara bu sekilde overprint uyguluyoruz.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
hocam aradan 3 yıl geçmiş haliyle link ölmüş :)

Elipsis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Acrobat Profesionel diye bir program var. Crack halini internetten bulabirsiniz. Bu programı bilgisayara kurulduğunda otomatik bir yazıcı kuruyor ve print seçeneğinden çalışıyor. Bu program sistemde yazıcı gibi çalıştığından her programda uygulama yapabilirsiniz. Overprint veya Halftone denilen açıları freehandde ayarlayıp kayıt ettiğinizde hangi Rip olursa olsun veya Mac yada Windows sistemleri farketmez sorunsuz çalışıyor. Yalnız kayıt ederken HighQuality seçeneğini seçmeniz ve sayfa ölçüsünü belirtmeniz gerekecek. Ayrıca programın içinde renk ayrımına gönderdiğiniz işi kontrol edip, overprint varmı yok mu görme şansına sahipsiniz...